Λέβητες Progetto Pellet

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #145344 από PAPADAKIS
Απαντήθηκε από PAPADAKIS στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Έχω 2 αρχεία ,και τα δύο τα βρήκα από μέσα στο φόρουμ.Τώρα επειδή έχω τον Tiemme 250 lcd στο internet δεν υπάρχει το συγκεκριμένο ακόμα ολόκληρο στα αγγλικά (το έχω στα Ιταλικά-Ισπανικά).
Το πρώτο είναι στα Αγγλικά και είναι πιό απλούστερο (Τiemme 100) και το δεύτερο έχει παραπλήσια βοήθεια.
Με βοήθησαν να καταλάβω τα βασικά (έναυση - κύκλοι - σβήσιμο).
Καλό διάβασμα.
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #145345 από maragos
Απαντήθηκε από maragos στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Αν αυτο το controller δεν το κανω φυλλο φτερο να μην μου λενε Παναγιωτη. Εχθες συνδεσα PC στο rs232 και βρηκα ωραια πραγματα. Θα προσπαθησω να συνδεσω θερμομετρο αντισταθμισης οστε να ρυθμιζει τα νερα αναλογα με την εξωτερικη θερμοκρασια, και να ρυθμιζει την ενταση πελλετ. Παντος αυτο που καταλαβα ειναι πως δεν υπαρχει τεχνοδοσια στην αγορα. Ευχατριστω "Papadakis" και "Κωστα" για την βοηθεια. θα σας κραταω ενημερη. Σαν πρωτο project θα προσπαθησω να το παρω control μεσα απο το rs232.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #145349 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ καλο διαβασμα εγω εχω φαει πολλες ωρες μελετης στα 3 χρονια που εχω το λεβητα.μονο κρεββατι δεν εβαλα εκει!!! :P :P :P :P :P γραψε μου το εμαιλ σου (δεν ανεβαινει εδω)εχω το μανιουαλ ΤΙΕΜΜΕ στα ΕΛΛΗΝΙΚΑ να σου το στειλω αν θες.
Συνημμένα:
Last edit: 9 Χρόνια 3 Μήνες πριν by ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #145351 από maragos
Απαντήθηκε από maragos στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Ευχαριστω Κωστα το email ειναι Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε..
Εχω σκεφτει ενα κυκλωμα με Arduino και GSM module. Να παρει την θεση του RDH10.
Ετσι θα μπορεσω να ανοιγω και να κλεινω απο αποσταση. Θα εχει και θερμομετρο αντισταθμισης.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #145356 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
ΔΕΣ ΤΟ ΜΑΙΛ ΣΟΥ ΤΟ ΕΣΤΕΙΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ WORD AΡΧΕΙΟ
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": maragos

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #145357 από maragos
Απαντήθηκε από maragos στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Κωστα, μενω Νεο-Ηρακλειο Αθηνα. Στην απάντηση σου, ναι ξερω προγραμματισμο(C,C++,C#) και ηλεκτρονικος. Τα arduino δεν ειναι τιποτα πολυ απλα και χαμηλο κοστος. Εκανα την χαζομάρα και πηρα το Siemens RDH10 και δεν εκατσα να το φτιάξω οπος το θελω. Θα βαλω και ενα ρανταρ στο πελλετ να μπορω να βλεπω σταθμη η να περνω sms οταν ειναι χαμηλο. Εχω σκεφτει διαφορα καλα. Βλέποντας το controller και της λειτουργιες του, πιστευω με λιγη υπομονη το αποτυπώνεις σε arduino ανετα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.180 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ