Λέβητες Progetto Pellet

Περισσότερα
8 Χρόνια 6 Μήνες πριν #148537 από PAPADAKIS
Απαντήθηκε από PAPADAKIS στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Ενα πράγμα θα σου πω Κώστα,επειδή κρατώ αρχείο ,τι εκαψα ,πόσες ώρες δουλεψε ο λέβητας κλπ.
Πριν μηδενίσω τον κοντρολερ ,μου έβγαλε ότι έκανε ο λέβητας 90 μπλοκ.Και ολα αυτά από αρχές Ιανουαρίου από μία παλέτα που ήταν γεμάτη μεγάλα πέλετ (πάνω από 3,5 πόντους).Τι να σου πω ότι από το πρωί μέχρι το βράδυ ξεμπλόκαρα τον κοχλία? Τέλοσπαντων βλέπω να κάνω μια οικονομία γύρω στα 600-650 € επειδή και εφέτος θα κάψω πέλετ αντί πετρέλαιο και αν τα οικονομικά με βγάλουν θα βάλω 200 λίτρα πετρέλαιο ,γιά καθε ενδεχόμενο.
Παναγιώτη το Golden είναι καλό.Οσο για το καλό της Αλφα ,αν πέσει και άλλο θα πάρω παλέτα,αλλά περιμένω εντυπώσεις από τα άλλα παιδιά που το έχουνε αγοράσει ήδη.
Πάω υπόγειο να βγάλω νερα γιατί βρέχει 2 μέρες.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 6 Μήνες πριν #148538 από dimospsy
Απαντήθηκε από dimospsy στο θέμα Re:Λέβητες Progetto Pellet
Παναγιώτη πέρσι άναψα πιο νωρίς. Γύρω στις 15 του μηνός... Πιο πολυ κρύο νομίζω είχε πέρσι τέτοια εποχή. Το εχω γραμμένο ποτε ακριβώς αλλά δεν είμαι σπιτι!

Κώστα με το πετρέλαιο σίγουρα θα εισαι αρχηγός. Ειναι σίγουρα μια ξεκουράστη λύση.

Τώρα εδώ στα βόρεια η τιμές των Πελλετ κάνουν ακομη σημαντική τη διάφορα τιμής με το πετρέλαιο.
Αγόρασα φέτος με 190€ πιο φτηνά απο ποτε.

Εύχομαι πάντως να πέσει η τιμη του και άλλο γιατι σίγουρα χάνουν όλοι απο την φετινή τιμη του πετρελαίου.

Όσο για την αντίσταση θα μπορέσω να κατεβάσω τον χρόνο εναυσης ; Γιατι εχω το παλιό κοντρολερ τις micronova. Εχω αυτό που εχει και ο Κωστας.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 6 Μήνες πριν #148539 από PAPADAKIS
Απαντήθηκε από PAPADAKIS στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Δήμο εύχομαι να είναι λίγο ποιο ήπιος ο χειμώνας ,γιατί πέρυσι είχε δείξει τα δόντια του από νωρίς.
Οσο για την αντίσταση ,στην δικιά μου κατέβασα τον χρόνο έναυσης επειδή ζεσταίνει αμέσως και όλο αυτό μαζί με κάτι άλλα που πείραξα ,είδα ότι δίνει 60 βαθμούς καυσαέρια (γιά να μπεί σε διαμόρφωση) πιό γρήγορα.
Ο Κώστας την έχει αλλάξει και θα μας πει τι κέρδισε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 6 Μήνες πριν #148540 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
ΔΗΜΟ και παρέα θα σας γράψω μόλις πάω σπίτι κερδίζεις με τις αλλαγές το μισό χρόνο που κανει η συμβατική αντίσταση και ο χρόνος για να μπει σε κανονική λειτουργία είναι λιγότερος 4-5 λεπτά .ενεργεια Και χρόνο κερδίζεις .θα σου γράψω τι έχω αλλάξει στο κρυφό μενού σε 1 ώρα που θα είμαι σπίτι.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 6 Μήνες πριν #148541 από dimospsy
Απαντήθηκε από dimospsy στο θέμα Re:Λέβητες Progetto Pellet
Θα περιμένω... Ευχαριστώ!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 6 Μήνες πριν #148542 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
ΔΗΜΟ πρωτα κλεισε το μηχανημα και βγαλτο απο την μπριζα.! :evil: τα δυο φις που κουμπωνουν αντισταση με πλακετα αποσυνδεσε τα.παρε ενα γερμανοπολυγωνο (Νο 17 αν θυμαμαι καλα)και λυσε την παλια αντισταση και βαλε στην μουφα την καινουργια και συνδεσε τα φις(οπως και να τα βαλεις δεν παιζει ρολο).ανοιξε το μηχανημα και οταν ξεκινησει κρατα πατημενο για λιγα δευτερολεπτα το Νο 4 (POWER START-STOP) να γραψει στην οθονη OFF.Μπες στο κρυφο μενου στην σελιδα setting tecnic κωδικο Α09 και settings factory.το 9-6-01 απο 25' βαλτο 20΄ ειναι ο χρονος που θα μπει σε λειτουργια χωρις αλλαρμ το 9-6-02 minute start βαλτο απο 7' σε 4' ειναι ο χρονος που θα μεινει η αντισταση αναμμενη σε σχεση με τους 40C που ειναι θερμοκρασια καμιναδας (θεωρειται οτι αναψε) που θα εχει πιασει και να κανει οff η αντισταη δηλαδη το 9-6-13 να ειναι 40C.ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ ΕΤΣΙ πιστευω πως θα εισαι οκ!!!!οτι θες γραψε μου ;)












Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.208 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ