Λέβητες Progetto Pellet

Περισσότερα
8 Χρόνια 6 Μήνες πριν #148930 από PAPADAKIS
Απαντήθηκε από PAPADAKIS στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Οκ καλό κουράγιο,περιμένω νέα σου γιά το κορδόνι.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 6 Μήνες πριν #148935 από etsa67
Απαντήθηκε από etsa67 στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
To ξέρω Κώστα δεν μπορείς να παίξεις και πολύ πέρα απο τις ρυθμίσεις του κατασκευαστή.
Μπορείς να κάνεις email στους Ιταλούς και να τους ζητήσεις το πρόγραμα που διαβάζει το κοντρόλλερ και να το έχεις στο pc σου.
Πόσο να κάνει αλλά και πάλι θα θέλεις ένα σεμινάριο για να τις αποκοδικοποιήσεις και να καίς ότι γουστάρεις.
Αυτό έχω κάνει και εγώ στον δικό μου και περιμένω και απο τη φερόλλι να μου πουλήσουν ένα πρόγραμμα που να διαβάζω τα κοντρόλλερ απο το pc και όχι απο εκείνη τη μικρή οθόνη, αλλά δεν ξέρω και εγώ πότε.
Άν και με το συγκεκριμένο έχω κάψει και πηρυνόξυλο περίπου 10 σακιά και καθάρισε καλά το τασάκι του.
Τώρα Κώστα καίω Βιομηχανικό στα 190 ευρώ και προσπαθώ να βγάλω τη φλόγα απο τη μπούκα στα 70 εκατοστά χωρίς κάπνα αλλά έχω κολλήσει στα 50 εκ. σε 25 kw ισχύ και να τη σταθεροποιήσω στα 70 για μαγάλο χρονικό διάστημα. Εδώ θα χρειαστεί και επέμβαση σε μερικές τρύπες στο τασάκι.

Στάθης Μηχανολόγος Μηχανικός

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 6 Μήνες πριν #148942 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
ΣΤΑΘΗ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΕ.καλα τα λες αλλα αν ηταν να περναμε ο καθενας τα μηχανηματα πελλετ και να καναμε και σεμιναρια να γινομαστε μηχανολογοι ηλεκτρολογοι ηλεκτρονικοι προγραμματιστες καθαριστες και οτιδηποτε αλλο να μας ελλειπε !!!!!!!!!!!!!!!!!!!ας οψεται η καταντια που μας εφτασαν τα λεσαοι κυβερνοντες και αν ειχαν το πετρελαιο φθηνα 40-50 λεπτα δεν θα τα παλευε κανενας ολα τα υπολοιπα!!!!!!!!!!!καθε χειμωνα παντως βλεπω οι περισσοτεροι εχουν βασανα με τα μηχανηματα τους!!!!!ηδη εχω χασει πολλες ωρες απο την ζωη μου και την οικογενεια μου με τα πελλετ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!νεογνα και μπουρδ.....λα!!!!!!!!!!!!!!!!!! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 6 Μήνες πριν #148950 από fotisbasm
Απαντήθηκε από fotisbasm στο θέμα Re:Λέβητες Progetto Pellet
Σορρυ ρε φίλε Κωστα , αλλα να μην τα ισοπεδώνουμε ολα , το οτι υπάρχουν δυσαρεστημένοι χρήστες πελλετ ναι υπαρχουν. Υπάρχουν ομως κ ευχαριστημένοι χρηστες απλα.δεν τους βλεπεις γιατι πολυ απλα τιιιιι να γραψουν ;;;

Σιγουρα την ευκολια του πετρελαίου δεν θα την εχουμε αλλα προβληματα δεν εχουμε κ ολοι .

Στάλθηκε από το HUAWEI MT7-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 6 Μήνες πριν #148951 από panava
Απαντήθηκε από panava στο θέμα Re:Λέβητες Progetto Pellet

fotisbasm έγραψε: Σορρυ ρε φίλε Κωστα , αλλα να μην τα ισοπεδώνουμε ολα , το οτι υπάρχουν δυσαρεστημένοι χρήστες πελλετ ναι υπαρχουν. Υπάρχουν ομως κ ευχαριστημένοι χρηστες απλα.δεν τους βλεπεις γιατι πολυ απλα τιιιιι να γραψουν ;;;

Σιγουρα την ευκολια του πετρελαίου δεν θα την εχουμε αλλα προβληματα δεν εχουμε κ ολοι .

Συμφωνώ μαζί σου. Εχει το χαμαληκι του αλλά η εξοικονόμηση μεγάλη .

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 6 Μήνες πριν #149021 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
ΚΑΛΗΜΕΡΑ.μολις τελειωσα τον καθαρισμο του λεβητα πελλετ και καποιες μετατροπες που εκανα!φωτογραφιες το βραδυ θα ανεβασω περισσοτερες.






Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.183 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ