Λέβητες Progetto Pellet

Περισσότερα
9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #138672 από PAPADAKIS
Απαντήθηκε από PAPADAKIS στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Καλησπέρα Δήμο,καλό χειμώνα.
Σου κλείνει ο κύκλοφορητής τα νερά πάλι στους 55 όταν σβήσει ο λέβητας?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #138678 από dimospsy
Απαντήθηκε από dimospsy στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet

PAPADAKIS έγραψε: Καλησπέρα Δήμο,καλό χειμώνα.
Σου κλείνει ο κύκλοφορητής τα νερά πάλι στους 55 όταν σβήσει ο λέβητας?


Ναι μου τα κλεινει παλι... και ετσι δεν πεφτει η θερμοκρασια στον θερμοσιφονα.
Αλλα σιγουρα χανω στην αποδοση στα σωματα αφου θα μπορουσαν να δωσουν λιγη ζεστη ακομη στο σπιτι...

Αν δεν εχεις θερμοσιφονα καλυτερα να το αφησεις στους 45 βαθμους.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": PAPADAKIS

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #138680 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
καλησπερα στη παρεα φιλε μιχαλη οπως ειπε και ο δημος αν δεν εχεις μποιλερ βαλτο στο 45 ετσι το εχω και εγω που δεν εχω μποιλερ.εγω φετος εχω ενα θεμα μαλλον με το θερμοστατη .παιδευομαι 2 μερες εχω αλλαξει απο καλωδιο θωρακισμενο να μην επιρεαζεται απο αλλα ρευματα που περνανε διπλα του μεχρι που ξηλωσα τον θερμοστατη αποψε μεσα απο το σπιτι και τον συνδεσα κατευθειαν διπλα απο το μηχανημα.τι μου εκανε¨οταν το σπιτι επιανε θερμοκρασια και εσβυνε ο θερμοστατης αντι να σταματησει σε 4-5 λεπτα και να μπει σε wait cooling αυτο συνεχιζε ριχνοντας προγραμματα απο το 4 στο 1 και παλι ξαναανεβαινε και εκανε αυτο το κυκλο για μιση ωρα !!!!!!!!!!!!!!μεχρι που αγανακτησα τραβηξα τα καλωδια και σταματησε οπωσ επρεπε.ο θερμοστατης ειναι ο olymbia electronics BS-804!θα το ψαξω παλι αυριο και βλεπουμε.εσας σε ποση ωρα μπαινει αναμονη?το εχετι τσεκαρει?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #138681 από PAPADAKIS
Απαντήθηκε από PAPADAKIS στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Κώστα τον είχες και πέρυσι τον bs 804? Μήπως έχει κάποιο πρόγραμμα όπως ο δικός μου Siemens rev όπου κάνει αυτό διάγνωση και κρατάει την θερμοκρασία πιό κοντά σε αυτό που έχεις δηλώσει - παρά on off όπως οι αναλογικοί ??

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #138684 από PAPADAKIS
Απαντήθηκε από PAPADAKIS στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Άμα πιάσει θερμοκρασία το σπίτι και σβήσει ο θερμοστάτης γράφει ένδειξη ΣΒΗΣΙΜΟ σταματάει ο κοχλίας και περίπου θέλει 20 -30 λεπτά για να πέσουν τα νερά στους 45 βαθμούς όπου κλείνει ο κύκλοφορητής .

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #138685 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Τον ιδιο ειχα και περυσι απλα νομιζω οτι κατι γινεται στην μεταγωγικη επαφη δεν μου δινει 0 δυναμικο δηλαδη καθαρο οff με αποτελεσμα να μπερδευει το προγραμμα σβυσιματος του λεβητα.Με την εταιρια που μιλησα μου ειπαν η καλωδιο η θερμοστατης η και να παρω το θερμοστατη και να τον συνδεσω διπλα στο μηχαμημα και να δοκιμασω αν εχω τα καλωδια στον αερα του μηχανηματος αν σβυνει και να το ελλενξω.δεν εχει καποιο προγραμμα ο θερμοστατης .επεισης περυσι μολις επιανε το σπιτι θερμοκρασια σε 5 λεπτα οπως πρωειπα εμπαινε σε wait cooling.επειδη με πηρε η ωρα αποψε μολις βρω χρονο αυριο θα το ψαξω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.183 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ