Λέβητες Progetto Pellet

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #139020 από dimospsy
Απαντήθηκε από dimospsy στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Γεια σε ολους παλι...

Κωστα ευχαριστω για την βοηθεια... εκανα load initial την ιδια μερα που το επαθε και ολα μια χαρα..
μαλλον κολλησε το πελλετ απο μεγαλη διασταση που ειχε. μην ξεχνας οτι ο δικος μασ κοχλιας ειναι πολυ πιο μικρος απο τον δικο σου.

πολυ θα ηθελα να τον βγαλω(τον κοχλια) αλλα δεν το εχω και φοβαμαι παρα πολυ...

καλος ηρθες φιλε PANAVA.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #139021 από panava
Απαντήθηκε από panava στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Τα νερά τα έχω στους 58, πριν είχα κλειστά τα σώματα και δούλευα τον λέβητα οταν είχε συνεφιά για τον ηλιακό στους 55 βαθμούς τους οποίους έπιανε σε χρόνο αστραπή. Δεν ξέρω αν θα χρειαστεί να ανεβάσω με πιο κρύο καιρό.
Παναγιώτης
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": PAPADAKIS

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #139030 από dimospsy
Απαντήθηκε από dimospsy στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet

panava έγραψε: Τα νερά τα έχω στους 58, πριν είχα κλειστά τα σώματα και δούλευα τον λέβητα οταν είχε συνεφιά για τον ηλιακό στους 55 βαθμούς τους οποίους έπιανε σε χρόνο αστραπή. Δεν ξέρω αν θα χρειαστεί να ανεβάσω με πιο κρύο καιρό.
Παναγιώτης


58 βαθμους ε?
για ποσα τμ σπιτι μιλαμε?
εγω τον δικο μου τωρα τα εχω στους 65 βαθμους και μου τα παει στους 63 και πεφτει 3 σκαλα απο την 4 που το εχω.

τους θεωρω λιγους τους 58 χωρις να ειμαι ειδικος..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #139038 από PAPADAKIS
Απαντήθηκε από PAPADAKIS στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Και εγώ 67 του έχω δηλώσει και φθάνει έως 64 βαθμούς.¨Όμως ενώ ξεκινάει στο αυτόματο,από Ρ6 φθάνει έως Ρ4 με το ίδιο πέλλετ που έκαιγα και πέρυσι.Πέρυσι όμως κατέβαινε από Ρ2 έως Ρ1.
Φοβάμαι ότι δεν είναι ίδιας απόδοσης με το περσινό.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #139052 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
ΣΥΝΑΡΡΩΣΤΟΙ καλησπερα.λοιπον οπως λεει και ο φιλος ο PANAVA το εχω κανει επιστημη θα πρεπει η εταιρια να μου δωσει bonus :P :P :P :P :P :P .θα σας βαλω σε σκεψεις διοτι απο σημερα εκανα αλλο τροπο μετρησησ του πελλετ που καιω.εβαλα ωρομετρητη παραλληλα με τον κοχλια(δες τε τις φωτο)με αποτελεσμα στην ισχυ Νο4 που το δουλευω ο κοχλιας ριχνει για 2.4" 20gr(το εχω ζυγισει)και 6" αναμονη 8 φορες στο 1 λεπτο====19.2" ριχνει και τρωει 160gr πελλετ στο 1 λεπτο.ΑΡΑ στην 1 ωρα ριχνει για 19.2' 1.6kgr.εαν τα κιλα τα πολλαπλασιασουμε με τις ωρες του ωρομετρητη που εχει δουλεψει ο κοχλιας βλεπουμε ποσο πελλετ εχουμε καψει.δες τε τις φωτογραφιες το παλευω 2 μερες για να το φτιαξω.και κατι αλλο που λετε για τα νερα και στο δικο μου που το εχω 65C να πιασει (χωρις να εχω μποιλερ η ηλιακο συνδεμενα) μολις παει 62 αρχιζει και ριχνει ισχυ .οι 2-3 βαθμοι ειναι το οριο που θα αρχισει να κανει οικονομικο προγραμμα διοτι αν εκεινη τη στιγμη το σπιτι πιασει θερμοκρασια και ειναι τα νερα στους 63 μεχρι να ριξει ισχυ και να φαει το πελλετ στο κουπακι και να μπει σε διαδικασια wait cooling(κρυωματος) τα νερα θα εχουν περασει 2-3 ββαθμους πιο πανω.










Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #139062 από dimospsy
Απαντήθηκε από dimospsy στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Κωστα ενταξει δεν εχω λογια...


Μπραβο και παλι μπραβο..

Εγω παλι εναν κοχλια δεν μπορω να βγαλω... :S !
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": panava

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.251 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ