Λέβητες Progetto Pellet

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #140695 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Οσον αφορά το θέμα των τιμών, απο την οπτικη που το βλέπεις, δεν σε δίνω αδικο.
Ομως συμφορουμίτες που με ξέρουν καλά και τα έχουμε συζητήσει απο κοντά, γνωρίζουν ότι αισθάνομαι και φέρομαι περισσότερο ως καταναλωτής και λιγοτερο ως πωλητης.
Ισως στο μέλλον - οταν αποσυρθω απο την δράση και επανέλθω 100% στα χωράφια και στα ζωντανά μου- να δημοσιοποιήσω σε προσωπικό μπλογκ ολόκληρο το αρχείο μου, τον εσωτερικο και εξωτερικο αγώνα, τις σχέσεις μου και όλη την ιστορία με ΟΛΟΥΣ και ΟΛΑ- . (είναι πανω απο 300 σελίδες, αλλά καλό ειναι να υπάρχει καπου- εστω και αν δεν διαβαστει...)


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": panava, ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #140722 από panava
Απαντήθηκε από panava στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet

ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ έγραψε: Οσο αναφορα αυτο που σου εκανε κατα την μεταφορα πελλετ απο τον κοχλια να μπουκωσε η το πελλετ δεν αναψε η η αντισταση δεν εδωσε ισχυ αναματος η ο χρονος αναματος που ειναι ρυθμισμενος περασε και εκανε αποτυχια αναματος Η ο αισθητηρας θερμοκρασιας ΚΑΜΙΝΑΔΑΣ δεν διαβασε πανω απο 45C για να καταλαβει η πλακετα φλογα και να περασει στο επομενο βημα FLAME LIGHT(που ο χρονος αναμματος ειναι 7 λεπτα)αυτο σημαινει η ο αισθητηρας εχει πιασει μακα τον βγαζεις απο την τρυπα του μοτερ και τον καθαριζεις μονο με πανι η δεν διαβαζει σωστα(ΓΥΡΩ ΣΤΑ 7-12ευρω εχει καινουριος.


Καλημέρα, ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας αλλά ίσως δεν έθεσα σωστά το θέμα. Ο κύκλος ανάμματος, ανάφλεξης, Flame Light, Work 3 ξεκίνησε κανονικά. Τα νερά έφτασαν τους 56 βαθμούς και μετά άρχσε η θερμοκρασία να πέφτει, λογικό αφού επιστρέφουν τα κρύα νερά των σωληνώσεων. Αμ έλα ντε που έπεφταν συνέχεια, έφτασαν τους 44 και απόρησα, κοίταξα από το πορτάκι και η φλόγα ήταν ανύπαρκτη. Με κάθε γύρισμα του κοχλία έριχνε 1-2 πελλετ. Όπα λέω, ανοίγω το πλαϊνό καπάκι να δω τι γίνεται. Ο κοχλίας γύρναγε κανονικά. Έριξα λίγα πέλλετ στο δοχείο καύσης για να συντηρήσω την φλόγα και άνοιξα το πλαϊνό καπάκι στο χωνί τροφοδοσίας, πάνω από τον κοχλία. Εκεί είδα ότι το πέλλετ είχε φρακάρει και δεν κατέβαινε. Έσπρωξα λίγο με το άλεν που κράταγα και άρχισε να τροφοδοτεί σιγά σιγά. Εκεί ήταν και η απορία μου. Να κολλήσει - φρακάρει το πέλλετ;
Last edit: 9 Χρόνια 5 Μήνες πριν by panava.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #140725 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Καλημερα.συμβαινει καμια φορα να μην κατεβασει ο κοχλιας πελλετ.εμενα 2 προς 3 χρονια το εχει κανει 2 φορες και περυσι αλλαξα μοτερ διοτι οποτε ηθελε δουλευε(πιθανον να εφταιγε ο μειωτηρας του κανενα δοντακι απο γραναζια).επεισης το ειχα βγαλει το μοτερ και του ειχα δωσει εξωτερικη τροφοδοσια 220 βολτ για να το δοκιμασω και κολουσε παλι,σε συνενοηση με την εταιρια μου εστειλαν αλλο και το ειχα αλλαξει.(στην εγγυηση)δες φωτο






Συνημμένα:
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": panava

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #140726 από panava
Απαντήθηκε από panava στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Η φάση είναι ότι δουλεύει πλέον κανονικά.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #140727 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Δες αν το ξανακανει και ψαξου γιατι μπορει να εμπλεκονται και αλλοι παραγοντες.τι αλαρμ εβγαλε?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #140729 από panava
Απαντήθηκε από panava στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
τπτ, δούλευε κανονικά, απλά δεν είχε πέλλετ στον χώρου του κοχλία. Είχε φρακάρει στο χωνί. Καλά που ήμουν από πάνω και μετρούσα χρόνους εκείνη την ώρα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.181 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ