Λέβητες Progetto Pellet

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #142560 από PAPADAKIS
Απαντήθηκε από PAPADAKIS στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Αστα βράστα,ο λέβητας πέλλετ είναι ανδρική δουλειά.Αντε τώρα να εξηγώ στην γυναίκα μου ότι εδώ ριχνεις πέλλετ,έδω σήμερα καθαρίζεις δοχείο,και αύριο γενικό καθάρισμα. :woohoo: :woohoo:
Τόσα χρόνια το μόνο που ήξερε ήτανε το κουμπί του θερμοστάτη.. :evil: :evil:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #142566 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
παντως εδω στη λαμια παιζει στι 1 ευρω το πετρελαιο.ισως να αρχιζει να ψιλοσυμφερει αν το ριξουν κι αλλο.αν βαλεις οτι το σβαισχοφερ παιζει απο 5.2-6ευρω το σακι.που μας εφτασαν οι πουστα...αδες τελικα!!!!!!!!!!!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #142567 από PAPADAKIS
Απαντήθηκε από PAPADAKIS στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Είμαι στη φάση επειδή μπορώ να βάλω πετρέλαιο με επιδότηση 980 λίτρα με 0,70 το λίτρο,να αγοράσω ένα τόνο πετρέλαιο και 1,5 τόνο πέλλετ.
Θα δούμε το Γενάρη.. Έτσι θα έχω δύο μήνες αποχή από το λεβητοστάσιο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #142586 από rofos
Απαντήθηκε από rofos στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Καλησπέρα παιδιά και από εμένα.Είναι η πρώτη φορά που γράφω, παρακολουθώ το θέμα "Λέβητες Progetto Pellet" περίπου 1 χρόνο, μιας και είναι ανάμεσα στους 3 λέβητες που με ενδιαφέρουν για μελλοντική αγορά λέβητα.Θέλω να ρωτήσω τον Κώστα αν η διαρροή ήταν από τις ραφές σε κάποιο τούμπο ( π.χ σκάσιμο ραφής ) ή προήλθε από συσσώρευση πίσσας με αποτέλεσμα διάτρηση της λαμαρίνας.
Ευχαριστώ πολύ

Υ.Γ Παρόλη την ταλαιπωρία σου Κώστα κράτα το πιο σημαντικό πράγμα, ότι η εταιρεία ανέλαβε άμεσα να δώσει λύση στο πρόβλημα σου.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #142596 από PAPADAKIS
Απαντήθηκε από PAPADAKIS στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Και αυτούς τους 3 χειμώνες με την κρίση ,πως ζεσταινες το σπίτι σου?
Τώρα μήπως είναι καλύτερα να τα ξαναδείς όλα (αν σε συμφέρει να προχωρήσεις ή όχι) ??
Στο λέω αυτό γιατί αυτά τα δύο χρόνια που έβαλα λέβητα πέλλετ έκανα απόσβεση περίπου την αγορά του.
Last edit: 9 Χρόνια 4 Μήνες πριν by PAPADAKIS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #142648 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ σε ολους.φιλε rofos το τουμπο ειχε πορο επανω στην κολληση στο τελειωμα απο το χειλος της σωληνας.το ρομποτ που τα κολλαει κατι πηγε στραβα και δεν φανηκε στον ελενχο.απο οτι μου ειπαν τα πρεσσαρουν με 6 bar και οτι στα 6000 λεβητες που εχουν πουλησει να ηταν ο 5-6 που ειχε θεμα!!!!!!!!!!!!αν εχεις τυχη!!!!!!!!!!!!!!ξεκινησε να σταζει μια μια σταγονα μεχρι που μετα απο 2 μερες κανονικο νερο στο τασακι σταχτης.οπως εχω ξαναπει σαν λεβητας ειμαι ευχαριστημενος και επισης και απο την εταιρια.οποτε και να πηρα τηλ τον τεχνικο (αντωνης) η οποιοδηποτε το σηκωσανε.πολυ σημαντικο αυτο και ποσο μαλλον οταν επαθα την ζημια και ανναλαβανε τα παντα.φυσικα αποκτας δουλεια και ταλαιπωρια. δεν ειναι λεβητας πετρελαιου ουτε σαν αποδοση αλλα ουτε σαν συντηρηση.παντως εγω που τον εχω 3η χρονια φετος και τον ειχα βαλει στο προγραμμα εξοικονωμω κατ οικον εχει κανει την αποσβεση του απο τον 1ο χρονο.εσυ τι καις πετρελαιο?σε ποια περιοχη εισαι?





εκει που φαινεται η σκουρια δες
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.192 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ