Λέβητες Progetto Pellet

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #142761 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ μιχαλη ετσι ειναι αλλα το καλοκαιρι δεν κρυωνεις ειναι σαν το αρνι το πασχα πας τελευταια στιγμη και το περνεις απο το χασαπη!χχαχαχαχαχαχτου χρονου ο ΤΣΙΠΡΑΣ θα το παει 40-50 λεπτα το πετρελαιο και τερμα το πελλετ!χαχαχαχχα.φιλε rofos και εμεις να ξερεις οτι το ψαξαμε πολυ το θεμα.εαν εμενα σε χωριο θα επερνα λεβητα να καει τα παντα πελλετ πυρινα(εχω ηδη 2 εργοστασια εδω κοντα) ξυλα υπαρχει το ποταμι ο σπερχειος που ειναι διπλα απο το χωριο μου και παιρνεις αδεια και κοβεις.στην μανα μου γι αυτο μπηκα σε ξυλολεβητα διοτι πριν χαλασει του πετρελαιου ειχε και τζακι και ζεσταινε το περιβαλον.ταπωσαμε την εστια και με τα ξυλα που εβαζε τα βαζει στον ξυλολεβητα και ζεστενεται στο 21-23 ενω με το πετρελαιο πριν 14 την ημερα off την νυχτα και το πρωι εγραφε 9 -10 ο θερμοστατης.αντε να ξαναανεβασει 14 και δεν ζεστενοταν!!!!!!διοτι αν το ανεβαζει πιο πανω κοβοταν η καρδια τησ απο ρουφηγμα πετρελαιου!!!!γι αυτο ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #142767 από PAPADAKIS
Απαντήθηκε από PAPADAKIS στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Τον πρώτο χρόνο της κρίσης έπρεπε να καταναλώσω 1,200 lt πετρελαιο ,έτσι το άναβα από τις 14:00 έως τις 21:30.
Το σπίτι πάνω από 18,5 δεν ανέβαινε ενώ το βράδυ για να πάω τουαλέτα έβαζα και μιά κουβέρτα από πάνω.Είπα να πάω σε αντλία θερμότητας αλλά μία οι τράπεζες μία οι μηχανικοί μία και οι προσφορές άσε που θα περίμενα κανα 10μηνο,έτσι έβαλα λέβητα πέλλετ.
Τώρα ένα από τα καλά του είναι ότι συμπεριφέρεται σαν σπίτι του εξωτερικού (συνέχεια ζεστό).
Ένα από τα μείον ήταν χθες που πήγα να το ταΐσω και μου άνοιξε το τσουβάλι , σκορπίστηκαν όλα και με άκουσε όλη η γειτονιά.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #142782 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Μιχαλη απλα ενημερωσες τη γειτονια οτι εισαι σπιτι!!χαχαχαχαχ :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P οσο αφορα για τα τσουβαλια εως τωρα δεν μου εχει τρυπισει ακομα αλλα ψυχραιμια συμβαινουν και αυτα για να ριξουν το κοστος χρησιμοπιουν ψευτοσακκουλες!!!!!!!!!!!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #143852 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ χρονια πολλα με υγεια.σημερα ο λεβητας οταν πηρε μπροστα μου εριξε 2 φορες τον ρελλε στο

πινακα του σπιτιου και εβγαλε black out και εσβησε.πραγμα που σημαινει η εκανε πτωση τασεως η διακοπη ρευματος(δεν υπηρξε) η ο λεβητας(πλακετα) εμεινε απο ρευμα(δεν κοπηκε καθολου το ρευμα) η η αντισταση αναμματος ειναι για αλλαγη(το πιο πιθανον).σε ελενχο που εγινε στην αντισταση ειδα οτι στο μπροστινο μερος εχει αρχισει και λιωνει η δεν υπαρχει το μεταλλο.την εβγαλα και αυριο θα την αλλαξω μιας και εχω εφεδρικη!!!!!!!!δες τε τις φωτο η αντισταση δουλευει για 3η χρονια και η εταιρια λεει οτι με την συντηρηση στο τελος καθε χρονιας να την αλλαζουμε προληπτικα!!!!!!!!εμενα παντως εβγαλε 2 σεζον +.την επομενη που θα παρω για καβα θα ειναι κεραμικη μιας και αντεχει πολυ περισσοτερο(εχει 50 ΕΥΡΩ ενω αυτη που φοραει 15-25Ε)






Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #143959 από panava
Απαντήθηκε από panava στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Εύχομαι σε όλους πολύ Καλύτερη Χρονιά, με υγεία και αγάπη.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": PAPADAKIS

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #143961 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ καλη χρονια με υγεια και λιγοτερα προβληματα!!!!!! :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer:
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": PAPADAKIS

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.285 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ