Λέβητες Progetto Pellet

Περισσότερα
8 Χρόνια 6 Μήνες πριν #149472 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
ΓΙΑ βαλε την μαμισια και στο σπυρωμα που βιδωνει στο σωληνακι βαλε καπια ροδελα αναμεσα να ειναι πιο πισω(να παρει αποσταση) και να μην ερχεται σε επαφη με το πελλετ και μαυριζει,να δεις ποσο θα σου κρατησει.εδω μεσα αν ανατρεξεις σε διαφορα ποστ και σελιδες εχουν αναφαρθει τα βασανα με τα πελλετ και τους λεβητες σομπες.δεν ειναι κατι καινουργιο!!!!!!!!!!!!!!!αλα ρε συ εγω στη θεση σου θα μιλουσα με την εταιρια κατασκευαστη.κατι παραπανω θα γνωριζουν!!!!!!!!!!!και παλι φιλικα και χωρις παρεξιγηση τα λεω διοτι σε διαφορα που χρειαστηκα επερνα και μιλουσα με τον τεχνικο της εταιριας και εχουμε γινει πλεον και φιλοι

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 8 Χρόνια 6 Μήνες πριν #149473 από karibu
Απαντήθηκε από karibu στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet

ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ έγραψε: ΓΙΑ βαλε την μαμισια και στο σπυρωμα που βιδωνει στο σωληνακι βαλε καπια ροδελα αναμεσα να ειναι πιο πισω(να παρει αποσταση) και να μην ερχεται σε επαφη με το πελλετ και μαυριζει,να δεις ποσο θα σου κρατησει.εδω μεσα αν ανατρεξεις σε διαφορα ποστ και σελιδες εχουν αναφαρθει τα βασανα με τα πελλετ και τους λεβητες σομπες.δεν ειναι κατι καινουργιο!!!!!!!!!!!!!!!αλα ρε συ εγω στη θεση σου θα μιλουσα με την εταιρια κατασκευαστη.κατι παραπανω θα γνωριζουν!!!!!!!!!!!και παλι φιλικα και χωρις παρεξιγηση τα λεω διοτι σε διαφορα που χρειαστηκα επερνα και μιλουσα με τον τεχνικο της εταιριας και εχουμε γινει πλεον και φιλοι


Μολις μιλησε ο ανθρωπος μου με τεχνικο της εταιρειας και δηλωσε αγνοια για τις κεραμικες και τυχον ρυθμισεις γιατι δεν του εχει συμβει.
Και αυρι θα μιλησει με τεχνικο αλλης εταιρειας μηπως και εχει αυτος εμπειρια σε κεραμικες εκ των υστερων τοποθετημενες.
Και να φανταστεις ειχα σομπα πελετ αεροθερμη που ηταν απροβληματιστη,6 χρονια πριν,οταν δεν εβρισκες ουτε πελλετ να αγορασεις ,αλλα την πουλησα γιατι δεν αντεχα τον θορυβο του αερα και πηρα νερου.
Αρα απο εμπειρια εχω χορτασει 2 χρονια πριν γραφτω στο φορουμ εδω και 4 περιπου χρονια δηλαδη 6 και βαλε...
Last edit: 8 Χρόνια 6 Μήνες πριν by karibu.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 6 Μήνες πριν #149477 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Ωραια εταιρια υποστιρηξη ειναι αυτη .μονο να πουλανε ξερουν αδερφε και οταν δινεις τα καλα σου λεφτα και φευγεις ΓΑΜ..ΤΑ!!!!!!!!!!!!!.ευτυχως που δεν ειναι ετσι ολες οι εταιριες και ειναι σοβαρες σε θεματα με λεβητες-σομπες!!!!!!!δηλαδη απο τον εναν στον αλλο παει η δουλεια!ετσι πουλαει οποιοσδηποτε σομπες-λεβητες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!τελικα ειναι αυτο που λεει καποιος εδω μεσα μεχρι να σου βρει λυσει η εταιρια εχεις γινει μονος σου τεχνικος επισκευαστης εγκαταστατης!!!!!!!!!!!!!!!!!! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 6 Μήνες πριν #149484 από karibu
Απαντήθηκε από karibu στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Γι αυτο και εγω,απο μικρος στο κουρμπετι ως καταναλωτης,ξερω τι να περιμενω και τι οχι και καθε φορα κρινω αναλογα.Αλλα εις γνωση μου επελεξα την συγκεκριμενη και μαλλον οποιαδηποτε και να επελεγα σε μια επαρχιακη πολη,η υποστηριξη ιδια και χειροτερη θα ηταν εως ανυπαρκτη.Γιατι απλουστατα ειναι καινουργιο το πεδιο αυτο και μεχρι να στρωσει η αγορα και να πεταχτουν εξω οι αρπακολες θελει καιρο πολυ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 6 Μήνες πριν #149490 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Φίλε έτσι ακριβώς μέχρι να στα πάρουν και μετά χάος ότι καταφέρεις και αν πιάνει το χέρι σου μόνος σου.και η κουτσή Μαρία πουλάει πλέον .ετσι πουλάω και γω και ο καθένας ότι να ναι χωρίς υποστήριξη και γνώσεις.ευτυχως που δεν ειναι όλες οι εταιρίες έτσι και δεν τους βάζουμε στο ίδιο καζάνι!ευτυχως λέω καμία φορά που αν και είμαι 17 χρόνια στο εργοστάσιο και είμαι ηλεκτρονικός και ασχολούμαι και πολύ με τα ηλεκτρολογικά μηχανικά και πιάνουν τα χέρια μου τι θα είχα πληρώσει σε αυτά και όχι μόνο!!!!!!!!!!γι αυτό σου λέω ότι μέχρι να σου πουν τι γίνεται γίνεσαι καλύτερος .οι ώρες αυτές ούτε πληρώνονται ούτε αναπληρώνονται που τρώμε στα μηχανήματα μας.ετσι ειναι στην επαρχία δεν υπάρχει τίποτα .να ήξερες πόσοι με παίρνουν τηλέφωνο για προβλήματα και για τα πελλετ (στα ηλεκτρολογικά) και γενικά από μαστορια μέχρι υδραυλικούς φίλους και όχι μόνο διότι ειναι ΝΕΟΓΝΑ όπως έχω ξαναπεί.ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΖΕΣΤΗ ΑΚΟΜΑ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 6 Μήνες πριν #149512 από karibu
Απαντήθηκε από karibu στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Επιτελους,ο επιμενων νικα.
Ειμαι στην 7η εναυση με σταθερο χρονο αναματος απο 4,40 μεχρι 5,40 το πολυ λεπτα.
Συνοψιζοντας,απο τα μενου ηθελε περισσοτερο αερα απο οτι η μαμισια,αυξηση του χρονου αρχικης φορτωσης πελλετ ουτως ωστε να γεμισει την τρυπα της κουπας(αλλιως ο καυτος αερας περναει προς τα πανω και παει καμιναδα)και καθυστερηση την δευτερης ριψης πελλετ για να μην παγωνουν τα πρωτα αν μεχρι τοτε δεν εχει παρει.Αναβει αφου δημιουργησει καργα καπνο και η φλογα εχει δυναμη απο την αρχη,δεν ειναι σαν κερακι τρεμαμενη.
Τωρα αν με ξαναδειτε αυριο μεθαυριο εδω για τα ιδια θαμαι ρακος οποτε μη βαρεσετε...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.287 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ