Λέβητες Progetto Pellet

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #149735 από Kosmas71
Απαντήθηκε από Kosmas71 στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Ο κοχλιας στο Ρ6 ειναι στα 2.8¨ στο Ρ5 στα 2.5¨ στο Ρ4 στα 2.2¨ και ο ανεμιστηρας ειναι στα 80,77,75 αντιστοιχα με τον ανεμιστηρα2 στα 230,225,220 αντιστοιχα, επισης ο χρονος ενεργοποιησης του μεσοδιαστηματος του κοχλια ειναι στα 9¨

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #149736 από PAPADAKIS
Απαντήθηκε από PAPADAKIS στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Κοσμά είσαι λίγο πιό πάνω από εμένα σε όλα (λόγο των 5 Kw παραπάνω),μόνο που όπως σου είπα στον ανεμιστηρα είμαι από Ρ4 -->Ρ6 = 70 σε όλα(Ρ4,Ρ5,Ρ6)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #149737 από Kosmas71
Απαντήθηκε από Kosmas71 στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Θα δοκιμασω αυριο να ρυθμισω προς τα κατω πλεον τον αερα να δω τι γινεται... ευχαριστω παντως για τις αμεσες απαντησεις.Εν αναμονη λοιπον...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #149738 από dimospsy
Απαντήθηκε από dimospsy στο θέμα Re:Λέβητες Progetto Pellet
Να πετάει τα πελλετ μέχρι εκεί?
Δεν το σκέφτηκα....
Μπορεί..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #149740 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΤΗ ΠΑΡΕΑ.φιλε κοσμα εμενα μου πετουσε στην αρχη πριν βαλω καμιναδα ινοχ φ80/130 διπλη μονωμενη 13 μετρα ευθεια με μια ανοιχτη γωνια που εχω στο σπιραλ απο την εξοδο του λεβητα.εβλεπα σπιθες απο το σπιραλ οχι ΘΡΑΚΑ οπως λες.εγω δεν εχω αντιανεμικο καπελο το ιδιο κινεζικο εχω με εσενα και δεν εχω θεμα.πες μου κατι 1ο στην εναυση πριν μπει σε κανονικη λειτουργια το κανει η και στην κανονικη?2ο οτι πελλετ και να καψεις το κανει?3ο εχεις καθαρο λεβητα και εχεις ελενξει και καθαρισει το μοτερ καυσαεριων?4ο σε ολες τις σκαλες το κανει?5ο με τις εργοστασιακες ρυθμισεις (οπως τον αγορασες χωρις να εχεις πειραξει κρυφο μενου)κανει παλι το ιδιο?συνηθως στην εναυση ανεβαζει εαν ειναι σχετικα ακαθαρτος εως και 200 βαθμους αλλα οταν μπαινει σε κανονικη βλεπεις απο 140-160 βαθμους.αν συνεχιζει να ειναι πανω απο 170-185 θελει καλο καθαρισμα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #149745 από Kosmas71
Απαντήθηκε από Kosmas71 στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Φιλε Κωστα σου απαντω λοιπον...
1) Το παρατηρησα χθες το βραδυ για πρωτη φορα οταν ο λεβητας ηταν στην κανονικη λειτουργια (Ρ6)
2) Το καπελο που εχω δεν ειναι ακριβως ιδιο με της φωτο. Ειναι μεν σε κινεζικο στυλ αλλα ειναι αντιανεμικο και εχει και εναν εσωτερικο κωνο προς τα κατω.(οπως δηλαδη ειναι ο κωνος προς τα πανω ακριβως εχει και εναν μικροτερο αντιδιαμετρικα με τον πανω)
3) Περυσι και με οποιοδηποτε πελλετ εκαψα δεν παρατηρησα κατι τετοιο ακομα και με το ιδιο που καιω τωρα (Kastamonou)
4) O Λεβητας καθαριστηκε στην αρχη της περιοδου και εχει καψει μεχρι τωρα περιπου 300 κιλα μονο.
Οσον αφορα το μοτερ καυσαεριων (υποθετω οτι εννοεις αυτο που ειναι στην εξοδο πανω στον λεβητα) οχι δεν καθαριστηκε και μερικες φορες ακουω την φτερωτη σαν να βρισκει καπου)
5) Προλαβα να το δω μονο στην Ρ6 γιατι μετα τον εσβησα.
6) Ειναι η πρωτη φορα που παρατηρω κατι τετοιο ειτε με τις εργοστασιακες ρυθμισεις ειτε μετα απο καποιες διορθωσεις που εκανα.
7) Οι θερμοκρασια στο Ρ6 δεν πεφτει ποτε κατω απο τους 170 και φτανει μεχρι τους 200 με κενο στο 13-23.
Αν μπορει ο φιλος PAPADAKIS να μου δωσει λιγο τις ρυθμισεις του δικου του (εστω για τα 35KW) στα ακολουθα.
1 Χρονος αρχικου ταισματος κατα την εναυση σε δευτερολεπτα (Τ03)εμενα ειναι 115¨,τις παραμετρους χρονου του κοχλια C08,C07,C06,C05,C04,C03,P05 και για τον ανεμιστηρα καυσης τα : U08,U07,U06,U05,U04,U03 και για τον ανεμιστηρα καυσαεριων τα : F08,F07,F06,F05,F04,F03
Ευχαριστω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.163 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ