Λέβητες Progetto Pellet

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #149838 από PAPADAKIS
Απαντήθηκε από PAPADAKIS στο θέμα Re:Λέβητες Progetto Pellet

dimospsy έγραψε: Και εγω που εχω μπόιλερ ο κύκλο φορητής ανοίγει στους 55 και σταματάει στους 52.

Δήμο καλησπέρα,δεν τον πειράζω ακόμα γιατί ενώ ξέρω ποιό κωδικό θα πειράξω να ανοιγει,δεν ξέρω ποιός κωδικός είναι που κλείνει τον κυκλοφορητή.
Με τα νερα δηλωμένα στους 55, όταν ξεκινάει ο λέβητας θέλει ώρα να τα φέρει 55 γιά να ανοίξει ο κυκλοφορήτης ή τα κρατάει ζεστά και λίγο πεσμένα το σύστημα, άρα όταν ξεκινάει από 40-45 να θέλει περίπου 30 λεπτά της ώρας να τα φέρει 55.
Στο λέω αυτό γιατί κάτι κρύες ημέρες από 19-22 βαθμούς τα νερά κάνανε 50 λεπτά να πάνε 60 βαθμούς.
Last edit: 8 Χρόνια 4 Μήνες πριν by PAPADAKIS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #149839 από Kosmas71
Απαντήθηκε από Kosmas71 στο θέμα Re:Λέβητες Progetto Pellet
Και εμενα ο κυκλοφορητης ανοιγει στους 45 και κλεινει στους 40 .Εκτος του ΤΗ19 που ειναι η θερμοκρασια ενεργοποιησης του κυκλοφορητη νομιζω οτι το offset δινεται απο το ΙΤΗ19 που λογικα ειναι η υστερηση και απο οτι θυμαμαι ειναι ακριβως κατω απο το ΤΗ19

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #149840 από PAPADAKIS
Απαντήθηκε από PAPADAKIS στο θέμα Re:Λέβητες Progetto Pellet

Kosmas71 έγραψε: Και εμενα ο κυκλοφορητης ανοιγει στους 45 και κλεινει στους 40 .Εκτος του ΤΗ19 που ειναι η θερμοκρασια ενεργοποιησης του κυκλοφορητη νομιζω οτι το offset δινεται απο το ΙΤΗ19 που λογικα ειναι η υστερηση και απο οτι θυμαμαι ειναι ακριβως κατω απο το ΤΗ19

Αρα Κοσμά εκεί που λέει 3,θα εννοεί ότι άμα ανοίγει 45 ,κλείνει 42 βαθμούς.
Θα κάνω από βδομάδα αυτό που λέει ο Δήμος ,θα το βάλω 55 βαθμούς να δω αν κερδίζω τίποτα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #149842 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΤΗ ΠΑΡΕΑ.πιστευω οτι οταν εχεις μποιλερ συνδεμενο καλο ειναι να εχεις τον κυκλοφωριτη 50-55C διοτι οταν ζητηθει νερο χρησης να ειναι ζεστο το νερο και οχι χλιαροκρυο.εγω που δεν εχω συνδεσει μποιλερ απο το εργοστσασιο ηταν ρυθμισμενο 45C και το εχω αφησει ετσι.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #149843 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Απο το 55 που ανοιγει και 52 κλεινει ειναι κατι σαν διαφορικο κυκλου οι 3 βαθμοι

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #149844 από Kosmas71
Απαντήθηκε από Kosmas71 στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Ακριβως αυτο νομιζω και εγω γιατι πουθενααλλου δεν υπαρχει κατι σχετικο με υστερηση. Εγω παντως αν και με μποιλερ συνδεδεμενο δεν το εχω πειραξει ανοιγει στους 45

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.209 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ