Λέβητες Progetto Pellet

Περισσότερα
4 Χρόνια 4 Μήνες πριν #168785 από PAPADAKIS
Απαντήθηκε από PAPADAKIS στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Κάθε πρώτο άναμμα και σταυροκοπήματα αγιασμούς και παρακάλια στο Θεό.

Μετά το πρώτο (αργό) άναμμα , γιατί τα νερά/λέβητας/πέλετ θέλουν χρόνο στην αρχή,κάπως ησυχάζω..

Καλό και απροβλημάτιστο χειμώνα στα μέλη μας.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 4 Μήνες πριν #168787 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΙΧΑΛΗ.βαλε πρωτα το πετρελαιο να δουλεψει να ζεστανει και να γυρισει τα νερα και μετα γυρνα στο πελλετ.εγω ετσι κανω καθε χρονο διοτι μεχρι να τα ζεστανει τα νερα που τωρα ειναι 19 βαθμους και να τα γυρισει και να σηκωσει και το σπιτι θερμοκρασια ΔΕΝ ΤΟ ΧΟΡΤΑΙΝΩ!!!!!!!!! :silly: :blink: :woohoo: ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ εγω μετα τισ 20-25 βλεπω να αναβω μιας και ο καιρος ειναι καλοκαιρι ακομα αν εξαιρεσεις το βραδυ!!!!ΑΓΙΑΣΜΟ !!!!!!! :P :P :P :P :P

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 4 Μήνες πριν #168788 από PAPADAKIS
Απαντήθηκε από PAPADAKIS στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet

ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ έγραψε: ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΙΧΑΛΗ.βαλε πρωτα το πετρελαιο να δουλεψει να ζεστανει και να γυρισει τα νερα και μετα γυρνα στο πελλετ.εγω ετσι κανω καθε χρονο διοτι μεχρι να τα ζεστανει τα νερα που τωρα ειναι 19 βαθμους και να τα γυρισει και να σηκωσει και το σπιτι θερμοκρασια ΔΕΝ ΤΟ ΧΟΡΤΑΙΝΩ!!!!!!!!! :silly: :blink: :woohoo: ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ εγω μετα τισ 20-25 βλεπω να αναβω μιας και ο καιρος ειναι καλοκαιρι ακομα αν εξαιρεσεις το βραδυ!!!!ΑΓΙΑΣΜΟ !!!!!!! :P :P :P :P :P


Πλάκα-πλάκα θα γλίτωνα 2 τσουβαλάκια..
ΑΓΙΑΣΜΟΟΟΟΟΟ...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 4 Μήνες πριν #168789 από dimospsy
Απαντήθηκε από dimospsy στο θέμα Re:Λέβητες Progetto Pellet
Γεια σας και από εμένα !!!
Και εγώ ξεκίνησα να καίω εδώ και 3-4 μέρες .
Καινούργιο Πελλετ πολύ σκούρο πολύ βρώμια αλλά πολύ δυνατό από ότι έχω καταλάβει...


Άντε καλό χειμώνα παιδιά!!!!



Sent from my iPhone using Tapatalk
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": PAPADAKIS

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 4 Μήνες πριν #168790 από BIOPEL
Απαντήθηκε από BIOPEL στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Καλησπέρα στον Κώστα και στον Μιχάλη ( μέντορες μου στις γνώσεις μου σχετικά με υδραυλική σόμπα πέλλετ Proggeto) αλλά και στα υπόλοιπα μέλη.
Τον Σεπτέμβριο προμηθεύτηκα 5 τόνους Schweighofer με τιμή 240 ευρώ/ τόνο.
Ήδη από 1 Νοε. ξεκίνησα να την ανάβω τις βραδυνές ώρες και μπορώ να πω πως είναι το καλύτερο πέλλετ απο όσα έχω κάψει τα 4 τελευταία χρόνια, φλόγα δυνατή, στάχτη πούδρα και παντελή απουσία κλίνκερ.
Μιας και είναι δυνατό και καλό αποφάσισα να παραγγείλω άλλους 2 τόνους από τον ίδιο προμηθευτή αλλά η χρέωση πλέον είναι 290 ευρώ/ τόνο, οπότε θα προμηθευτώ απο το Λερόι, Holz Royal(και αυτό δοκιμασμένο και πολύ δυνατό και καθαρό) αρκετά πιο οικονομικό.
Η σόμπα ευτυχώς,δουλεύει απροβλημάτιστα. Καλό χειμώνα σε όλους σας.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": PAPADAKIS

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 1 Μήνας πριν #170074 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Καλημερα και καλο μηνα!!!!!!!λογο δουλειας και υποχρεωσεων 3 μηνες που εχω αναψει θερμανση απο το Νοεμβριο ειχα να καθαρισω καμιναδα λεβητα τουμπο διαφραγματα!!!!!!!! ειχε κανει τετοια μονωση η σταχτη με αποτελεσμα να μην ανεβαιναν τα νερα πανω απο 56-58 βαθμους στο καζανι.μετα το χτεσινο καθαρισμο φτανουν για πλακα 65 βαθμους!!!!!!!!!!!!!ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑ====ΑΠΟΔΟΣΗ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙΑ.ΔΕΣ ΤΕ ΕΔΩ www.facebook.com/kostas.pixas ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ FACEBOOK (εδω δεν μπορω να ανεβασω φωτο καποιο θεμα υπαρχει!!!!!)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.200 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ