Λέβητες Progetto Pellet

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #146878 από dimospsy
Απαντήθηκε από dimospsy στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet

PAPADAKIS έγραψε: Δήμο καλημέρα,καλό μήνα .Σου έτυχε να βρεις πολύ πριονίδι μέσα στα τσουβαλάκια??
Αν ναι ,πως συμπεριφερόταν ο λέβητας??


Ναι σε αυτά τα πολλές που έχω.
Μου το πετάει εξω..
Σχηματίσει ένα βουναλάκι με σκόνη πάνω στο μοτέρ πουβγαινουν τα καυσαέρια.
Ανοίγω τα πλαϊνά και τα περνώ με την σκούπα.
Δεν έχω κάποιο πρόβλημα ομως με τον κοχΛία

Ελπίζω να κατάλαβες τι ενοοω!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #146879 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.ΔΗΜΟ για ΚΑΒΑΛΑ που εισαι καις περισσοτερο απο εμας.την Παρασκευη θα σας πω και τις δικες μου καταναλωσεις σε 1 μηνα.σε ολα τα τσουβαλια βρισκω τριμματα και πριονιδια οτι και να εχω χρησιμοποιησει ακομα και σβαι.δεν μου εχει κανει καποιο θεμα στο δικο μου.μολις βρω χρονο θελω να κανω μια πατεντα (ακομα) για τυχον επιστροφης φλογας στο σιλο απο τριματα η καποιο σφαλμα.στα δικα σας εχουν εναν θερμοστατη ασφαλειας στην κατηφορα των πελλετ που σε περιπτωση θερμοκρασιας υψηλης στην γλυστρα του κοχλια να μπει σε διαδικασια σταματηματος-σβυσιματος για να μην παρει φωτια το σιλο(σταματα τον κοχλια και δινει φουλ στροφες στο βεντιλατερ καμιναδας για αναρροφυση)και βγαζει αλλαρμ.οπως επισεις εχει και πρεσσοστατη που ελενχει συνεχως την υποπιεση καμιναδας σε περιπτωση βουλωματος η κακης απαγωγης καυσαεριων.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #146895 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ στη παρεα.καταναλωση απο 3-3 εως 3-4.ΕΦΑΓΕ 42 τσουβαλια χ 15 κιλα==630 κιλα χ 0.21Ε το κιλο===132 ΕΥΡΩ.το πελλετ ηταν προσφορας του καρφουρ με 3.15Ε το τσουβαλι γι αυτο ηρθε οικονομικα σε συγκριση με αλλους μηνες.πιστευω να σταματησουμε αυτο το μηνα να καιμε και να φτιαξει ο καιρος.τραβηξε πολυ φετος

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #146896 από PAPADAKIS
Απαντήθηκε από PAPADAKIS στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet

ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ έγραψε: ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ στη παρεα.καταναλωση απο 3-3 εως 3-4.ΕΦΑΓΕ 42 τσουβαλια χ 15 κιλα==630 κιλα χ 0.21Ε το κιλο===132 ΕΥΡΩ.το πελλετ ηταν προσφορας του καρφουρ με 3.15Ε το τσουβαλι γι αυτο ηρθε οικονομικα σε συγκριση με αλλους μηνες.πιστευω να σταματησουμε αυτο το μηνα να καιμε και να φτιαξει ο καιρος.τραβηξε πολυ φετος


Κώστα είχε καθόλου κλίνκερ ή παραπάνω στάχτη ,αυτό του καρφούρ??

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #146897 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
ΜΙΧΑΛΗ την γνωστη σταχτη που μου αφηνει εδω και 3 χρονια που το καιω ισως ιδια με αλφαγουντ.μερικες φορες κατα τον καθαρισμο στο κουπακι εβρισκα και πετρωμενο σαν τσιμεντο.οχι παντα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν - 9 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #146900 από PAPADAKIS
Απαντήθηκε από PAPADAKIS στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet

dimospsy έγραψε:

PAPADAKIS έγραψε: Δήμο καλημέρα,καλό μήνα .Σου έτυχε να βρεις πολύ πριονίδι μέσα στα τσουβαλάκια??
Αν ναι ,πως συμπεριφερόταν ο λέβητας??


Ναι σε αυτά τα πολλές που έχω.
Μου το πετάει εξω..
Σχηματίσει ένα βουναλάκι με σκόνη πάνω στο μοτέρ πουβγαινουν τα καυσαέρια.
Ανοίγω τα πλαϊνά και τα περνώ με την σκούπα.
Δεν έχω κάποιο πρόβλημα ομως με τον κοχΛία

Ελπίζω να κατάλαβες τι ενοοω!



Συμφωνώ Δήμο,αλλά ταλαιπωρήθηκα πολύ γιατί αγόρασα μιά και έξω αρχές Σεπτέμβρη 5 παλέτες από μία μάρκα και μου έτυχε μιά παλετα να έχει μέσα πολλά μεγάλα πέλετ (γύρω στους 4 πόντους ) και πολύ πριονίδι.
Έτσι από αρχές Φλεβάρη έως τώρα κάθε μέρα 2-3 φορές Block με το ποτηράκι άδειο είτε επειδή έκανε σπηλαίωση με τα μεγαλα πέλετ πρίν το κοχλία είτε γίνετε αυτό το τούνελ που βλέπεις στην φωτογραφία (φτάνει σχεδόν μέχρι το καπάκι εφοδιασμού).
Ο κουμπάρος μου που έχει σόμπα πέλετ νερού μέσα στο σπίτι ,έπαθε την ίδια ζημιά και αναγκάστηκα και του πήρα πίσω άλλη μία παλέτα.που του είχα στείλει. :S :S
Του χρόνου θα παίρνω μία μία ....
Συνημμένα:
Last edit: 9 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν by PAPADAKIS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.206 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ