Primus 45

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #120577 από electron
Απαντήθηκε από electron στο θέμα Primus 45

george cc έγραψε: Τι ρυθμίσεις έχεις βάλει φίλε στον λεβητα σου για καύση Creta Pellet;

το εχω γραψει και πιο πανω, το creta γενικά θελει ποιο πολυ αερα απο τα πελλετ που ειναι απο ξυλο (wood Pellets) εγώ στον 25αρη το καίω με 50% αέρα 1'ταισμα και 25~30 αναμονη (παίζεται). Συνήθως οταν ειναι καθαρή η εστια αρχιζω με 25'' και οταν πιασει υλικο το αυξάνω σταδιακά στο 30''.


"Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα..."
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
"κάτοχος Mavil Primus 25"
Last edit: 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν by electron.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #120776 από demis78
Απαντήθηκε από demis78 στο θέμα Primus 45
Παιδια καλησπερα. Μια μικρη βοηθεια. Ξερεται καθολου απο τον κινητηρα του κοχλια? Ο ηλεκτρολογος μου ειπε 250 ευρω για αλλαγη.Τι να πω ειμαι σκασμενος.Το γυρισα στο ξυλο και κανω το θερμαστη σε ατμοπλοιο.Μου λενε δεν το καθαριζα καλα στην εστια,εκει που βγαινει το πελλετ. Με σφυρι και κατσαβιδι εσπαγα τις καρβουνιες που μαζευε.Περσυ που ειχε επιστροφη φλογας ειχε καρβουνιασει μεσα στο σιλο και ειχε επικαθησεις στο κατωτερο επιπεδο.Αλλα απο τοτε δουλευε τζιτζι χωρις να τα εχω ξυσει επιμελως.Φετος πριν να χαλασει ο κοχλιας ειχε ενα επισοδιο οπου το κατωτερο πελλετ ειχε καθησει στο τοιχωματα και αδειασε ο κοχλιας με αποτελεσμα να μπει καπνος στο σιλο.Περα απο αυτα, εκανε ενα θορυβο φετος σαν εκεινο που ανεβασε σε βιντεο πιο πανω καποιος φιλος.Αν παρω την εταιρεια θα μου στειλουν τα σχεδια του κοχλια?Αυτα για τωρα ουφ!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #120778 από PRIMUS 45
Απαντήθηκε από PRIMUS 45 στο θέμα Primus 45

demis78 έγραψε: Παιδια καλησπερα. Μια μικρη βοηθεια. Ξερεται καθολου απο τον κινητηρα του κοχλια? Ο ηλεκτρολογος μου ειπε 250 ευρω για αλλαγη.Τι να πω ειμαι σκασμενος.Το γυρισα στο ξυλο και κανω το θερμαστη σε ατμοπλοιο.Μου λενε δεν το καθαριζα καλα στην εστια,εκει που βγαινει το πελλετ. Με σφυρι και κατσαβιδι εσπαγα τις καρβουνιες που μαζευε.Περσυ που ειχε επιστροφη φλογας ειχε καρβουνιασει μεσα στο σιλο και ειχε επικαθησεις στο κατωτερο επιπεδο.Αλλα απο τοτε δουλευε τζιτζι χωρις να τα εχω ξυσει επιμελως.Φετος πριν να χαλασει ο κοχλιας ειχε ενα επισοδιο οπου το κατωτερο πελλετ ειχε καθησει στο τοιχωματα και αδειασε ο κοχλιας με αποτελεσμα να μπει καπνος στο σιλο.Περα απο αυτα, εκανε ενα θορυβο φετος σαν εκεινο που ανεβασε σε βιντεο πιο πανω καποιος φιλος.Αν παρω την εταιρεια θα μου στειλουν τα σχεδια του κοχλια?Αυτα για τωρα
ουφ!

ΠΑΡΕ ΜΙΑ ΑΝΑΣΑ
Τι σχεδια του κοχλια να σου στειλει η εταιρια?????


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #120801 από demis78
Απαντήθηκε από demis78 στο θέμα Primus 45
Ελειπα οταν ηρθε ο ηλεκτρολογος και βρηκα τον κινητηρα ετσι.Στο μαυρο καπακι εχει σχεδια των κυκλωματων αλλα εχω να ασχοληθω με αντιστασεις, πηνεια κτλ. απο τη φυσικη δεσμης το '96
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #120805 από PRIMUS 45
Απαντήθηκε από PRIMUS 45 στο θέμα Primus 45

demis78 έγραψε: Ελειπα οταν ηρθε ο ηλεκτρολογος και βρηκα τον κινητηρα ετσι.Στο μαυρο καπακι εχει σχεδια των κυκλωματων αλλα εχω να ασχοληθω με αντιστασεις, πηνεια κτλ. απο τη φυσικη δεσμης το '96

demis78 εχεις e-mail?


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #120849 από demis78
Απαντήθηκε από demis78 στο θέμα Primus 45
προσπαθω να βρω πως να σου στειλω πμ.που ειναι ρε παιδια η επιλογη?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.214 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ