Primus 45

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #127593 από giangos_mavil__34
Απαντήθηκε από giangos_mavil__34 στο θέμα Primus 45
Καλημέρα και συγγνώμη που δεν διευκρίνησα , primus 34 έχω! (μπερδεύω την μάρκα με το μοντέλο!)

Mavil Primus 34

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #127594 από G.A..34
Απαντήθηκε από G.A..34 στο θέμα Primus 45

mavil__34 έγραψε: Γεια και χαρά σας κύριοι και καλώς σας βρήκα. Αν και το topic είναι για mavil 45 , θα σας ρωτήσω για τον 34άρι που έχω, για να μην ανοίγω άλλο topic.
Βλέπω λοιπόν τους χρόνους αναμονής σας στο εργαλείο - 45 / 50 δευτερόλεπτα και αναρωτιέμαι γιατί στον δικό μου το πελλετ sweighofer που καίω με χρόνους 2/32/40 αέρα με θερμοκρασία καυσαερίων 200-220, αν αυξήσω κι'άλλο την αναμονή αρχίζει και σβήνει; πώς το καταφέρνετε με τόσο μεγάλο χρόνο αναμονής;
ή φταίει το συγκεκριμένο πέλλετ;



Καλωσηρθες mavil__34. εδω μεσα λεμε για ολα τα μοντελα primus για οτι προβληματα συνανταμε. Εχω και εγω το primus 34 και καιω alfa wood με ρυθμιση 2/39/48 και καυσαερια 150-170. Η φλογα ειναι για 20 περιπου δευτερολεπτα μετα πεφτει η φλογα. Τα καυσαερια σου ειναι υψηλά ανεβασε το χρονο σου απο 32 σε 36 και τον αερα εως 48%και προσπάθησε τα καυσαερια να ειναι εως 170.Αστο να δούλεψή για μια μερα και παρακολουθησε τα καυσαέρια.
Last edit: 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν by PRIMUS 45.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": giangos_mavil__34

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #127599 από giangos_mavil__34
Απαντήθηκε από giangos_mavil__34 στο θέμα Primus 45
Ευχαριστώ για την ανταπόκριση, θα ακολουθήσω την συμβουλή σας και θα σας πω αποτελέσματα.
Μια ερώτηση μόνο, αυξάνοντας τον αέρα δεν καίγεται γρηγορότερα το υλικό;

Mavil Primus 34
Last edit: 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν by giangos_mavil__34.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #127602 από PRIMUS 45
Απαντήθηκε από PRIMUS 45 στο θέμα Primus 45

mavil__34 έγραψε: Ευχαριστώ για την ανταπόκριση, θα ακολουθήσω την συμβουλή σας και θα σας πω αποτελέσματα.
Μια ερώτηση μόνο, αυξάνοντας τον αέρα δεν καίγεται γρηγορότερα το υλικό;

Εαν έχεις το καινούργιο μοντέλο τον αέρα θα τον ξεκινήσεις από το 30% εάν δεν έχεις βάλτο
στο 40 %


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #127604 από giangos_mavil__34
Απαντήθηκε από giangos_mavil__34 στο θέμα Primus 45
Δεν πέφτει κάτω από 40 οπότε είναι το παλιό, αυτό είναι θέμα ηλεκτρονικής διαχείρησης ή θέμα μοτέρ αέρα, αν γνωρίζετε; ρωτάω για να δώ μήπως διορθώνεται γιατί θα μ'ενδιέφερε.

Επίσης να πω ένα ευχαριστώ στο forum αλλά και σε όλους σας διότι διαβάζοντάς σας έχω βοηθηθεί αρκετά!

Mavil Primus 34
Last edit: 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν by giangos_mavil__34.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #127608 από electron
Απαντήθηκε από electron στο θέμα Primus 45

mavil__34 έγραψε: Δεν πέφτει κάτω από 40 οπότε είναι το παλιό, αυτό είναι θέμα ηλεκτρονικής διαχείρησης ή θέμα μοτέρ αέρα, αν γνωρίζετε; ρωτάω για να δώ μήπως διορθώνεται γιατί θα μ'ενδιέφερε.

Επίσης να πω ένα ευχαριστώ στο forum αλλά και σε όλους σας διότι διαβάζοντάς σας έχω βοηθηθεί αρκετά!

Καλημερα,
θέμα διαχείρισης είναι, μονο με επαναπρογραμματισμο της πλακέτας θα μπορέσει να πάει στο 30%.


"Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα..."
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
"κάτοχος Mavil Primus 25"
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": giangos_mavil__34

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.207 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ