Primus 45

Περισσότερα
9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #138532 από ΠΑΠΑΣ
Απαντήθηκε από ΠΑΠΑΣ στο θέμα Primus 45
Αναψα απο τελη Σεπτεμβριου.Αναβα και το καλοκαιρι,αλλα νομιζω το πετρελαιο συμφερει καλυτερα αν ειναι μονο για το μποιλερ.Παντως η σιλικονη κανει ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ δουλεια.Απο τοτε που την εβαλα ουτε ιχνος καπνου.Φυσικα οταν τον πηρα υπηρχε απο την εταιρια η σιλικονη,αλλα την εβαζαν περισοοτερο για διακοσμητικους λογους βιαστικα και στην ουσια ηταν μαλλον στον "αερα" χωρισ να κλεινει το κενο.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": electron

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #138551 από electron
Απαντήθηκε από electron στο θέμα Primus 45
Ετσι.. Εμενα απο το πρωτο ανάμα μου "τράβαγε" αερα απο εκεινο το σημείο και γέμισε και κλινκερ.

Οταν εβαλα σιλικόνη το δούλευα πλεον με ανοιχτό το καπακι του σιλο και λιγο πελλετ μεσα και ουτε ιχνος καπνου. Εδω να αναφερω οτι ειναι πολυ πολυ σημαντικο να μπει και σιλικόνη απο την πισω μερια του σωληνα μεσα δηλαδή απο την εστια καυσης!. Θελει καποιον που να εχει μικρή παλάμη γιατι ειναι πολυ μικρός ο χωρος, εμενα ισα ισα χώρεσε εκει μεσα το χερι μου!

Το εχουμε γραψει και παλια οτι με σιλικόνη και μαγνητακι στο κλαπετο του ανεμηστηρα και ολα οκ με τον λεβητα!.Καλο ειναι επίσης να μπαίνει καινούρια σιλικόνη καθε χρονο ή εστω να ελεγχετε η κατασταση της αναλογα και με τον ποσο καιρο εχει καψει ο λεβητας

Αντε οπως το βλεπω και εγω προς τα μεσα-τελη της εβδομαδας θα το αναψω!. καλες καυσεις ευχομαι..


"Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα..."
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
"κάτοχος Mavil Primus 25"
Last edit: 9 Χρόνια 6 Μήνες πριν by electron.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ΠΑΠΑΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #138824 από vasmpou
Απαντήθηκε από vasmpou στο θέμα Primus 45
το φτηνο το κρεας το τρωνε οι σκυλοι
το φτηνο το πελλετ κανει κλινκερ
σαββατοκυριακο καταναλωση 5 τσουβαλια πελλετ με 50 αερα 50 αναμονη 2 τροφοδοσια και μισο κουβα κλινκερ
τωρα ανεβασα την αναμονη στο 55 μηπως και μειωθει το κλινκερ
ηξερα οτι εχει κλινκερ το πελλετ,αλλα δεν περιμενα τοσο πολυ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #138826 από electron
Απαντήθηκε από electron στο θέμα Primus 45
Οχι φιλε μου δεν κάνει κλινκερ το φθηνό το πελλετ, κάνει αυτο που εχει πολύ υγρασία για τον χ-ψ λόγο (μπορεί ο προμηθευτής να μην το ειχε σε στεγασμένο χώρο ή να μην είναι και καλη η παρτίδα απο το ίδιο εργοστάσιο).

Επισης αν ο λεβητας σου τραβαει αερα (εχουμε γραψει σε προηγούμενα ποστ το που και το γιατι) τοτε παλι κλινκερ μπορεί να σου κανει. Εσυ τι πελλετ πήρες και δεν σου βγηκε καλο? :huh: Εγω καιω creta και οτι αλλο θες και δεν εχω θεμα

Και οσο για το κρεας συμφωνω οι σκυλοι κανονικα πρεπει να το τρωνε αλλα τελικα το τρωμε εμεις! :whistle: :P


"Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα..."
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
"κάτοχος Mavil Primus 25"

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #138934 από vasmpou
Απαντήθηκε από vasmpou στο θέμα Primus 45
ειναι περσινη παρτιδα,αλα αποθηκευμενο σε κλειστο χωρο
μου το ειχε πει οτι εκανε κλινκερ,γι αυτο και μου το εδωσε φθηνα
αλλα αυτο δεν κλικερ ειναι βουνο,θελει καθε μερα γκρεμισμα
οσο για τι σιλικονη ημουν ο πρωτος που εγραψε οτι εβαλα
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": electron

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #138965 από electron
Απαντήθηκε από electron στο θέμα Primus 45
Τι να πω αν δεν έχει υγρασία, τοτε δεν θα ειναι καθαρο πελλετ μπορει να εχει και τιποτε αλλο μεσα :whistle:
Οσο για την σιλικόνη μπραβο που το σκέφτηκες εχει λύσει πολλα προβλήματα ;) :)


"Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα..."
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
"κάτοχος Mavil Primus 25"

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.216 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ