Primus 45

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #131714 από Καλογιάννης
Απαντήθηκε από Καλογιάννης στο θέμα Primus 45

mavil--34 έγραψε: Θέλω να ευχαριστήσω τον Νικόλα για την επικοινωνία που είχαμε και τις ρυθμίσεις που μου πρότεινε.Πλεον έχω 2 τροφ 50 αναμ και 30 αέρα καυσαέρια 153-155 φλόγα μέχρι την πρώτη σειρά χωρίς δαχτυλίδι και με επιβραντηρες στην πρώτη και Τρίτη σειρά τούμπα B) .Ευχαριστω επίσης τον electron και τον panelbas.


Φίλε μου τους επιβραδυντές από που τους προμηθέυτηκες και πόσο κάναν αν επιτρέπεται; Δοκίμασες με και χωρίς αυτούς για αν δείς διαφορά στη θερμοκρασία καυσαερίων. Θα ενδιαφερόμουν και εγώ να βάλω επιβραδυντές οπότε αν μπορείς δώσε μας πληροφορίες. Σε ευχαριστώ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 8 Μήνες πριν #132212 από TZABAS
Απαντήθηκε από TZABAS στο θέμα Απ: PRIMUS 45
Το μεγάλο μικρό γίνετε μη μασάς. Άμα θες να τον κάνεις από 45 25. Βούλωσε μια σειρά τούμπα και κόψε λίγο αέρα. Εγώ είμαι από Δράμα έχω primus 80 350 τετραγωνικά διώροφο τρία διαμερίσματα όποιον και αν ρώτησα με έλεγε για τον 60αρη. Τώρα που τον δοκίμασα και φυσικά αν μπορούσα να τον δώσω τον δικό μου άνετα έβαζα και τον 100.Στα ξύλα με κρύο το μηχάνημα μου κλαίει. Σε βιομάζα κανονικά αλλά έχω επιφυλάξεις για βαρυχειμωνιά.
Last edit: 9 Χρόνια 8 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 8 Μήνες πριν #132333 από electron
Απαντήθηκε από electron στο θέμα Primus 45

Καλογιάννης έγραψε:

mavil--34 έγραψε: Θέλω να ευχαριστήσω τον Νικόλα για την επικοινωνία που είχαμε και τις ρυθμίσεις που μου πρότεινε.Πλέον έχω 2 τροφ 50 αναμ και 30 αέρα καυσαέρια 153-155 φλόγα μέχρι την πρώτη σειρά χωρίς δαχτυλίδι και με επιβραδυντή στην πρώτη και Τρίτη σειρά τούμπα B) .Ευχαριστώ επίσης τον electron και τον panelbas.


Φίλε μου τους επιβραδυντές από που τους προμηθεύτηκες και πόσο κάναν αν επιτρέπεται; Δοκίμασες με και χωρίς αυτούς για αν δεις διαφορά στη θερμοκρασία καυσαερίων. Θα ενδιαφερόμουν και εγώ να βάλω επιβραδυντές οπότε αν μπορείς δώσε μας πληροφορίες. Σε ευχαριστώ.


Φίλε μου τελικά μπορείς να μας πεις τι είναι αυτοί οι επιβραδυντές που έβαλες και αν κάνουνε δουλειά?


"Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα..."
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
"κάτοχος Mavil Primus 25"
Last edit: 9 Χρόνια 8 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 9 Χρόνια 8 Μήνες πριν #132460 από electron
Απαντήθηκε από electron στο θέμα Primus 45
Τελικά νομίζω ότι μούφες μας λένε μερικά μελή εδώ μέσα..

Ο ένας έγραφε ότι έχει βάλει inverter και έχει τροποποιήσει τον τρόπο που δουλεύει το μοτέρ, ουδέποτε όμως ανέβασε καμιά φώτο η έδωσε παραπάνω πληροφορίες.. ο άλλος έχει βάλει επιβραδυντές, που πότε δεν είδαμε.. Τελικά ίσως να πρέπει να είμαι και εγώ πιο "εκλεκτικός" στο που απαντάω, που βοηθάω και που γράφω, γιατί πολύ άπλα όπως λέει και ο λαός: "Το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"


"Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα..."
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
"κάτοχος Mavil Primus 25"
Last edit: 9 Χρόνια 8 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 9 Χρόνια 8 Μήνες πριν #132462 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Primus 45
Για επιβραδυντές στα τούμπο μπορείτε να βάλετε ανοξείδωτη αρίδα κοχλία.

Όποιος θέλει τον ενημερώνω από που αγοράζω εγώ τις αρίδες για τις διάφορες κατασκευές μου και επικοινωνεί για να του σταλεί. Το κόστος είναι γελοίο και το μόνο που θα χρειαστεί είναι έναν τροχό για να κόψει την αρίδα στα κομμάτια που θέλει.
Last edit: 9 Χρόνια 8 Μήνες πριν by PRIMUS 45.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": PRIMUS 45, STAF

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #132768 από giangos_mavil__34
Απαντήθηκε από giangos_mavil__34 στο θέμα Primus 45
Πως μπορούμε να υπολογίσουμε πόσο μήκος αρίδας θα βάλουμε, διότι αναρωτιέμαι αν βάλω σε όλο το μήκος του τουμποσωλήνα μήπως έχουμε πρόβλημα "υπερεπιβράδυνσης"! καλή πατέντα φαίνεται πάντως!


OFF TOPIC όσο κι αν έχω ψάξει, δεν βρήκα κάτι γι'αυτό παρακαλώ τους κύριους συντονιστές να μου αλλάξουν το username με το giangos ή giangosmavil διότι μοιάζει πάρα πολύ με ενός άλλου μέλους που γράφει πιο πάνω , για να μην δημιουργούνται τυχων προβλήματα! Ας στείλουν το καινούργιο όνομα στο μειλ μου. Ευχαριστώ!

Mavil Primus 34
Last edit: 10 Χρόνια 1 Μήνας πριν by giangos_mavil__34.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.214 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ