Primus 45

Περισσότερα
7 Χρόνια 2 Μήνες πριν #158204 από Καλογιάννης
Απαντήθηκε από Καλογιάννης στο θέμα Primus 45
Papavag δε γνωρίζω αν υπάρχει κάτι αντίστοιχο σε άλλο καυστήρα. Η λογική πάντως όπως είπα είναι να συγκεντρώνεται η φλόγα, να αναπτύσσονται υψηλότερες θερμοκρασίες τοπικά και να καίγονται καλύτερα τα απαέρια της καύσης. Επισυνάπτω φωτογραφίες. Τελικά έκοψα τον κώνο στην πάνω πλευρά και η διάμετρος αυξήθηκε από 10.5 σε 14 εκατοστά. Βελτιώθηκε, αλλά και πάλι πετάγεται φλόγα από κάτω. Γενικά δε μπορώ να πω πως είδα κάποια ιδιαίτερη διαφορά από το πείραμά μου.

George cc λίγες δημοσιεύσεις πιο πάνω έβαλα ένα λινκ για κάποιους στροβιλιστές.










Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 2 Μήνες πριν #158210 από papavag
Απαντήθηκε από papavag στο θέμα Primus 45
ΕΓΩ ΠΟΥ ΚΑΙΩ ΠΥΡΗΝΟΞΥΛΟ ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΙΔΙ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΜΑΖΕΥΕΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΣΤΑΧΤΗ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΙΟ ΜΑΖΕΜΕΝΗ Η ΦΛΟΓΑΚΑΙ ΜΟΥ ΦΕΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΨΗΛΑ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 2 Μήνες πριν #158216 από Καλογιάννης
Απαντήθηκε από Καλογιάννης στο θέμα Primus 45
Σε μένα με το δαχτυλίδι γεμίζει στάχτη και πνίγει τον αέρα με αποτέλεσμα να μην κάνει καλή καύση. Ο κώνος θέλει βελτίωση γιατί τα ποδαράκια που του έβαλα είχαν ύωος 3,5 εκατοστά με αποτέλεσμα να μην έχει αρκετό κενό να φεύγει η στάχτη. Το έβαλα πάνω σε τρίποδα αλλά δεν είναι πολύ ασφαλές γιατί δεν είναι σταθερό. Θα αυξήσω το ύψος από τα ποδαράκια και θα ξαναδοκιμάσω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 2 Μήνες πριν #158223 από papavag
Απαντήθηκε από papavag στο θέμα Primus 45
Όταν πετρωνει η στάχτη δεν θα μπουκωνει πάλι μέσα στον κώνο;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 2 Μήνες πριν #158380 από george cc
Απαντήθηκε από george cc στο θέμα Primus 45
Καλημέρα.Απο χθες μου καίει την γυάλινη ασφάλεια 7Α.Εχω αλλάξει 5 ασφάλειες μέχρι τώρα και μόλις πάει να ξεκινήσει ο κοχλίας την καίει.Εχει αντιμετωπίσει καποιος το ίδιο πρόβλημα;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 7 Χρόνια 2 Μήνες πριν #158383 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Primus 45
Δες αν εβαλε την ιδια σε ΑΜΠΕΡ μηπως ειναι πιο μικρη και δεν αντεχει.ΜΗΝ συνεχιζεις και αλλαζεις ασφαλειες και τις καιει θα κανει ζημια και στην πλακετα!!!!!!!!!!!αν κανει το ιδιο ξεσυνδεσε το μοτερ και δωστου ρευμα εξωτερικο απο μια μπριζα.κοιτα αν ριξει ασφαλεια.αν ριξει κατι γινεται στο μοτερ η στο μειωτειρα και ζοριζεται.
Last edit: 7 Χρόνια 2 Μήνες πριν by ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.751 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ