Primus 45

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #132770 από PRIMUS 45
Απαντήθηκε από PRIMUS 45 στο θέμα Primus 45

mavil__34 έγραψε: OFF TOPIC όσο κι αν έχω ψάξει, δεν βρήκα κάτι γι'αυτό παρακαλώ τους κύριους συντονιστές να μου αλλάξουν το username με το giangos ή giangosmavil διότι μοιάζει πάρα πολύ με ενός άλλου μέλους που γράφει πιο πάνω , για να μην δημιουργούνται τυχων προβλήματα! Ας στείλουν το καινούργιο όνομα στο μειλ μου. Ευχαριστώ!

Μάλλον δεν το πήρες το μήνυμα που σου έστειλα
Μπαίνεις στο προφίλ σου και κάνεις επεξεργασία του ονόματος σου η ότι άλλο θες να αλλάξεις.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #132771 από giangos_mavil__34
Απαντήθηκε από giangos_mavil__34 στο θέμα Primus 45
Δεν με αφήνει να αλλάξω, μόλις πάω τον κέρσορα επάνω ο κέρσορας αλλάζει από βελάκι σε απαγορευτικό!

Mavil Primus 34
Last edit: 10 Χρόνια 1 Μήνας πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 9 Χρόνια 10 Μήνες πριν #132772 από PRIMUS 45
Απαντήθηκε από PRIMUS 45 στο θέμα Primus 45

mavil__34 έγραψε: Δεν με αφήνει να αλλάξω, μόλις πάω τον κέρσορα επάνω ο κέρσορας αλλάζει από βελάκι σε απαγορευτικό!

Θες να μου στείλεις το τηλ σου στο email μου?


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Last edit: 9 Χρόνια 10 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 9 Χρόνια 10 Μήνες πριν #132775 από giangos_mavil__34
Απαντήθηκε από giangos_mavil__34 στο θέμα Primus 45
Ευχαριστώ για την βοήθεια.

Mavil Primus 34
Last edit: 9 Χρόνια 10 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 9 Χρόνια 8 Μήνες πριν #132900 από mavil--34
Απαντήθηκε από mavil--34 στο θέμα Primus 45
s8.postimg.org/dmeqprf5x/20140305_203014.jpg
Καλημέρα και από μένα συγνώμη για την καθυστέρηση επισυνάπτω φώτο... το κόστος είναι μηδενικό και εμένα μου το έφτιαξε ο μάστορας.Όσον αφορά για απόδοση μιλάμε για 20-25 βαθμούς κάτω τα καυσαέρια.Ευχαριστώ.
Last edit: 9 Χρόνια 8 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #132976 από Καλογιάννης
Απαντήθηκε από Καλογιάννης στο θέμα Primus 45
20-25 βαθμοί κάτω δεν είναι καθόλου άσχημα. Μικρή διαφορά στην απόδοση, αλλά δεδομένου του μικρού κόστους, αξίζει τον κόπο. Εγώ είχα σκεφτεί να πάρω μερικές βούρτσες σαν αυτές που καθαρίζουμε τα τούμπα, να τις κόψω και να τις αφήσω μέσα στα τούμπα. Ειδάλλως να τοποθετήσω κοχλίες μέσα στα τούμπα για να αυξάνουν τη διαδρομή των αερίων και να προκαλούν στροβιλισμό.

Τώρα αυτό που μένει είναι να βάλουμε δευτερογενή αέρα καύσης που είναι ίσως το πιο σημαντικό. Μία σχετικά εύκολη και πιθανή είσοδος θα ήταν από το μπροστινό μπουλόνι που φέρει το τζαμάκι για να φαίνεται η φλόγα. Δείτε στα βιντεάκια πόσο διαφορά κάνει η δευτερογενής καύση σε διάφορες σόμπες ξύλου:


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.193 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ