Κλιματιστικά - ποιο να διαλέξω;

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #68348 από klaz
Απαντήθηκε από klaz στο θέμα Κλιματιστικά - ποιο να διαλέξω;
γιατι εχεις καταλαβει τσικνα και καψιμο στα ματια...?δεν νομιζω ν απερναει κατι φιλε μου αν ομως εχεις σε καλη κατασταση και καθαρα τα φιλτρα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #68354 από Stef
Απαντήθηκε από Stef στο θέμα Κλιματιστικά - ποιο να διαλέξω;
Το κλιματιστικό ανακυκλώνει τον αέρα του δωματίου,καμία επάφη με τον εξωτ.αερα.Εκτός και αν έχεις κλιματιστικό που φερνει φρέσκο αέρα απο έξω αλλά και πάλι τον περνάει απο ειδικά φίλτρα προτού τον φέρει μέσα.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Grecu_

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #68378 από jps
Απαντήθηκε από jps στο θέμα Κλιματιστικά - ποιο να διαλέξω;

mallik έγραψε: αλλη μια απορια που εχω . Τωρα με την αιθαλομιχλη τι γινεται με εμας που χρησιμοποιουμε το aircondition;
Θα περναει αυτη μεσα στο σπτιτι μεσω του aircondition και θα γινεται και μεσα χαλια ή οχι;


Φίλε mallik,με την αιθαλομίχλη και τα μικροσωματίδια που τη συνοδεύουν,θα έχεις πρόβλημα και θα την αισθάνεσαι,αν δουλεύεις το κλιματιστικό του αυτοκινήτου σου.Στο κλιματιστικό του σπιτιού σου,δε θα έχεις κανένα θέμα όπως σωστά ανέφερε και ο Στέφανος.
Εκτός και αν είσαι από τους λίγους άτυχους προνομιούχους και έχεις είτε το Daikin ururu sarara είτε Hitachi της σειράς air exchanger,οπότε το χειμώνα θα αναγκάζεσαι να αγοράζεις κάθε τρεις και λίγο φίλτρα για να την παλεύεις...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #68718 από mallik
Απαντήθηκε από mallik στο θέμα Κλιματιστικά - ποιο να διαλέξω;
Μακαρι να ειναι ετσι και να μην εχουμε προβλημα. Εχω το τογιοτομι ακιρα , σχεδον αχρησιμοποιητο ακομα
Δεν εχω διαβασει κατι στο manual για απορροφηση αερα απεξω.
Μεθαυριο 8 γεναρη η πρωτη πραγματικα κρυα μερα στην Αθηνα , ηρθε η ωρα να τεσταρουμε τα aircon μας
να δουμε τι γινεται .

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #68753 από cptbill
Απαντήθηκε από cptbill στο θέμα Κλιματιστικά - ποιο να διαλέξω;

jps έγραψε:

mallik έγραψε: αλλη μια απορια που εχω . Τωρα με την αιθαλομιχλη τι γινεται με εμας που χρησιμοποιουμε το aircondition;
Θα περναει αυτη μεσα στο σπτιτι μεσω του aircondition και θα γινεται και μεσα χαλια ή οχι;


Φίλε mallik,με την αιθαλομίχλη και τα μικροσωματίδια που τη συνοδεύουν,θα έχεις πρόβλημα και θα την αισθάνεσαι,αν δουλεύεις το κλιματιστικό του αυτοκινήτου σου.Στο κλιματιστικό του σπιτιού σου,δε θα έχεις κανένα θέμα όπως σωστά ανέφερε και ο Στέφανος.
Εκτός και αν είσαι από τους λίγους άτυχους προνομιούχους και έχεις είτε το Daikin ururu sarara είτε Hitachi της σειράς air exchanger,οπότε το χειμώνα θα αναγκάζεσαι να αγοράζεις κάθε τρεις και λίγο φίλτρα για να την παλεύεις...


Στα air exchanger της hitachi η δυνατοτητα εισαγωγης φρεσκου αερα γινεται κατοπιν επιλογη του χρηστη.
Οποτε κανενα προβλημα. Ζητημα ειναι εαν εχω ενεργοποιησει πανω απο 10 φορες τη συγκεκριμενη λειτουργια τα 5+ χρονια που εχω δυο air exchanger.
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by cptbill.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #69016 από klaz
Απαντήθηκε από klaz στο θέμα Κλιματιστικά - ποιο να διαλέξω;
Και τι αερα να φερεις μεσα με το χιτατσι;; Αερα και φρεσκαδα καπνας;


Mobile klaz speaking...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.079 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ