Κλιματιστικά - ποιο να διαλέξω;

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #92867 από Stef
Απαντήθηκε από Stef στο θέμα Κλιματιστικά - ποιο να διαλέξω;
Ενδεχομένως με την λαμαρίνα να έχεις καλύτερο αποτέλεσμα αλλά με την συγκεκριμένη τοποθέτηση καθυστερείς να ζεστάνεις τον χώρο όπου κινήσε.Ζεσταίνεις γρήγορα το πάνω μισό που δεν σε νοιάζει και τόσο και καθυστερείς στο κάτω μισό που είναι και το ζητούμενο.
Last edit: 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν by Stef.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #92875 από dimitris11
Απαντήθηκε από dimitris11 στο θέμα Κλιματιστικά - ποιο να διαλέξω;
Ειναι μονιμα αναμενα τα κλιματιστικα.Σκεψου να καθεσαι και να το εχεις διπλα σου να φυσαει πανω σου.
Ποση ωρα νομιζεις οτι μπορεις να κατσεις ετσι;
Εκτη χρονια φετος με τα κλιματιστικα,προσπαθησα να κανω οσο γινετε πιο ευχαριστη τη συνυπαρξη μου μαζι τους.
Αρχικως ειχα μονο τοιχου και ηταν ολα ψηλα,τωρα τα τοιχου ειναι χαμηλα και ανεστραμενα και τα δαπεδου κανονικα αλλα εχω βαλει και σ'αυτα την ιδια κατασκευη και εχω κλεισει τον αερα που βγαζουν απο κατω.
Last edit: 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν by dimitris11.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #92879 από Stef
Απαντήθηκε από Stef στο θέμα Κλιματιστικά - ποιο να διαλέξω;
Σε τι θερμοκρασία τα έχεις και σε ποια σκάλα ανεμιστήρα;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #92885 από dimitris11
Απαντήθηκε από dimitris11 στο θέμα Κλιματιστικά - ποιο να διαλέξω;
Στο 21 μονιμα στο αυτοματο,δουλευουν ρελαντι καταναλωση 1,3-1,5Κw/ωρα απο 5 κλιματιστικα συνολικης ονομαστικης καταναλωσης 5kW,ΣΥΝ 1 τσουβαλι πελετ το 16ωρο.
Χωρις πελετ 2-2.5Κw/ωρα στους 22 βαθμους την ημερα και στο 21 την νυκτα.
Last edit: 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν by dimitris11.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #107548 από ALXIOA
Απαντήθηκε από ALXIOA στο θέμα Κλιματιστικά - ποιο να διαλέξω;

klaz έγραψε: Σημερα και πριν απο λιγες ωρες τελειωσε η τοποθετηση.το μηχανημα;; Απλα εκπληκτικο.η ζεστη; ΚΟΛΑΣΗ.το δουλευω μαξιμουμ στους 24 και
Μιλαμε για καυτο αερα και στην συντηρηση στους 22-23.το συστηνω ανεπιφυλακτα και πιστεψτε με .αν και περιππυ 60 τμ ενιαιου σχεδον χωρου δεν το βρισκω υπερβολη αφου το μηχανακι δεν δουλευει στην τσιτα.η εξωτερικη του μοναδα αθορυβη οσο αθορυβη μπορει μα ειναι σε ενα τετοιο τερας και εντυπωσιακη απο ογκο μεγεθος και βαρος.τοποθετηθηκε σε ποδαρικα στο πατωμα του κατω οροφου στο μπαλκονι.για οτι αλλο σχετικα ρωτηστε με.


Mobile klaz speaking...

καλησπερες..ψηνομαι κ γω για το συγκεκριμενο μηχανημα ..το θελω κυριως για θερμανση..πες μου σε παρακαλω ολες τις εντυπςσεις σου και τι να προσεξω..αξιζει τα λεφτα του..?? υπαρχει καποιο αντιστοιχο σε αυτες τις δυνατοτητες πιο φτηνο??
σε ευχαριστω
www.bestprice.gr/item/2152703441/mitsubi...src71zks#item-prices

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #107558 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Κλιματιστικά - ποιο να διαλέξω;
Αρχές καλοκαιριού πέρασα αυτό στο μαγαζί. Είναι με διπλό ρότορα και ιδιαίτερα υψηλής απόδοσης. Ειδικά σε θέρμανση, καθώς βγάζει 27000 btu. Για όλο τον Ιούλιο έκαψε 95 kWh σε περίπου 240 ώρες φουλ λειτουργίας. Το μοναδικό μειονέκτημα είναι ο κάπως δυνατός θόρυβος όταν δουλεύει στο φουλ ο ανεμιστήρας και βρίσκεσαι στην ευθεία του. Στις υπόλοιπες σκάλες δεν ενοχλεί καθόλου. Δεν το έχω λειτουργήσει ακόμα χειμώνα άλλα νομίζω ότι κι εκεί θα τα πάει μια χαρά.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.084 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ