Θερμανση με aircondition

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #148031 από vagroul
Απαντήθηκε από vagroul στο θέμα Θερμανση με aircondition
σιγουρα το aircodition ειναι πολυ πιο εύχρηστο, ενα αρνητικο που πιστευω οτι πρεπει να λαβεις υπ οψιν σου ειναι οτι ειδικα στους ηλικιωμένους η ζεστη που βγαζει το aircodition τους ενοχλει στο αναπνευστικο , μαλλον λογο ξηρανσης του αερα, δεν ξερω αν στα inverter η με τιποτα φιλτρα στα καινουργια αυτο δεν υφίσταται αλλα το εχω ζησει με τους παππουδες μου που στο τελος κατεληξαν στην ξυλοσομπα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #155366 από MICK
Απαντήθηκε από MICK στο θέμα Θερμανση με aircondition
Αν δεν είμαι στο σωστό topic παρακαλώ τους mod να με διορθώσουν. Πριν από 3 τρείς μήνες αγόρασα κλιματιστικό toyotomi 9000btu για ένα χώρο 11m2. Περίπου 1 μήνα αργότερα και εφόσον δούλευε, παρουσίασε στη οθόνη της εσωτερικής μονάδας P3. μετά από αυτό νεκρωσε το τηλεχειριστήριο. Το έβγαλα από τη πρίζα. Μετά από 15΄το έβαλα στη πρίζα και δούλευε από το χειριστήριο. Το άνοιξα και άρχισε να δουλεύει. Όμως παρατήρησα ότι ενώ πρώτα έκοβε τη λειτουργία του για κάποιο χρονικό διάστημα (ανάλογα με τη θερμοκρασία που του είχα βάλει) τώρα αυτό δεν γίνεται. Πρέπει η εξωτερική θερμοκρασία να είναι υψηλή (16-18οC) για να κόψει το βράδυ μετά από χρήση πολλών ωρών. Δηλαδή το ανοίγω το πρωί (09.00) για να κόψει το βράδυ (21.00). Η θερμοκρασία είναι μονίμως τοποθετημένη στους 21οC. Μία μέρα εκλεισα τη πόρτα του δωματίου. Το θερμόμετρο χώρου έδειχνε 24οC αλλά το κλιματιστικό δεν έκοψε. Πήρα τη αντιπροσωπεία και μου είπαν ότι εφόσον κάνει κρύο πρέπει να δουλεύει έτσι και δεν θα πάθει τίποτε. Όμως τι οικονομία κάνω όταν αυτό δουλεύει όλη τη ημέρα;; Έχω άλλο ένα κλιματιστικό Toyotomi σε μεγαλύτερο χώρο και φυσικά πολύ περισσότερα btu που κόβει και αρχίζει. Ξέρει κάποιος τι μπορεί να συμβαίνει

ΜΙΧΑΛΗΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.052 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ