Ηλεκτρικοί Λέβητες

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #22246 από aithio
Απαντήθηκε από aithio στο θέμα Απ: Ηλεκτρικοί Λέβητες
Θα δώσω ένα λίνκ για όποιον θέλει πρόγραμμα υπολογισμού τιμολογίου της ΔΕΗ απο τον φίλο μου τον Μηχανολόγο Κ. Βαρβαγιάννη.
Ισχύει για τιμές ΔΕΗ Ιουνίου 2012
www.gvarv.gr/private/DEH_Calcs.exe

Gregori
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": giorgosmosxou, asfet

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #22256 από akis kyriakidis
Απαντήθηκε από akis kyriakidis στο θέμα Απ: Ηλεκτρικοί Λέβητες
Για διαμερίσματα με μικρές απαιτήσεις ( 4-5 σώματα )που έχουν ήδη νυχτερινό ρεύμα ( από παλιά χρήση θερμοσυσσωρευτών ) σε συνδυασμό με ένα δοχείο αδρανείας ( max 300 lt ) , η χρήση του μονοφασικού ηλεκτρικού λέβητα είναι πραγματικά μια σοφή επιλογή-επένδυση .
Το πρόβλημα είναι ότι το συγκεκριμένο target group είναι πολύ μικρό και συνήθως σ΄αυτά τα διαμερίσματα δεν βρίσκουμε ελεύθερο χώρο για να τοποθετήσουμε το δοχείο αδρανείας .
Το δοχείο σε συνδυασμό με το νυχτερινό ρεύμα είναι το μυστικό της επιτυχίας της παραπάνω επένδυσης .

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. , www.promitheas.org.gr
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": jnet

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #22274 από akapsali
Απαντήθηκε από akapsali στο θέμα Απ: Ηλεκτρικοί Λέβητες
Αγαπητοί φίλοι καλημέρα

Πρίν δύο μέρες συμπτωματικά ένας γνωστός μου μου ανεφέρε οτι ψάχνοντας για εναλακτικούς τρόπους θέρμανσης περαν του πετρελαίου του προτειναν σαν λύση θέρμανσης ενα συστημα μετατροπής των υπαρχόντων θερμαντικών σωμάτων νερού ωστε να λειτουργούν με ηλεκτρικό ρεύμα.
Περισότερα δεν γνωριζε μονο του ανεφεραν οτι κάθε σώμα κοστιζει η μετατροπή του γύρω στα 200 € και καταναλώνει περίπου 6 € το μήνα.(δεν το πιστευώ με τίποτα)
Στην αρχή σκεφτηκα θερμοστατικές κεφαλές με ασυτημα αντιστάθμισης και στην συνέχεια "πονηρευτηκα" οτι θα προκειτε για κάποια πατέντα νε τοποθέτηση ηλ αντιστασης μεσα στο θερμαντικό σώμα,και επειδή με τρώει η περιέργεια να δώ τι συστημα είναι αυτό εψαξα στο διαδύκτιο αλλά δεν βρήκα κατι σχετικό εκτός απο αυτο
www.climaland.gr/page.php?id=86
Μήπως γνωρίζει καποιος περισσότερα για αυτο το σύστημα;
Κόστος; Κατανάλωσης; Απόδοση; Αν Συμφέρει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #30146 από VICKEY
Απαντήθηκε από VICKEY στο θέμα ΗΛΕΚΤΡΙΚΟΣ ΛΕΒΗΤΑΣ
Καλημέρα, θα ήθελα να με βοηθήσει κάποιος για το έαν συμφέρει ο ηλεκτρικός λέβητας ή όχι σε σχέση με το πετρέλαιο.Εχω ακούσει για 80% οικονομία.Ισχύει?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #30149 από dmtr
Απαντήθηκε από dmtr στο θέμα Απ: ΗΛΕΚΤΡΙΚΟΣ ΛΕΒΗΤΑΣ

VICKEY έγραψε: Καλημέρα, θα ήθελα να με βοηθήσει κάποιος για το έαν συμφέρει ο ηλεκτρικός λέβητας ή όχι σε σχέση με το πετρέλαιο.Εχω ακούσει για 80% οικονομία.Ισχύει?


Nομίζω ότι ούτε ο Χριστός δεν έκανε τέτοια θαύματα!! :)

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #30154 από VICKEY
Απαντήθηκε από VICKEY στο θέμα Απ: ΗΛΕΚΤΡΙΚΟΣ ΛΕΒΗΤΑΣ
οκ.το δέχομαι.Μπορεί να μην είναι τόσο.Αλλα επείδη το πετρέλαιο πλέον δεν παίζει σκέφτομαι τι μπορώ να κάνω απο θέμα οικονομίας.Μένω σε πολυκατοικία 5 διαμερισμάτων.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.097 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ