Υπέρυθρα πάνελ

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #20969 από dimkais
Απαντήθηκε από dimkais στο θέμα Απ: Υπέρυθρα πάνελ
Μενω σε ένα χωριό κοντά στον Μαραθώνα Αττικής!
Το θέμα είναι να το δω και σε λειτουργία και όχι μόνο εμφανησιακά....

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #20972 από INFRARED
Απαντήθηκε από INFRARED στο θέμα Απ: Υπέρυθρα πάνελ
Μαλλον θα πρεπει να κανεις μια βολτα στην Αθηνα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #27070 από dimkais
Απαντήθηκε από dimkais στο θέμα Απ: Υπέρυθρα πάνελ
Επανέρχομαι με νέα ερώτηση.
Ρώτησα μια εταιρία και για 3χ4 δωματιο με μετρια θέρμανση προτείνει 1600Watt.Πολλά δεν είναι?Υπάρχει σώμα πάνω απο 900watt η πρέπει να μπούν δύο?
Μία γνωστή μου κάπου άκουσε οτι ειναι καρκινογόνα!!!Εχει ακούσει κανεις κάτι τέτοιο?

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #27079 από INFRARED
Απαντήθηκε από INFRARED στο θέμα Απ: Υπέρυθρα πάνελ
πρεπει να μπουνε 2 γιατι ουτως η αλλως τα υπερυθρα πιανουν μεχρι 3 μετρα.. για να εισαι σιγουρος βαλε 2 650w.. να φανταστω στα ρεντ.... στο ειπαν αυτο? δεν τα εχω δουλεψει δεν μπορω να απαντησω.
τωρα αν σου ειπε η φιλη σου οτι ειναι καρκινογονα και το στηριζει καπου καλυτερα να μην βαλεις για να μην το σκεφτεσαι καθε φορα που το βλεπεις..
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": dimkais

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #30805 από IOCTL
Απαντήθηκε από IOCTL στο θέμα Απ: Υπέρυθρα πάνελ
Στην οικονομική έκθεση που έγινε πάντως πριν 1 βδομάδα γινότανε πανικός απο υπέρυθρα πάνελ. Οι πιο πολλοί τέτοια είχαν. Για όσους δεν γνωρίζουν αυτά τα πάνελ δεν ζεσταίνουν τον αέρα αλλά τα αντικείμενα που βλέπουν. Πχ. είναι σαν να χτυπάει ο ήλιος το σπίτι σου μέσα απο τζάμια. Δεν είναι βλαβερό αλλά εχω αμφιβολίες για την απόδοση τους και κυρίως για την ακριβή τιμή τους.

Για όσους έχουν πάντως φράγκα είναι μια χαρά. Αν δεν σου κάνει για θέρμανση τον κρατάς για πίνακα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #36939 από GiwrgosG
Απαντήθηκε από GiwrgosG στο θέμα Απ: Υπέρυθρα πάνελ
Φαίνονται όντως πολύ καλή λύση και σκέφτομαι και εγώ να βάλω στο σπίτι μου ενα σε καθε υπνοδωμάτιο για να ζεστενόμαστε τα υπέρυθρα πάνελ redin που ανέφερε κάποιος πιο πάνω. Σημαντικό ατού το οτι δε ζεστένουν τον αέρα άρα και δεν γίνεται αποπνηκτική η ατμόσφαιρα στο σπίτι! και πέρα απο αυτο του βάζεις όποια φωτο θες πάνω και σου ομορφαίνει και το χώρο ;)
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by γιαννης-δραμα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.096 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ