Ενδοδαπέδια (;) με ηλεκτρική αντλία θερμότητας

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #49005 από dmtr
Για τον ιδιο ακριβώς λόγο δεν άβαλα και γω μετρητή. Μέχρι κάνα 40αρι€ θα τα δινα αλλά 150€ είναι πολλά. Την άνοιξη που την εγκατέστησα έκανα ότι κάνεις. Αν χρειαστεί να την ανάψω το ίδιο θα κάνω. Πόσο έξω να πέσεις;

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #49017 από dimlyk
πολυ εξω ...οι αλλες καταναλωσεις μπορει ναναι περισσοτερες ...αλλα δεν βλεπω και νοημα ...να υπολογισετε το cop της αντλιας αποκλειται ... να σας ερθει πιο ακριβα απο το πετρελαιο...επισης ...αρα...


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #49020 από dmtr

dimlyk έγραψε: πολυ εξω ...οι αλλες καταναλωσεις μπορει ναναι περισσοτερες ...αλλα δεν βλεπω και νοημα ...να υπολογισετε το cop της αντλιας αποκλειται ... να σας ερθει πιο ακριβα απο το πετρελαιο...επισης ...αρα...


Αυτό που εννοώ είναι ότι έχω τους λογαριασούς πριν την αντλία, πόσο να διαφοροποιηθεί η φετεινή μου κατανάλωση στα υπόλοιπα. Η διαφορά λοιπόν θα είναι η κατανάλωση της αντλίας. Στο τέλος της σαιζόν στατιστικά το λάθος θα είναι μικρό.

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #49035 από dimlyk
για σενα ναι...στατιστικα μονο ...
ο αλλος ο φιλος ομως δεν εχει αν καταλαβα καλα και μετραει μονο απο δω και μπρος


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #49057 από glf
ναι, καινούργιο σπίτι είπαμε. αλλά το καλοκαίρι θα ξέρω και γω τι καίω για τα.. υπόλοιπα οπότε θα ξέρω και τι έκαψα για θέρμανση.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #49272 από spiross
Υπάρχουν ποιο εξειδικευμένη μετρητές kwh? δλδ που να τους βάζεις τιμή και να σου βγάζουν κατανάλωση. Πάντως οι απλοί μετρητές του πίνακα με λίγο ψάξιμο κάνουν από 50-70 ευρώ δεν έχουν 150

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.068 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ