Ιδιοκατασκευη αντλιας θερμοτητας αερος-νερου

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #119900 από VAGELISP
Σου εχω στείλει mail απο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #120672 από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ
Χαίρεται, πως πάει το μηχάνημα? Τι καταναλώσεις γράφει τώρα που κρύωσε ο καιρός?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #120722 από Panos
από την στιγμή που επιλέγεις να θερμάνεις το σπίτι σου με ηλεκτρικό ρεύμα αξίζει γιατί επιλέγεις τον οικονομικότερο τρόπο εις το διηνεκές.

δεν μας είπες όμως τι εξωτερικές θερμοκρασίες έχεις το μεσημέρι και τα ξημερώματα.
(για να βγάλουμε ένα ασφαλές συμπέρασμα για τους υποψήφιους χρήστες α/θ της Δράμας).

Επίσης θέλουμε και μετρήσεις θορύβου.

hunters1977 έγραψε: Εχω πεσει στις 18 κιλοβατωρες μεσον ορο ημερισιως. Τελικα οσο δουλευει συνεχως καιει λιγοτερο. Αξιζει να βαλω νυχτερινο?

Στάλθηκε από το C2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #120783 από hunters1977
Καλα τα πηγε και με τα κρυα. Την πρωτη μερα με 2.5 βαθμους εξω χαμηλοτερη και 5 υψηλοτερη μου κρατησε στους 22 ολο το σπιτι. Η καταναλωση βεβαια ανεβηκε στα διπλα. Παγο δεν επιασε καθολου ο εξατμιστης. Σιγουρα για τα 128 τετραγωνικα που ειναι το σπιτι μου χρειαζομαι μεγαλυτερο συμπιεστη ωστε και σε αυτες τις θερμοκρασιες να μην ειναι οριακος. Απο θορυβο θα μετρηθει οταν κλεισουν τα καπακια. Βασικα μονο οι ανεμιατηρες ακουγονται οσο ενα κλιματιστικο λογω του οτι λειτουργουν στις 900 στροφες

Στάλθηκε από το C2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2
Last edit: 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν by hunters1977.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #121502 από hunters1977
Μετα την επιτυχια της πρωτης..:pΞεκινησα μια τριφασικη στα 20 kw αποδοση. Θα ειναι τυπου split και θα λειτουργει μονο θερμανση με κλασσικα σωματα ετσι επιθυμει ο πελατης:lol:

Στάλθηκε από το C2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2
Last edit: 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν by hunters1977.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #121711 από Gdevil

hunters1977 έγραψε: Εχω πεσει στις 18 κιλοβατωρες μεσον ορο ημερισιως. Τελικα οσο δουλευει συνεχως καιει λιγοτερο. Αξιζει να βαλω νυχτερινο?

Στάλθηκε από το C2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

18 kwh την μέρα κατανάλωση ρεύματος σημαίνει (αν έχεις πιάσει ένα cop 4) πως με 72 kwh θερμικής ενέργειας το σπίτι σου καλύπτει τις απώλειές του.
Εχεις ΠΑΡΑ πολύ καλή μόνωση? 128 τετραγωνικά μέτρα σπίτι και 72 kwh για όλη τη μέρα δεν δικαιολογούνται αλλιώς.


Ειδικός δεν είμαι. Οτι γράφω είναι προσωπικές σκέψεις. Όποιος τις διαβάζει ας τις κρίνει πριν τις αποδεχτεί ή πριν τις απορρίψει.
Last edit: 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν by Gdevil.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.084 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ