Ελληνικά προϊόντα θέρμανσης

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #54282 από dmtr
Απαντήθηκε από dmtr στο θέμα Απ: Ελληνικά προϊόντα θέρμανσης
Συγνώμη, αλλά δεν θα δεχθώ την κακή συμπεριφορά ορισμένων σαν κανόνα.
Μέχρι να πεθάνω, θα πιστεύω ότι είναι προνόμιο το να είσαι Έλληνας. Και οι Έλληνες ούτε βγάζουν τα μάτια τους, αλλά ούτε τα στραβά μάτια κάνουν.
Για μένα, και αυτός που βγάζει τα μάτια του αλλά και αυτός που κάνει τα στραβά μάτια:-> στον "καιάδα".
Ευχαριστώ.-

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #54290 από tas
Απαντήθηκε από tas στο θέμα Απ: Ελληνικά προϊόντα θέρμανσης
Επιτρέψτε μου να πω το εξής: το θέμα δημιουργήθηκε γιατί προσπαθούσα να βρω κάποιες περσίδες. Κάπου, εδώ μέσα, διάβασα για την λευκοσιδηρουργια Θέρμης. Κάποιος άλλος έγραφε για τον Μακρή, κοντά στο Βαρδάρη. Και σε άλλο θέμα είχε μια αναφορά στην εταιρία που πήγα τελικά, γιατί ήταν κοντά και με βόλευε.
Εχοντας διαβάσει τις συστάσεις, πήγα, είδα και πράγματι διαπίστωσα ότι κάνει καλή δουλειά.
Επειδή τέτοιες πληροφορίες είναι διάσπαρτες σε όλα τα θέματα, θα ήταν πιο εύχρηστο να υπήρχαν κάπου συγκεντρωμένες.
Και θα βοηθήσουμε κάποιους σωστούς Ελληνες επαγγελματίες και θα βρίσκουμε ευκολότερα λύσεις στα προβλήματα μας...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #54302 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Απ: Ελληνικά προϊόντα θέρμανσης
Tas με ολο το θαρρος αλλα ετσι οπως το εθεσες στο αρχικό ποστ μονο το ανωτερω νοημα δεν εβγαινε.


Στεργιε....
το "ακριβο ελληνικο πελλετ" οπως λες ειναι ακριβο ΣΕ ΣΧΕΣΗ με τα εισαγωμενα, καθοσον εχει την ιδια τιμη με αυτα ( τα εισαγωμενα ) παρολο που λουζονται και τα μεταφορικά.

Απο κει και περα Θεωρω λογικό ( μεσα στην αγνοια μου ) οτι ολα τα πελλετ δεν καιγονται σε ολες τις σομπες το ιδιο σωστα ( και που να μπλεξουμε και τους λεβητες... εκει να δεις γλεντια) πολυ απλά γιατι ΚΑΜΙΑ σομπα δεν ειναι σε ιδιες συνθηκες με μια αλλη τοποθετημενη... ( μηκη σωληνων - εκθεση καμιναδας στροφες κ.λ.π.) ποσο δε οι αναγκες των χρηστων ( αλλος την καιει μονιμως στο 5 αλλος μονιμως στο 1 )

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #54305 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Απ: Ελληνικά προϊόντα θέρμανσης

Fokion έγραψε: Tas με ολο το θαρρος αλλα ετσι οπως το εθεσες στο αρχικό ποστ μονο το ανωτερω νοημα δεν εβγαινε.


Στεργιε....
το "ακριβο ελληνικο πελλετ" οπως λες ειναι ακριβο ΣΕ ΣΧΕΣΗ με τα εισαγωμενα, καθοσον εχει την ιδια τιμη με αυτα ( τα εισαγωμενα ) παρολο που λουζονται και τα μεταφορικά.

Απο κει και περα Θεωρω λογικό ( μεσα στην αγνοια μου ) οτι ολα τα πελλετ δεν καιγονται σε ολες τις σομπες το ιδιο σωστα ( και που να μπλεξουμε και τους λεβητες... εκει να δεις γλεντια) πολυ απλά γιατι ΚΑΜΙΑ σομπα δεν ειναι σε ιδιες συνθηκες με μια αλλη τοποθετημενη... ( μηκη σωληνων - εκθεση καμιναδας στροφες κ.λ.π.) ποσο δε οι αναγκες των χρηστων ( αλλος την καιει μονιμως στο 5 αλλος μονιμως στο 1 )


Εχετε την αποψη σας κι εγω την δικη μου.
Θα δειξει ο χρονος ποιος θα δικαιωθει! ;)

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #54319 από tofantaraki
Απαντήθηκε από tofantaraki στο θέμα Απ: Ελληνικά προϊόντα θέρμανσης
χμμμμ τι να πω και εγω περσι αγορασαμε εναν ξιλολεβιτα 2200,απο εναν ιποτεθετε που ηξερε τι του γινετε, απο οκτομβριο μερχη μαρτιο 10 τονους ξυλα και απο ζεστη μιν ροτατε του γυρισε πακετο,φετος που ροτισα ο ενασ μου ελεγε εχεισ λεβιτα πετραιλεου 30αρι οποτε πας στον 46 βιολεβιτα η ξυλου, τα ελληινικα 3000+ απεφτιας απο τα εργοστασια.οποτε ρε παιδες εμενα δεν μου περισεβουν.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #54331 από kakos
Απαντήθηκε από kakos στο θέμα Απ: Ελληνικά προϊόντα θέρμανσης

tas έγραψε: Η ιδέα γι' αυτό το θέμα γεννήθηκε χθες, με αφορμή την επίσκεψη μου σε μια εταιρία στην Ηλιούπολη Θεσσαλονίκης, προκειμένου να αγοράσω μεγαλύτερες περσίδες για το τζάκι.
Μπαίνοντας στο χώρο των γραφείων, στον οποίο εργάζονται 4-5 κυρίες, ανέλαβε να με εξυπηρετήσει ένας νεαρός. Με οδήγησε στο χώρο εργασίας, ώστε να δω κάποια σχέδια κι εκεί ήρθε το σοκ. Μια εικόνα που κοντεύουμε να ξεχάσουμε στην Ελλάδα. Τουλάχιστον 20 άτομα να δουλεύουν πυρετωδώς, με απίστευτη ταχύτητα και συνεργασία. Καταλάβαινες "δια γυμνού οφθαλμού" ότι δεν βαράνε μύγες και καίγονται στη δουλειά. Για να πω την αλήθεια το χάρηκα. Δεν είναι λίγο να αντικρίζεις μια τέτοια εικόνα, όταν από το πρωί μέχρι το βράδυ ακους για λουκέτα σε ελληνικές επιχειρήσεις. Μπαίνοντας αργότερα στο site τους, διαπίστωσα ότι κυνηγάνε πολύ και τις εξαγωγές.
Και αναρωτιέμαι: οι ξένες εταιρίες του χώρου, η... τζακέτι, η πελέτι και η μπριγκέτι, είνα τόσο καλύτερες από (κάποιες) δικές μας; Μήπως πρέπει να στηρίξουμε περισσότερο τα εγχώρια προϊόντα, που το αξίζουν;
Μπορούμε να λέμε τις απόψεις μας για Ελληνες κατασκευαστές στο χώρο της θέρμανσης και - γιατί όχι - να τους επιβραβεύσουμε για τον επαγγελματισμό τους.


tas και λοιποί συμφορουμίτες. Ξαναβάζω το αρχικό θέμα και θα απαντήσω σε αυτό γιατί έχουμε ξεφίγ λίγο. Είπες δυο-τρεις μαγικές λέξεις ποιο επάνω και τις υπογραμμίζω. Δυστυχώς στην φυλή μας οι λέξης, Ελληνας-Επαγγελματισμός-αξία, δεν πάνε πλέον μαζί. Τα παραδείγματα πάρα πολλά δυστυχώς ακόμη και ανάμεσά μας. Αν είναι για να γίνω "πατριώτης" (όπως άκουσα και τον Στουρνάρα να πιπιλίζει την λέξη αυτή τελευταία και έβαλα τα γέλια) να ψάχνω ψήλους μέσα στα άχυρα ε τότε με συγχωρείς η "τζακέτι, η πελέτι και η μπριγκέτι", είναι κατα πολύ προτιμότερες από (κάποιες) δικές μας .

Το ξέρω πως γίνομαι kakos όμως αυτή είναι η γνώμη μου και την λέω ευθαρσώς.

ΚΑΒΑΛΑ - ΚΩΣΤΑΣ
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by kakos.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.071 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ