Είμαι Συγκλονισμένος !!!

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #90913 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Είμαι Συγκλονισμένος !!!

ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ έγραψε: Πραγματικά στεναχωριέμαι γιατί ο τρόπος σκέψης των περισσότερων νέων ανθρώπων λειτουργεί μόνο με βάση το άτομο τους. Λυπάμαι που είναι τόσο δύσκολο στους νέους ανθρώπους να νιώσουν και να κατανοήσουν όλα εκείνα τα "αυτονόητα" για τους ίδιους, αλλά καθόλου αυτονόητα για τους άλλους. Ακόμα περισσότερο λυπάμαι που εμείς οι μεγαλύτεροι, προερχόμενοι από παλιότερες εποχές,"ξέρουμε" και δε κάνουμε, καταλαβαίνουμε και αντιδράμε, δίνοντας σας παράδειγμα ΦΥΣΙΚΑ με τις πράξεις μας και όχι με τα παχιά συχνά λόγια μας.
Λυπάμαι που τόσα και τόσα νέα άτομα, δεν γνωρίζουν ούτε τα στοιχειώδη περί της επιβίωσης, προστατευμένα τόσο υπερβολικά από γονείς που λειτουργούν ως αθάνατοι, από γονείς οι οποίοι αρνούνται να δώσουν το δικαίωμα στα παιδιά τους να πάθουν, φοβούμενοι αυτά που θα πάθουν, θεωρώντας πως τα "δικά τους και μόνο παιδιά" μπορούν πάντα να κάνουν το σωστό και πάντα μ εκείνους δίπλα τους, θα τα καταφέρνουν στη ζωή.
Είμαι και γω ένας από αυτούς τους γονείς...






τα lost cases θα ειναι παντα lost cases.....
μακαρι να σπανιζουν ολο και περισότερο...

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384
Last edit: 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν by Fokion.
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #90914 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Είμαι Συγκλονισμένος !!!

DOOM_NX έγραψε: Δεν ξέρω τι ................ και μη με λέτε κυνικό.

Παναγιώτη, δεν υπάρχουν κυνικοι άνθρωποι, υπάρχουν κυνικές απόψεις. Και η διάψευση αυτής της στυγνής λογικής έρχεται από την ίδια την φύση.

Ήσυχα, καθαρά, κοιτάζω τον κόσμο και λέω: Όλα τούτα που θωρώ, γρικώ, γεύουμαι, οσφραίνουμαι κι αγγίζω είναι πλάσματα του νου μου. Ο ήλιος ανεβαίνει, κατεβαίνει μέσα στο κρανίο μου. Στο ένα μελίγγι μου ανατέλνει ο ήλιος, στο άλλο βασιλεύει ο ήλιος. Τ' άστρα λάμπουν μέσα στο μυαλό μου, οι Ιδέες, οι άνθρωποι και τα ζώα βόσκουν μέσα στο λιγόχρονο κεφάλι μου, τραγούδια και κλάματα γιομώνουν τα στρουφιχτά κοχύλια των αυτιών μου και τρικυμίζουν μια στιγμή τον αγέρα. Σβήνει το μυαλό μου, κι όλα, ουρανός και γης, αφανίζουνται
Καζαντζάκης, Ασκητική


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": KERBEROS, ΘΕΟΔΟΣΗΣ, ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #90917 από stratis 1
Απαντήθηκε από stratis 1 στο θέμα Είμαι Συγκλονισμένος !!!

DOOM_NX έγραψε: Όχι, ρε φίλε, κάποια στιγμή πρέπει να σταματήσουμε να κατηγορούμε τους άλλους. Δε γίνεται για όλα να φταίει το κράτος. Στην Κοζάνη που έχει ψοφόκρυο έχεις την εντύπωση ότι φοιτούνε μόνο πλουσιόπαιδα; Κάθε άλλο. Τόσα χρόνια δεν είδα κανέναν να ανάψει φωτιά μέσα στο σπίτι του. Παρ'όλα αυτά είδα πολλούς να μην ξέρουν που βρίσκονται από το αλκοόλ και τα ναρκωτικά. Αυτοί χειμώνα-καλοκαίρι μαλακίες έκαναν και κατέληγαν στο νοσοκομείο.

Τώρα περιμένουμε αποτελέσματα τοξικολογικής εξέτασης λέει γιατί ανιχνεύθηκαν ίχνη αλκοόλ στα παιδιά. Ε συγγνώμη, αλλά δεν μπορώ να επικροτήσω κάποιον που καταφεύγει στο αλκοόλ και στα ναρκωτικά.



Δηλαδη το Natural Selection πηγαίνει για αυτους που καταφευγουν στο αλκοολ και στα ναρκωτικα σε συνδυασμό με το μαγκαλι ??? :woohoo: :woohoo:
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #90919 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Είμαι Συγκλονισμένος !!!
Ναι, αυτή είναι η άποψή μου.

Και μου τη δίνει αφάνταστα το γεγονός ότι εκμεταλλεύονται όλοι το συμβάν για να πουνε την πολιτική τους μαλακία. Αφορμές ζητάνε για να τα χώσουν στην κυβέρνηση και ποσώς τους ενδιαφέρει ο χαμός. Γέμισε άρθρα καλοθελητών δημοσιογράφων το Google. Κανένα άρθρο δεν είδα να εστιάζει στη δηλητηρίαση από CO και πώς αποφεύγεται. Όλα εστιάζουν στην τιμή του πετρελαίου μη χέσω.
Last edit: 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν by DOOM_NX.
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #90920 από dimsam
Απαντήθηκε από dimsam στο θέμα Είμαι Συγκλονισμένος !!!

Stavrax έγραψε: Παναγιώτη το μόνο που έχω να προσθέσω είναι ότι όση ντροπή νιώθω για την κατάντια της κοινωνίας μας, που εν έτει 2013 θρηνεί θύματα από μαγγάλια, σχεδόν άλλη τόση νιώθω για την κυνικότητα με την οποία εκφράστηκε ένας λίγο μεγαλύτερος τους. Αν η τιμωρία της φύσης για την νεανική αφέλεια ήταν η εξόντωση τότε δεν θα υπήρχε και ανθρώπινο είδος.


+1
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #90923 από panos78
Απαντήθηκε από panos78 στο θέμα Είμαι Συγκλονισμένος !!!

DOOM_NX έγραψε: Όχι, ρε φίλε, κάποια στιγμή πρέπει να σταματήσουμε να κατηγορούμε τους άλλους. Δε γίνεται για όλα να φταίει το κράτος. Στην Κοζάνη που έχει ψοφόκρυο έχεις την εντύπωση ότι φοιτούνε μόνο πλουσιόπαιδα; Κάθε άλλο. Τόσα χρόνια δεν είδα κανέναν να ανάψει φωτιά μέσα στο σπίτι του. Παρ'όλα αυτά είδα πολλούς να μην ξέρουν που βρίσκονται από το αλκοόλ και τα ναρκωτικά. Αυτοί χειμώνα-καλοκαίρι μαλακίες έκαναν και κατέληγαν στο νοσοκομείο.

Τώρα περιμένουμε αποτελέσματα τοξικολογικής εξέτασης λέει γιατί ανιχνεύθηκαν ίχνη αλκοόλ στα παιδιά. Ε συγγνώμη, αλλά δεν μπορώ να επικροτήσω κάποιον που καταφεύγει στο αλκοόλ και στα ναρκωτικά.


Εδώ και καιρό έχω παρατηρήσει οτι έχεις ξεφύγει τελείως....Μήπως ήρθε η ώρα να ηρεμήσεις λιγάκι γιατί έχεις αρχίσει να κουράζεις?
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.094 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ