Βοηθεια σε Μονογονεική Οικογενεια - Αναγκη για ενεργειακό Τζακι

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #145182 από jnet

sdancer75 έγραψε: Οι λογαριασμοί ισχύουν ;


Οι λογαριασμοί για το θέμα με το τζάκι? Σαφως είναι δικοί μου και χτές εναν φίλο μου που το είδε στην αναρτηση στο facebook τον είπα να βάλει εκεί.

Σκέφτηκα ομως οτι θα μπορούσαμε να βαλουμε και απευθείας απο αυτόν που θα προμηθευτούμε το τζάκι. Θα ενημερώσω μολις καταλήξουμε.

Σε καθε περίπτωση οποιος θελει να τα βάλει τωρα μπορεί στους λογαριασμους που εχω βαλει σε προηγουμενη σελίδα. Γιατί στην βράση κολάει το σίδερο που λενε οι παλιοί.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #145183 από jnet
Χτες πηγα στην οικογένεια εκτός απο τα πράγματα(καθαριστικά αποριπαντικά σπορελαια κλπ) που μου εδωσε οι πνοη ελπίδας να τους παω και ενα ασύρματο router το οποίο μου εδωσε φίλος μετα απο ανάρτηση στο FB. Είχε προηγηθεί καλωδίωση απο διπλανό σπίτι οπου ενα UTP καλώδιο εφτασε στο διαμέρισμα εχοντας πανω του το Internet απο την σύνδεση του γείτονα. H χαρά ηταν ζωγραφισμένη που θα εβλεπαν πλέον στην ταμπλετα τους το μαγικό κοσμο και θα κατεβαζαν παιχνοδακια απο το Google play. Η ανακουφιση στα ματια της Μαρίας με ενα μεγαλο ευχαριστώ για ολους σας είναι αυτό που εχω να σας μεταφέρω.

Αυτό με το internet του να ανακαλύψουμε ποιος απο τους γειτονές μας δεν εχει την δυνατότητα και του το παρέχουμε εμείς είναι ενα απο τα πράγματα που με εκαναν να σκεφτώ οτι τετοιες ιδέες πρεπει να τις κοινωνήσουμε στον κόσμο. Το δύσκολο δεν είναι να το δώσει οσο να ανακαλύψεις ποιός είναι αυτός που δεν το εχει δίπλα σου και να προσφερθείς να του το παρέχεις. Για τον λόγο αυτό ξεκινάω και το νέο Site others.gr το οποίο θα εχει σχέση με την αφύπνηση της αλληλεγύης μεταξύ μας, ιδιαίτερα προς αυτούς που την εχουν ανάγκη.

Εχω πεί οτι οποιο θέλουν να συμμετέχουν στο Others.gr μπορούν να στείλουν μύνημα στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.. Συντομα θα μπορεί καποιος να εγγραφεται και μόνος οπως γίνεται τωρα στο energ.gr.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.
Last edit: 9 Χρόνια 2 Μήνες πριν by jnet.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 10 Μήνες πριν #147193 από jnet

ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ έγραψε: παιδιά τώρα είδα το θέμα !απο εμένα ότι θέλετε και όχι κόστος κάτω απο αυτό για να έχω δώσει και εγώ κάτι


Δημήτρη σήμερα μίλησα με τον Stavrax για το θέμα και μου είπε οτι με ενα Antek 10kw γίνεται η δουλειά μια χαρά. Θα κανουμε μια επίσκεψη να δουμε τι αλλα υλικά θα χρειαστουμε και θα σε καλέσω μολις είμαστε ετοιμοι να συνεννοηθουμε για την αποστολή της εστίας.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 10 Μήνες πριν #147194 από jnet
Ιδου και ο λόγος που το κανουμε το τζακι ενεργειακό.
Εκαψε μισο τονο ξυλα απο αυτά που της αγοράσαμε και πολύ περισσοτερο ρεύμα μια και το τζακι δεν ζεσταινει καθολου το σπίτι ως μη ενεργιακό.



Την ΔΕΗ την εβαλε ρυθμιση με 80€ το μηνα αλλα να μην επιτρεψουμε να ξαναερθει τετοιος λογαριασμός.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 9 Μήνες πριν #147412 από jnet
Μέσα στο μήνα θα παμε να βγάλουμε κοστολόγια για το ενεργιακό τζάκι.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 8 Μήνες πριν #147523 από jnet
Πρίν 15 ημέρες πήγαμε στην Μαρία και είδαμε ξανα τον χώρο και αποφασίσαμε για Τζακόσομπα μια και σε καθε αλλη περίπτωση τα κοστολόγια ξεφευγαν. Ο Δημήτρη Φιλιππακοπουλος προσφερθηκε να δωσει την σόμπα και θα ήθελα να του πω ενα μεγάλο μπράβο για την αλληγλεγγύη του.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.097 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ