Palladio scozia

Περισσότερα
2 Χρόνια 6 Μήνες πριν #173480 από gioman
Palladio scozia δημιουργήθηκε από gioman
Καλημέρα σας έχω αυτήν την σόμπα από πέρσι αλλά ποτέ δεν είδα να κάνει σωστή καύση. Εννοώ μαύρο τζαμί κ γενικά όλος ο χώρος καύσης είναι μαύρος.εχει το mininova σαν εγκέφαλο μίλησα κ με τον τεχνικό της εταιρίας αλλά δεν μπορώ να βγάλω άκρη .να σας πω πρώτα πως είναι εγκατεστημένη. Την εγκατάσταση την έκανε τεχνικός από την σόμπα φεύγει γωνιά μετά μισή γωνιά και ένα μέτρο οριζόντιο .φαντάζομαι ότι δεν είναι τίποτα να σπρώξει δύο μέτρα καυσαερίων.εχω μειώσει κ τον κοχλία έχω αυξήσει κ τις στροφές που πρεσαρει τα καυσαέρια έξω αλλά δεν είδα διάφορα.μηπως υπάρχει κανείς να μου δώσει μερικές κατεύθυνσεις ως προς το τι να πειράξω στις ρυθμίσεις .να σας πω πως ούτε καυσαέρια έχω μέσα στο σπίτι ούτε οσμές βγάζει ζέστη αρκετή .ακαυστη ύλη δεν βρίσκω. Τον αέρα καύσης τον παίρνει μέσα από το σπίτι όχι από έξω .το πέλλετ που χρησιμοποιώ είναι Α λευκό δεν κάνω τσιγκουνιες στην ποιότητα .οπότε ούτε θέμα πέλλετ είναι .η φλόγα μου είναι αρκετά ζωηρή .ο τεχνικός μου είχε πει να την δουλεύω στο φουλ σε μένα στο 5 δηλαδή για να έχω λιγότερο μαύρισμα .κάτι το οποίο δεν είδα να βγαίνει αληθινό καθώς σε όποια σκάλα κ να το βάλω πάλι τα ίδια .η περίπτωση να σηκώσω από την σόμπα τρία μέτρα κάθετο και μετά να βάλω γωνία κ ένα μέτρο οριζόντιο για να βγει  έξω είναι απαγορευτικό μόλις τελείωσα την ανακαίνιση.σας ευχαριστώ 
​​​​​​ 
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": maik 49

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 2 Χρόνια 6 Μήνες πριν #173481 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Palladio scozia
Γράψε ένα εμαιλ σου η πάτα στη δική μου φωτό έχω στοιχεια
Last edit: 2 Χρόνια 6 Μήνες πριν by ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 2 Χρόνια 6 Μήνες πριν #173483 από gioman
Απαντήθηκε από gioman στο θέμα Palladio scozia
 σε ευχαριστώ μιλάμε εκεί 
Last edit: 2 Χρόνια 6 Μήνες πριν by gioman.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 6 Μήνες πριν #173484 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Palladio scozia
ΔΕΣ ΣΤΟ ΕΜΑΙΛ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.057 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ