Πρόβλημα στον λέβητα πέλλετ

Περισσότερα
2 Χρόνια 5 Μήνες πριν #173788 από VASILIKI
Απαντήθηκε από VASILIKI στο θέμα Πρόβλημα στον λέβητα πέλλετ

Καλημέρα Κώστα και rofos αυτή την στιγμή έχω πέλλετ μεταβατικές 0, πέλλετ ισχύος -2, αέρα μεταβατικές +2, αέρα ισχύος +2..δεν νομίζω να είναι σωστά όμως

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 5 Μήνες πριν #173792 από rofos
Απαντήθηκε από rofos στο θέμα Πρόβλημα στον λέβητα πέλλετ

Καλημέρα Κώστα και rofos αυτή την στιγμή έχω πέλλετ μεταβατικές 0, πέλλετ ισχύος -2, αέρα μεταβατικές +2, αέρα ισχύος +2..δεν νομίζω να είναι σωστά όμως

Καλημέρα. Αυτή τη στιγμή σε ενδιαφέρουν οι ρυθμίσεις στις μεταβατικές ενέργειες. Θα πρέπει η χρονική διάρκεια που γεμίζει πέλλετ στην αρχή στο κουπάκι καύσης ( αναφέρεται στο manual σαν ενέργεια  diarkeia proenafsis 2) , οπωσδήποτε να έχει καλύψει τη  τρύπα της αντίστασης. Οχι όμως να έχει φτάσει το πέλλετ μέχρι  το χείλος στο κουπάκι. Θέλει περίπου 1 δάκτυλο πάνω από τη τρύπα. Το ρυθμίζεις από το dosol pellet metavatikes. Δοκίμασε να χαμηλώσεις τον αέρα μεταβατικές 0, -1, -2. Εάν ο λέβητας σου έχει μεταλλική αντίσταση αύξησε και το  χρόνο που λέει το manual " diarkeia proenafsis 1" πάνω από 60 δευτερόλεπτα. Εάν έχεις κεραμική αντίσταση δεν παίζει πολύ ρόλο η συγκεκριμένη ρύθμιση, μέχρι 60 δευτερόλεπτα είναι καλά.
 

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 5 Μήνες πριν #173800 από VASILIKI
Απαντήθηκε από VASILIKI στο θέμα Πρόβλημα στον λέβητα πέλλετ
Σας ευχαριστώ πάρα πολύ...την επόμενη φορά που θα το ξανά κάνει θα δω τις ρυθμίσεις... αύριο περιμένω να με το κάνει...θα δείξει...θα σας ενημερώσω...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 5 Μήνες πριν #173801 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ O ROFOS(ΤΗΝ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΟΥ.ΕΧΟΥΜΕ ΚΟΨΕΙ ΤΩΡΑ ΤΟ ΨΑΡΕΜΑ ΜΕ ΤΑ ΝΤΑΟΥΛΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ)ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΟΙ ΑΝΤΙΣΤΑΣΕΙΣ ΠΕΦΤΕΙ Η ΙΣΧΥ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΠΟΔΙΔΟΥΝ ΤΑ ΜΕΓΙΣΤΑ.ΛΥΣΗ ΕΙΝΑΙ ΚΕΡΑΜΕΙΚΗ Η ΜΑΥΡΟΥ ΧΑΛΑΖΙΑ (QUARTZ ΑΝΑΒΕΙ ΚΑΙ ΞΥΛΑ ΚΟΥΚΟΥΤΣΙΑ ΚΑΛΑΜΠΟΚΙ ΚΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)ΕΠΕΙΣΗΣ  Α Ε Ρ Α ΠΑΝΤΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ ΣΟΜΠΑ ΥΔΡΑΥΙΚΗ ΑΠΟ ΤΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ .Ο Χ Ι ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ.ΑΝΕΒΑΣΕ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΠΡΟΕΝΑΥΣΗΣ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗΣ ΓΙΑ ΑΡΧΗ
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": rofos

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 5 Μήνες πριν #173804 από rofos
Απαντήθηκε από rofos στο θέμα Πρόβλημα στον λέβητα πέλλετ

ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ O ROFOS(ΤΗΝ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΟΥ.ΕΧΟΥΜΕ ΚΟΨΕΙ ΤΩΡΑ ΤΟ ΨΑΡΕΜΑ ΜΕ ΤΑ ΝΤΑΟΥΛΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ)ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΟΙ ΑΝΤΙΣΤΑΣΕΙΣ ΠΕΦΤΕΙ Η ΙΣΧΥ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΠΟΔΙΔΟΥΝ ΤΑ ΜΕΓΙΣΤΑ.ΛΥΣΗ ΕΙΝΑΙ ΚΕΡΑΜΕΙΚΗ Η ΜΑΥΡΟΥ ΧΑΛΑΖΙΑ (QUARTZ ΑΝΑΒΕΙ ΚΑΙ ΞΥΛΑ ΚΟΥΚΟΥΤΣΙΑ ΚΑΛΑΜΠΟΚΙ ΚΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)ΕΠΕΙΣΗΣ  Α Ε Ρ Α ΠΑΝΤΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ ΣΟΜΠΑ ΥΔΡΑΥΙΚΗ ΑΠΟ ΤΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ .Ο Χ Ι ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ.ΑΝΕΒΑΣΕ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΠΡΟΕΝΑΥΣΗΣ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗΣ ΓΙΑ ΑΡΧΗ

 Καλησπέρα και από εμένα Κώστα. Θα έρθει και η σειρά του ψαρέματος
 

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 5 Μήνες πριν #173809 από VASILIKI
Απαντήθηκε από VASILIKI στο θέμα Πρόβλημα στον λέβητα πέλλετ
Μπορώ να μιλήσω με κάποιον από εσάς είτε στο messenger,viber ώστε να σας στείλω και κάποιες φώτο με τις ρυθμίσεις και το πρόβλημα που με κάνει ο λέβητας;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.071 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ