Οδηγός αγοράς νέας ενεργειακής εστίας

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #24919 από spyrosk
Καλησπέρα! έχω ένα σπίτι 90τμ στην Αθήνα με μόνωση μόνο στην ταράτσα κ αλουμινίου κουφώματα κατασκευή του 1969. σκοπεύω όπως πολλοί για αυτό το χειμώνα να αλλάξω θέρμανση. Για πολλούς λογούς έχω καταλήξει σε ενεργειακό τζάκι, κ ποιο συγκεκριμένα η στο edilkamin tekno 1 η στο dovre 2180 cbscp. Θα ήθελα την γνώμη σας αλλά κ εναλλακτικές προτάσεις. οι τιμές που έχω είναι κ για τα 2 κομπλέ με όλα (καμινάδες γυψοσανίδες κτλ) 3500 ευρώ,
σημείωση, οι εστίες κοστίζουν και οι δυο περίπου 2000 ευρώ, στην dovre δεν περιλαμβάνεται το βεντιλατερ είναι 350 έξτρα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #24947 από dmtr

spyrosk έγραψε: Καλησπέρα! έχω ένα σπίτι 90τμ στην Αθήνα με μόνωση μόνο στην ταράτσα κ αλουμινίου κουφώματα κατασκευή του 1969. σκοπεύω όπως πολλοί για αυτό το χειμώνα να αλλάξω θέρμανση. Για πολλούς λογούς έχω καταλήξει σε ενεργειακό τζάκι, κ ποιο συγκεκριμένα η στο edilkamin tekno 1 η στο dovre 2180 cbscp. Θα ήθελα την γνώμη σας αλλά κ εναλλακτικές προτάσεις. οι τιμές που έχω είναι κ για τα 2 κομπλέ με όλα (καμινάδες γυψοσανίδες κτλ) 3500 ευρώ,
σημείωση, οι εστίες κοστίζουν και οι δυο περίπου 2000 ευρώ, στην dovre δεν περιλαμβάνεται το βεντιλατερ είναι 350 έξτρα.


Εγώ, χωρίς να μπορώ να δικαιολογήσω το λόγο, θα σου πρότεινα Dovre. Πέρσι, παρολίγο να το βάλω και γω. Τελικά για να μη γκρεμίσω όλο το τζάκι έβαλα κασέτα. Το θεωρώ καλύτερο και έχω ακούσει ότι είναι πολύ οικονομικό στην καύση.

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #24980 από costasm












τη γνωμη σας
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #24982 από Asteris
Μιά χαρά. Καλές ζέστες.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #24983 από costasm
ευχαριστω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #24988 από Asteris

spyrosk έγραψε: Καλησπέρα! έχω ένα σπίτι 90τμ στην Αθήνα με μόνωση μόνο στην ταράτσα κ αλουμινίου κουφώματα κατασκευή του 1969. σκοπεύω όπως πολλοί για αυτό το χειμώνα να αλλάξω θέρμανση. Για πολλούς λογούς έχω καταλήξει σε ενεργειακό τζάκι, κ ποιο συγκεκριμένα η στο edilkamin tekno 1 η στο dovre 2180 cbscp. Θα ήθελα την γνώμη σας αλλά κ εναλλακτικές προτάσεις. οι τιμές που έχω είναι κ για τα 2 κομπλέ με όλα (καμινάδες γυψοσανίδες κτλ) 3500 ευρώ,
σημείωση, οι εστίες κοστίζουν και οι δυο περίπου 2000 ευρώ, στην dovre δεν περιλαμβάνεται το βεντιλατερ είναι 350 έξτρα.


Ανάμεσα στα δύο, Edilkamin. Κανονικό Monoblocco με ανασυρόμενη πόρτα, όταν το Dovre είναι ένα foyer με μεταλλικό θερμοθάλαμο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.142 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ