Οδηγός αγοράς νέας ενεργειακής εστίας

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #24996 από GeoTa

costasm έγραψε:



τη γνωμη σας


Καλορίζικο και καλές ζέστες. Το περίβλημα που έκανες με τα τουβλάκια πολύ καλό! Να ρωτήσω κατι; Οι 2 έξοδοι αριστερά και δεξιά απο την καμινάδα πού οδηγούνται;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #25034 από costasm
το τζακι υπηρχε με τα τουβλα και ειναι στη μεση του χωρου.Δεν λειτουργησε ποτε γιατι δεν τραβαγε.
Ειχε πληρωθει χρυση αυτη η επενδυση.Οι αεραγωγοι ειναι διπλοι ο ενας μπροστα πανω απο την εστια και ο αλλος ακριβως απο πισω για να δινει και στο πισω χωρο.Ειναι χωρισμενοι στα δυο και ο μισος δινει απο τα μοτερ και ο αλλος μισος παιρνει τον ζεστο αερα μεσα απο την φουσκα που εχει ντυθει με πετροβαμβακα.Αερα φρεσκο μεσα στη φουσκα δινω απο κατω και μεσα εχοντας τρυπησει την πλακα και τραβοντας φ10 απο τον εξαερισμο του λεβιτοστασιου που ειναι απο κατω.Με την πρωτη δοκιμη εδινε ζεστο αερα και απο τα μοτερ αλλα και απο την φουσκα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #25061 από gio
Απαντήθηκε από gio στο θέμα Επιλογη κασετας ξυλου
Κατα αρχην καλησπερα σε ολους

Ειμαι καινουριος στον χωρο σας και ζητω συγνωμη για τυχον λαθη μου
Θα ηθελα να προχωρησω στην αγορα μιας ενεργειακης κασετας ωστε να μετατρεψω το παραδοσιακο τζακι σε ενεργειακο μηπως και ζεσταθουμε λιγο φετος ρε παιδια, με την μονη διαφορα πως πανω που εχω επιλεξει κατι που μου αρεσει αισθητικα παντα υπαρχει καποιος με προσωπικη εμπειρια που θα με αποτρεψει απο την επιλογη μου με γεματα επιχειρηματα
Οπως καταλαβαινεται εχω μπερδευτει παρα πολυ και θα ηθελα πριν αποφασισω τελικως να ειμαι 100% σιγουρος μιας και ειμαι ανεργος και δεν ειμαστε για πολλα εξοδα

Σας ευχαριστω πολυ
Γιωργος

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #25063 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Απ: Επιλογη κασετας ξυλου
Παρακαλούμε. Τι μπορούμε να κάνουμε για σένα δεν κατάλαβα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #25070 από gio
Απαντήθηκε από gio στο θέμα Απ: Επιλογη κασετας ξυλου

Asteris έγραψε: Παρακαλούμε. Τι μπορούμε να κάνουμε για σένα δεν κατάλαβα...


Θα ηθελα την γνωμη σας για την αγορα μιας κασετας ωστε να ζεστανω ενα χωρο ενιαιο 75τμ μιας και τις 2 κρεβατοκαμαρες ατο πισω μερος του σπιτιου σκεφτομαι να χρησιμοποιησω θερμοπομπους

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #25075 από Asteris
Θα πάρεις μιά κασέτα με 9-10kW και πάνω και θα επαρκεί και για τα δωμάτια.

Μιά καλή και οικονομική είναι η Nordica 70 Ventilato, γύρω στο χιλιάρικο και κάνα πεντακοσάρικο το πολύ εγκατάσταση.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.174 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ