Οδηγός αγοράς νέας ενεργειακής εστίας

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #128536 από panos196

Συνημμένο αρχείο:

Όνομα Αρχείου: FERLUX.pdf
Μέγεθος αρχείου:3,332 KB
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #128637 από panos196
Τα τζάκια τα είδα σήμερα απο κοντά στα λερόυ μερλίν, απο τα φθηνά τζάκια μου αρεσε μόνο το invicta selenic 700, στα 609 ευρώ, και το ferlux c-21 σαν δεύτερη επιλογή, στα 450 ευρώ. μόνο που δεν εχει καθόλου καλή πόρτα.( Το minos , στα 300 ευρώ, και το ferlux c-18 στα 250 ευρώ... αρκετά μικρά μου φάνηκαν ... σαν ξυλόσομπες, δεν χωράνε μεγάλα ξύλα ) βέβαια καθένας επιλέγει με τις ανάγκες του και με την τσέπη του...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #130069 από mortis
Καλησπέρα. Τι γνώμη έχετε για την εστία invicta minos,έχει πρόβλημα με το να μαυρίζει το τζάμι?
Σκέφτομαι να την τοποθετήσω σε χώρο ενιαίο 50 τ.μ. περίπου.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #133418 από Κυδων Ιαρδανος
Καλημερα Γιωργο,

ειμαι ο Παντελής νέο μέλος στο φορουμ μπηκα σημερα διαβαζω ενδιαφεροντα πραγματα και βλέπω οτι εχετε εμπειρια στα τζακια. Εχω ενα παλιο διαμερισμα του 80 το οποιο εχει ενα ανοιχτου τυπου τζακι χωρις παροχη αέρα απο εξω(καταναλώνει του χωρου) και με λαθος καμιναδα σε απόσταση 1.80- 2 μετρων πίσω απτην εστια η οποια κάνει μια γωνία 90 μοιρων σε Γ τρεχει παραληλα με το εδαφος και αλλη μία γωνία περιπου 90 και συνδέεται με την κατακορυφη. Το υψος της καμινάδας ευτυχώς ειναι καλούτσικο γυρω στα 8 μετρα περίπου. Το τζακι ειναι λάθος και καπνίζει. Εφερα διαφορους τζακαδες και μου προτειναν λυσεις. Απο αυτα που μου ειπανε και διαβασα κατέληξα στα εξής και θα ηθελα την γνωμη σας.

Σκεφτηκα να φερω κατρχήν μια σωλήνα Φ100 με φρεσκο αερα απεξω. Βεβαια η απόσταση που θα τρεχει απο το μπαλκονι μεχρι το τζακι ειναι περιπου 5 μετρα - θα κανει δουλεια η είναι μακρυά? Επισης θα εχει γωνίες, δεν μπορεί να βγει σε ευθεία την επειρεαζει αυτό?? Θα δινει αέρα?

Μετα μου πρότειναν να βάλω κασετα η οποια κανει καλη καυση ελαχιστοποιει τα καυσαέρια και με την βοήθεια του φρεσκου αέρα που θα ερθει απεξω θα μπορει να δουλεψει σωστά και με αυτην τη λαθος καμινάδα χωρις να καπνιζει -διότι η καμίναδα δεν διορθώνετε.

Θεωρείται ότι ισχυει αυτό δηλαδη αν φερω αέρα και βαλω κασετουλα σωστή θα είμαι κομπλέ, λειτουργούν υπο τετοιες γωνίες τα συστηματα αυτά??

Ευχαριστώ
Παντελης

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #133423 από jnet
Παντελή καλοσώρισες, κανε λίγο υπομονή και καποιοι θα σου απαντήσουν, γιατι επιασαν και οι ζέστες :)

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.
Last edit: 10 Χρόνια 1 Μήνας πριν by jnet.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #133483 από Κυδων Ιαρδανος
Ευχαριστώ Admin

Δεν βλεπω κινηση ολοι παραλία μαλλον..

Εσυ μπορεις να μου πεις την γνωμη σου σχετικα με τα παραπανω?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.122 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ