Οδηγός αγοράς νέας ενεργειακής εστίας

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #20364 από Βιομαζιστής

χρηστος8 έγραψε: Τελικα αυτο που ειναι σιγουρο ειναι το μισος για κατι καλο και φτηνο...δεν μπορω να το εξηγησω αλλιως.

Παιδια οποιος θελει φτηνη θερμανση χωρις να καιει ενα σωρο ξυλα για να ζεστανει 20 και 30m2 να μη βαλει invicta...οντως δεν κανει...ειναι σαφως φτηνοτερο,ζεσταινει πολυ περισσοτερο και με λιγοτερα ξυλα.
Κυκλοφορουν πολλες φολες εξω με 2 και 3 χιλιαρικα...εγω τις αποφυγα.

Αν εχει αξια απλα σας λεω οτι σαν υδραυλικος εχω μπει και μπαινω σε εκατονταδες σπιτια...απο περιεργεια ρωταω τις καταναλωσεις και τις αποδοσεις των ελληνικων τζακιων και ενθουσιασμενο πελατη δεν βρηκα...ας βρεθουν πρωτα και θα διαφημιστουν αυτα τα τζακια καταλληλως.




Ααα Χρήστο! Και συ της "κλίκας" είσαι! :lol: :lol: :lol:
Της Κόζα Νόστρα των τζακιών. :woohoo:

Τα Μηχανήματα Τα Πήραμε!
Άντε Να Δούμε Τώρα Αν Θα Τα Κάνουμε Απόσβεση.
Απόσβεση Δεν Εγιναν Και Ούτε Είναι Σε Θέση Να Γίνουν. :(
Τώρα Πια Μένει Να Δούμε Τι Θα Κάνουμε Με Δαύτα. :unsure:
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": χρηστος8

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #20365 από erimitis
ΧΡΗΣΤΟ ας περιμενουμε το χειμωνα και θα σου πω φετος με το πατενταρισμενο ελληνικο μου τζακι φιλε.
Last edit: 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν by erimitis.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #20366 από Asteris

erimitis έγραψε: ΧΡΗΣΤΟ ας περιμενουμε το χειμωνα και θα σου πω φετος με το πατενταρισμενο ελληνικο μου τζακι φιλε.


Σαν να λέμε ότι για να δουλέψει ένα ελληνικό τζάκι, θα πρέπει να το γκρεμίσει και να το ξαναφτιάξει 2-3 φορές ο ίδιος ο ιδιοκτήτης, ενόσω ο κατασκευαστής θα βλέπει και θα παίρνει ιδέες από τα πειράματα...

Και συ στην κλίκα, που θα έλεγε και ο αποπάνω... :P

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #20371 από erimitis
Οχι φιλε ξερεις οτι εχω μελετησει σχεδιαστικα το ινβικτα οποτε κινουμε στο ιδιο πλανο ωστε με μετατροπες να καταφερω να κανω και το δικο μου να λειτουργησει σωστα χωρις να σπασω την φουσκα καθως οπως εχουμε πει παρα πολλες φορες το συγκεκριμενο τζακι δεν εχει κατι το δυσκολο σχεδιαστικα.
Αυτο που θελω να αποδειξω εκτος απ το να ζεσταθω και να γλυτωσω 2000 ευρω ειναι οτι ο τροχος εχει εφευρεθει δεν περιμενει ο κοσμος τους ελληνες τζακαδες να τον ανακαλυψουν απλα φτιαξτε ενα ελληνικο με προτυπα(αντιγραφη) δουλεμενων τζακιων.
Τωρα ολα αυτα που ακουω για ευρασιτεχνιες και υπεραποδοσεις ειμαι λιγο απιστος θωμας.
Οπως εχω και στον αστερη συγκρινοντας το δικο μου τζακι και το ινβικτα το ινβικτα οπως συνδεεται τωρα απο τον μεγα μπεν δουλευει ρελαντι.Καλως η κακως το τζακι εχει ακομα δυνατοτες και ζεστη να δωσει ειτε το πιστευεται ειτε οχι.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #20379 από Asteris
Μα αυτό λέω και γω, δεν είναι λογική να σκας 2000€ σε ελληνική εστία και μετά να πρέπει να κάνεις εσύ ο ίδιος μετατροπές για να ζεσταθείς. Τότε τι σκ@τ@ έκανε ο κατασκευαστής? Καλούπιασε 5-6 μαντέμια, τα σύνδεσε μεταξύ τους και τα πούλησε τρίδιπλη τιμή από ότι του κόστισε? Και αυτό πρέπει να το φορτωθούμε εμείς για να στηρίξουμε την εθνική οικονομία? Ε, όχι...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #20393 από βασιλιης
Γεια σας
Ειναι πολλοι αυτοι που θελουν να βαλουν foyer με εναλλακτη
Θα ελεγα να σκεφτεστε και μια αλλη εναλλακτικη λυση
Οπως .αν καποιος θελει να αγορασει αυτο
invicta-sa.com/portail/fr/produits/chauf...850-prismatique.html
Και βαζοντας στη συνεχεια τον αεροθαλαμο αυτο
invicta-sa.com/portail/fr/produits/chauf...1-les-carenages.html
Το τζακι θα εχει μια ελεγχομενη φυσικη ροη. αυτο βοηθαει να στελνετε την θερμανση στα αλλα δωματια
ειδικα σε δωματια στο πανω οροφο και σε διπλανα οχι πολυ μακρινα
Αν τα αλλα δωματια ειναι πανω απο 7 μετρα μακρια τοτε θα χρειαστει μοτερ
το μοτερ σε αυτην την περιπτωση θα το εβαζα απο κατω βαζοντας ενα πατο στο τζακι(μια λαμαρινα τουλαχιστον 6 χιλ, με τρυπα)
εγω προσωπικα δεν θα εβαζα μοτερ απο πανω να ρουφαει σε αυτην την περιπτωση
αυτη ειναι η γνωμη μου.αλλοι μπορει να συμφωνουν
θα εβαζα μοτερ απο πανω μονο αν ειχε τα μισα κυβικα απο αυτον που ειναι τοποθετημενο απο κατω για να μπορεσω να στειλω τη ζεστη πιο μακρια

Βοηθαμε οσο μπορουμε
Last edit: 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν by βασιλιης.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.128 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ