Βοήθεια για επιλογή κασέτας

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #44742 από spo
Απαντήθηκε από spo στο θέμα Απ: Βοήθεια για επιλογή κασέτας
Καλημερα σας θα ηθελα να ρωτησω σε κασετα ξυλου εκτος απο εισαγωγη εξωτερικου αερα θελει και ανοιγμα τρυπας εσωτερικου αερα με περσιδα η παιρνει η κασετα απο μπροστα απο τις γριλιες

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #58769 από Zena
Απαντήθηκε από Zena στο θέμα Απ: Βοήθεια για επιλογή κασέτας

Asteris έγραψε: Μόνο η 800 την έχει και είναι χαραμάδα στον θερμοθάλαμο, όχι στο μαντέμι. Λογικά είναι εκεί για να παίρνει αέρα από το κάτω μέρος, για να αναπληρώνεται αυτός που ρουφάει η εστία από μπροστά για την καύση. Επειδή βέβαια δεν την έχω δει από κοντά (την είχε εντοπίσει ενα μέλος που είπε ότι θα προσπαθούσε να την βγάλει φωτογραφία), ενδέχεται και να είναι υποδοχή για μεγάλο φυγοκεντρικό μοτέρ.

Στο pdf την δείχνει, στο εκτονωμενο διάγραμμα, αλλά όχι αρκετά καθαρά για να καταλάβουμε τι είναι...

invicta-sa.com/portail/images/stories/in...echniques/668244.pdf

ASTERIS από αυτήν ακριβώς την τρύπα όταν δουλεύουν τα βεντιλατέρ διαφεύγει αέρας προς τον μεγάλο θερμοθάλαμο , οπότε μειώνεται μεν η ροή αέρα από τις ενσωματωμένες περσίδες, αλλά ενισχύεται η φυσική ροή από την περσίδα εκτόνωσης...Επίσης, μέρος του αέρα των βεντιλατέρ διαφεύγει και μέσω του σηκώματος των 2 cm της κασέτας προς τον εσωτερικό χώρο(σαλόνι)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #73905 από pompiere2001
Απαντήθηκε από pompiere2001 στο θέμα Βοήθεια για επιλογή κασέτας
Γεια σας εχω ενα σπιτι 120τμ ,ετους κατασκευης 2006 με αλουμινενια 2πλα τζαμια και αυτην την στιγμη εχω ενα ανοιχτω γωνιακο τζακι και ενδιαφερομαι για μια κασσετα ωστε να μπορεσω να καλυψω κατα το ημισι εαν ειναι δυνατον την θερμανση στο σπιτι μου .Σας παραθετω μια φωτο.Το τζακι εχει 59cm ,πλευρικο υψος 56cm και μπροστινο ανοιγμα περιπου 90cm.Καθε προταση δεκτη ακομα καλυτερα και για κασσετα με συνδεση των σωματων καλοριφερ εαν υπαρχουν στα υποψιν καποιου Ευχαριστω πολυ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.058 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ