Invicta Selenic 700

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #39708 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Απ: Invicta Selenic 700
Πίσω δεν βλέπω θέμα, αλλά το σπάσιμο είναι αρκετό για μεταβολή και επιστροφή. Άτυχος είσαι...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #39709 από GT
Απαντήθηκε από GT στο θέμα Απ: Invicta Selenic 700
Ω ρε φίλε... είσαι για αλλαγή... :dry:

Καλά και σύντομα ξεμπερδέματα. :)


Ακόμα στα πετρέλαια...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #39890 από sotiris v.
Απαντήθηκε από sotiris v. στο θέμα Απ: Invicta Selenic 700
καλησπερα αστερη
επειδη ειμαι και εγω στην διαδικασια παραγγελιας καμιναδας βεντιλατερ και λοιπον εξαρτηματων θα ηθελα την βοηθεια σου γιατι ειμαι λιγο προβληματισμενος.μετα απο καιρο καταφερα και βρηκα ενα τζακα να μου περασει το τζακι, και μαλιστα θεωρειτε απο τους καλυτερους εδω που μενω.ο οποιος ομως εχει αλλη φιλοσοφια περι εγκαταστασης τζακιων.θελει να φτιαξει θερμοθαλαμο απο λαμαρινα γυρω απο την selenic πεντε εκατοστα δεξια/αριστερα και πεντε πισω,(για προστασια οπως λεει του πετροβαμβακα και της γυψοσανιδας)κατω να την κολλησει πανω στην μεταλλικη βαση της εστιας γυρω γυρω,να κανει δυο τρυπες στο πανω μερος του θαλαμου που θα δημιουργηθει απο λαμαρινα και απο εκει με βεντιλατερ και αεραγωγους να στειλει τον αερα στον επανω οροφο.ουτε λογος να γινεται για εναλλακτη,εδω δεν τον ξερει κανενας!!!
επειδη δεν υπαρχει περιπτωση να βρω αλλον καλυτερο τι με συμβουλευεις να κανω?
ευχαριστω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #39895 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Απ: Invicta Selenic 700
Έχουμε καμιά 30αριά Selenic που δουλεύουν με τον κλασικό τρόπο, όπως φτιάχνουν θερμοθαλάμους για foyer, με τον φτηνό τρόπο. Και δουλεύουν μιά χαρά. Τώρα με ρωτάς αν θα δουλέψει η πατέντα του συγκεκριμένου τζακά? Αν τα κάνει όλα σωστά, ναι. Αλλά πόσο θέλει για αυτήν την δουλειά? Σύγκρινε τις τιμές σε σχέση με έναν εναλλάκτη+μοτέρ+κοντρόλερ και βγάλε εσύ απόφαση.

Τον χρειάζεσαι τον αεραγωγό για πάνω? Πόσα μέτρα είναι το σπίτι είπαμε?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #39904 από sotiris v.
Απαντήθηκε από sotiris v. στο θέμα Απ: Invicta Selenic 700
Το σπιτι ειναι μεζονετα 40 τετραγωνικα ο καθε οροφος.το τζακι θα μπει κατω στο σαλονι θα τρυπηθει το ταβανι ακριβως πανω απο το τζακι και οι αεραγωγοι θα διανυσουν αποσταση 2-3 μετρα για να φτασουν στα δυο υπνοδωματια.οταν λες να φτιαξει σωστα την πατεντα εννοεις να φτιαξει αεροστεγες τον θερμοθαλαμος?
για το ποσα χρηματα θελει για αυτην την δουλεια δεν τον ρωτησα αλλα το θεμα ειναι οτι αυτος επιμενει στον δικο του τροπο εγκαταστασης.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #39920 από liakjim
Απαντήθηκε από liakjim στο θέμα Απ: Invicta Selenic 700
Τελος καλο ολα καλα. Γυρισα απο leοry με ενα καινουργιο selenic. Η αλλαγη εγινε αμεσα κ χωρις δευτερη κουβεντα κ μετα απο πολλα συγγνωμη εκ μερους τους (μπραβο).

Για οποιον ενδιαφερεται υπαρχει 1 τελευταιο κομματι (μονοφατσο) κ αρκετα 2-3φατσα.

Αστερις υπαρχει καποιος πινακας αναλογιας μηκους καμιναδας/διατομης. Το οτι εγω με 6 μετρα θελω f160 απο που βγαινει?

Παρουσίαση εγκατάστασης τζακιού εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=57920&Itemid=384

Ορθός Τρόπος Δοκιμής Τύπων Μπρικέτας εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=58124&Itemid=384
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by liakjim.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.159 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ