Invicta Selenic 700

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #150067 από code11
Απαντήθηκε από code11 στο θέμα Invicta Selenic 700
καλημερα και απο εμενα, πρωτη μερα στη παρεα.
η απορεια και ερωτηση που εχω ειναι, ποσο πρεπει να ειναι οι περσιδες σε cm? εισαγωγης αερα απο εξω, κατω απο το τζακι, γυρο απο το τζακι/γυψοσανιδα (χωρις περσιδες φυσικα εδω) τι κενο πρεπει να αφησουμε? για την εξαγωγη του ζεστου αερα απο τις επανω περσιδες? το τζακι που αγορασα ειναι το invicta selenic 700, απο το LM.εχω παρει και τον εναλλακτη φ200, εχει 3 εξοδους, ειναι και οι 3 εξοδοι? αν οχι ποσες ειναι οι εξοδοι? πρεπει να τις στειλω υποχρεωτικα σε περσιδα η μπορω να τις εχω και ετσι?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #150075 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Invicta Selenic 700
Διβασε οπως ειπαμε το παρον θεμα απο την αρχη και κυριως εφαρμοζεις επακριβώς τι λεει το μανουαλ.

Επισεις δες την παρουσιαση του liakjim που εχει ΚΑΙ εναλλακτη...
γιατι χρειαστικε να βαλει μεγαλυτερη περσιδα εξοδου λογω του εναλλακτη...

Εδω
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384
Last edit: 8 Χρόνια 4 Μήνες πριν by Fokion.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #150082 από liakjim
Απαντήθηκε από liakjim στο θέμα Invicta Selenic 700

code11 έγραψε: καλημερα και απο εμενα, πρωτη μερα στη παρεα.
η απορεια και ερωτηση που εχω ειναι, ποσο πρεπει να ειναι οι περσιδες σε cm? εισαγωγης αερα απο εξω, κατω απο το τζακι, γυρο απο το τζακι/γυψοσανιδα (χωρις περσιδες φυσικα εδω) τι κενο πρεπει να αφησουμε? για την εξαγωγη του ζεστου αερα απο τις επανω περσιδες? το τζακι που αγορασα ειναι το invicta selenic 700, απο το LM.εχω παρει και τον εναλλακτη φ200, εχει 3 εξοδους, ειναι και οι 3 εξοδοι? αν οχι ποσες ειναι οι εξοδοι? πρεπει να τις στειλω υποχρεωτικα σε περσιδα η μπορω να τις εχω και ετσι?


Όλες οι διαστάσεις, αναφέρονται επακριβώς εδώ www.invicta.fr/images/invicta/5_telechar...echniques/676900.pdf

Ο εναλλάκτης που αγόρασες, είναι ενεργητικός, δλδ απαιτεί ventilater κ controller. Ελπίζω να το γνωρίζεις.
3 τρύπες : 1 εισαγωγή αέρα και 2 εξαγωγές. Δες την παρουσίαση εδώ www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=48511&Itemid=384

Παρουσίαση εγκατάστασης τζακιού εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=57920&Itemid=384

Ορθός Τρόπος Δοκιμής Τύπων Μπρικέτας εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=58124&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #150712 από Manos01
Απαντήθηκε από Manos01 στο θέμα Invicta Selenic 700
Ρε παιδια,πως καθαριζετε την σταχτι στο Selenic σας?
Που βρισκεται δηλαδη η σταχτη?

Στο δικο μου, μετα απο 5-6 ωρες, η περισσότερη σταχτη βρισκεται μεσα στον θαλαμο και πολυ λίγη εχει πέσει κατο στο τασακι.

Αυτο δεν ειναι πρόβλημα γιατι ανάβω το τζακι 5-6 ωρες την μερα μονο, αμα όμως θελήσω να το δουλεύω συνεχεια, φοβάμαι οτι θα υπάρξει πρόβλημα :-(
Last edit: 8 Χρόνια 4 Μήνες πριν by Fokion.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #150713 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Invicta Selenic 700
Με το σκουπάκι την σπρώχνεις προς το συρτάρι.
Μήπως είναι βρεγμένα τα ξύλα σου?
Η μόνη περίπτωση να μαζέψει πολύ στάχτη είναι με υγρά ξύλα και κυρίως με υγρό μεσέ(δρυ).


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #150732 από liakjim
Απαντήθηκε από liakjim στο θέμα Re:Invicta Selenic 700
Ηλεκτρική σκούπα στάχτης.

Παρουσίαση εγκατάστασης τζακιού εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=57920&Itemid=384

Ορθός Τρόπος Δοκιμής Τύπων Μπρικέτας εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=58124&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.127 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ