Invicta Selenic 700

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #150712 από Manos01
Απαντήθηκε από Manos01 στο θέμα Invicta Selenic 700
Ρε παιδια,πως καθαριζετε την σταχτι στο Selenic σας?
Που βρισκεται δηλαδη η σταχτη?

Στο δικο μου, μετα απο 5-6 ωρες, η περισσότερη σταχτη βρισκεται μεσα στον θαλαμο και πολυ λίγη εχει πέσει κατο στο τασακι.

Αυτο δεν ειναι πρόβλημα γιατι ανάβω το τζακι 5-6 ωρες την μερα μονο, αμα όμως θελήσω να το δουλεύω συνεχεια, φοβάμαι οτι θα υπάρξει πρόβλημα :-(
Last edit: 8 Χρόνια 4 Μήνες πριν by Fokion.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #150713 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Invicta Selenic 700
Με το σκουπάκι την σπρώχνεις προς το συρτάρι.
Μήπως είναι βρεγμένα τα ξύλα σου?
Η μόνη περίπτωση να μαζέψει πολύ στάχτη είναι με υγρά ξύλα και κυρίως με υγρό μεσέ(δρυ).


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 3 Μήνες πριν #150732 από liakjim
Απαντήθηκε από liakjim στο θέμα Re:Invicta Selenic 700
Ηλεκτρική σκούπα στάχτης.

Παρουσίαση εγκατάστασης τζακιού εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=57920&Itemid=384

Ορθός Τρόπος Δοκιμής Τύπων Μπρικέτας εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=58124&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 3 Μήνες πριν #150743 από Manos01
Απαντήθηκε από Manos01 στο θέμα Invicta Selenic 700

Stavrax έγραψε: Με το σκουπάκι την σπρώχνεις προς το συρτάρι.
Μήπως είναι βρεγμένα τα ξύλα σου?
Η μόνη περίπτωση να μαζέψει πολύ στάχτη είναι με υγρά ξύλα και κυρίως με υγρό μεσέ(δρυ).


Μαλιστα!

Καιω ελια, ειναι λιγο καινουργια (7 μηνον). Δεν μου αφινει πολλι σταχτη. Απλα αναροτιομουν επειδη στο τασακι υπάρχει ελαχιστι σταχτη.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 2 Μήνες πριν #152485 από Petros70
Απαντήθηκε από Petros70 στο θέμα Απ: Invicta Selenic 700
Εξαιρετική παρουσίαση. SHERIF επειδή και σε έμενα η εστία θα είναι εξωτερική, θα μπορούσες να μου πεις με τι μόνωσες εξωτερικά την κατασκευή από τα ytong; Μετά από +3 χρόνια, είσαι ευχαριστημενος από την απόδοση της εστίας; Ευχαριστώ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 2 Μήνες πριν #152500 από SHERIF
Απαντήθηκε από SHERIF στο θέμα Απ: Invicta Selenic 700

Petros70 έγραψε: Εξαιρετική παρουσίαση. SHERIF επειδή και σε έμενα η εστία θα είναι εξωτερική, θα μπορούσες να μου πεις με τι μόνωσες εξωτερικά την κατασκευή από τα ytong; Μετά από +3 χρόνια, είσαι ευχαριστημενος από την απόδοση της εστίας; Ευχαριστώ.


Επειδή ουδέν μονιμότερον του προσωρινού δέν έχω αξιωθεί ακόμα να την μονώσω, στο σημείο που είναι δεν το πιάνει βροχή έχουν τοποθετηθεί και 2 ζαρτινιέρες για προστασία ελπίζω το καλοκαίρι να το κάνω, θα βάλω 2 λεπτές στρώσεις έτοιμου σοβα durostick καλό τρίψιμο και βάψιμο με 2 χέρια αστάρι μετάλου αδιαβροχοποιεί 100% την κατασκευή, είμαι απόλυτα ικανοποιημένος, γενικώς το όπλο για την καλή απόδοση στα τζάκια είναι τα στεγνά ξύλα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.127 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ