Invicta Selenic 700

Περισσότερα
6 Χρόνια 1 Μήνας πριν #163114 από okin
Απαντήθηκε από okin στο θέμα Invicta Selenic 700

okin έγραψε: Εχω το selenic 4 χρονια την πρωτη χρονια ολα καλα εκτος τις πρωτες μυρωδιες τιποτε αλλο. Την δευτερη χρονια μυρωδια στο πρωτο αναμα παρα πολυ και με συγκεκριμενη οσμη. Επειδη αναβω το τζακι το μεσημερι μεχρι το βραδι καθε φορα οταν αναβει (ειναι κρυο) μεχρι να ζεσταθει το μαντεμι βγαζει αυτη τη μυρωδια, μολις ζεσταθει ολα καλα. Μπορει αυτο να διορθωθει; βγαζει το μαντεμι μυωδια θελει βαψιμο με πυραντοχο χρωμα; Αν μπορει καποιος να βοηθησει ευχαριστω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 1 Μήνας πριν #163115 από podilatis
Απαντήθηκε από podilatis στο θέμα Invicta Selenic 700
Στο δικό μου που δεν έχω κλείσει το θερμοθάλαμο χαμηλά και βλέπω το τζάκι και τη βάση παρατηρώ ότι πιάνει πολύ σκόνη.Προσπάθησε να καθαρίσεις τη σκόνη που μένει γιατί πιστεύω στη καίει και σου βγάζει μυρωδιά.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 1 Μήνας πριν #163126 από okin
Απαντήθηκε από okin στο θέμα Invicta Selenic 700
Σ' ευχαριστω για την απαντηση, το εχω σκεφτει και αυτο. Ομως περισσοτερη μυρωδια εμφανιζεται οταν εχει περισσοτερες μερες να αναψει ακομα και εαν καθαρισω ολες τις σκονες. Ειναι και το ειδος μυρωδιας ειναι πολυ αρωματικη δεν εχω βρει ακρη τοσα χρονια.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 6 Μήνες πριν #163977 από andrew79
Απαντήθηκε από andrew79 στο θέμα Invicta Selenic 700
καλημερα σας
1)για το selenic τι διαμετρο θελουμε εναλακτη-inox μονη-inox μονωμενη-καπελο?(υψος απο κωνο τζακιου μεχρι καπελο 4,80 μετρα
2)πως τα ενωνουμε μεταξυ τους(χρειαζετε μουφα?χρειαζετε σφικτηρας?χρειαζετε διαφορετικο Φ?
3)θελω ακριβη Φ για εναλακτη-μονη-μονωμενη-καπελο για να τα παραγειλω.
4) θα ανοιξω τρυπα με αδιαταραχη κοπη.
τι διασταση να του πω να ανοιξει την τρυπα?
5)μολις περασουμε την καμιναδα πως κλεινουμε την τρυπα εσωτερικα και εξωτερικα?
με τι υλικα και τι μαρκα?
6)φ 125 θα ανοιξω πισω απο την πλατη του τζακιου(μολις περασει ο σωληνας πως κλεινω τα τα κενα της τρυπας και τι περσιδα να βαλω εξωτερικα
θα προσπαθησω να το βαλω μονος μου με την βοηθεια φιλου μου πλακα αλλα ειμαι ασχετος και γιαυτο σας κανω ερωτησεις.
το θερμοθαλαμο θα τον βαλει φιλος μου γυψινας μετα.
προσπαθω εδω και 10 μηνες να το βαλω εχω παρει 6 προσφορες και ο τελευταιος μου εδωσε την χαριστικη βολη 1700 ευρω χωρις ΦΠΑ.θα προσπαθησω να το βαλω με την βοηθεια σας εχω διαβασει ολες τις σελιδες.
περιμενω απαντησεις για να ξεκινησω και θα ανεβαζω φωτο για βοηθεια και παρατηρησεις.
ευχαριστω πολυ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 4 Μήνες πριν #168796 από Zeco
Απαντήθηκε από Zeco στο θέμα Invicta Selenic 700
Καλημέρα στην ομάδα! ξεκίνησα την τοποθέτηση του selenic,έχω διαβάσει όλα τα post.στην προσπάθεια να κλείσουν την τρύπα έφυγε το καλούπι και έπεσε το τσιμέντο πάνω στην εστία,την εστία την έχω αγορασμενη πριν 2 χρόνια και παρατήρησα στην πλάτη από μέσα από το τζάκι λίγη σκουριά και στο σταχτοδοχείο.εχτες ξεκίνησα την τοποθέτηση θα ανεβάζω και φώτο.καθαρισα όσο μπόρεσα τσιμέντο θα φύγει όταν ανάψω το τζάκι?
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 4 Μήνες πριν #168799 από Zeco
Απαντήθηκε από Zeco στο θέμα Invicta Selenic 700
Θέλω να ανάψω το τζάκι για δοκιμή!
Α)πόσα ξύλα και πόση ώρα.
Β)μου κλείσανε την τρύπα 4 ώρα το απόγευμα και 1 το βράδυ είχε καταιγίδα! ευτυχώς δεν πέρασε νερό μέσα.πρεπει να προσέξω η πέρασε ο κίνδυνος?
Γ)από μέσα αφησανε το καλούπι από εφημερίδες και φενιζολ και μου είπανε να το βγάλω σήμερα με κατσαβίδι!μπορώ να το ανάψω για δοκιμή η πρέπει να κλείσω και από μεσα και αν ναι πως? γενικά ήμουν από πάνω τους αλλά πολύ τραγικοί και κάνανε ένα σπίτι σκατα.






Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.239 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ