Ferlux C18

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #50507 από maraplus
Απαντήθηκε από maraplus στο θέμα Ferlux C18
Σταύρο καταπληκτικό το σχέδιο σου. Σε ευχαριστώ πολύ. Ναι έτσι μπορεί να γίνει ή μόνωση στην φούσκα του τζακιού. Με τα υλικά που αγόρασα σήμερα τελικά θα τον μονώσω μετά από τις συμβουλές σου.
Λοιπόν σήμερα δεν είχε εργασίες αλλά βγήκα στην αγορά για ψώνια. Κερομοβαμβακα με αλουμίνιο δεν βρήκα πουθενά και έκανα πάνω από 20 τηλέφωνα από εταιρείες που βρήκα στο google και ήταν στην Αθήνα . Αγόρασα ένα αλουμινόχαρτο για καλοριφέρ από Leroy αλλά τελικά δεν το εμπιστεύομαι . Επίσης αγόρασα για δοκιμή ένα φύλλο πετροβαμβακα 100χ0,60 με 7 e fireroc με αλουμινόχαρτο 3cm 100kg. Μόνο αυτό βρήκα στην περιοχή μου.
Είδα ότι είναι αρκετά σκληρό ( πρώτη φορά το έβλεπα ) οπότε με τις συμβουλές και το σχέδιό σου Σταύρο μπορεί να μπει εύκολα νομίζω. Αγόρασα και πυρότουβλα για να κλείσω την μία πλευρά του τζακιού.
Επίσης αγόρασα ένα οδηγό σοβατίσματος και ένα γωνιοκόρυφο σοβατίσματος γαλβανισμένα όπου ίσως τα χρησιμοποιήσω για την στερέωση του πετροβαμβακα

Ναι Δήμο ο πεθερός μου πιάνουν τα χέρια του και γουστάρει. Συνταξιούχος Υδραυλικός είναι αλλά δεν κάθετε καθόλου. Επίσης ασχολείται με όλα τα ηλεκτρολογικά - σιδηρουργικά και όχι μόνο. Οι παλιοί μάστορες έκαναν τα πάντα. Να είναι καλά και να έχει υγεία

Σας ευχαριστώ πολύ φιλαράκια. Στις 13-14 Δεκεμβρίου θα ανέβω στο χωρίο μου δίπλα από τα Κουφάλια. Οπότε κερνάω τσιπουράκια ή κρασάκι από την δική μου παραγωγή εεεεεεεε.( δικό μου αμπελάκι )
Α ρε χειμώνας….. Με ελεύθερο Χρόνο (λόγω ανεργίας ), τσίπουρα, κρασιά και τζάκι……. Ε ρε γλέντια……… χρόνια το περίμενα χαχαχαχαχαχαχαχα αχαχαχαχαχαχ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #50536 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Ferlux C18
Ωραία φίλε Κώστα, γεροί να είμαστε και να μπορέσουμε να τα πούμε κι από κοντά. :)


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #51057 από maraplus
Απαντήθηκε από maraplus στο θέμα Ferlux C18
Γεια σας φιλαράκια

Σήμερα έγινε όμορφη και εύκολη δουλειά μια που έχουμε πλέον εμπειρία στα γκρεμίσματα και τα χτισίματα
Αποφάσισα και έκανα και την δεύτερη περσίδα 20χ20 στο πλάι μετά από τις παροτρύνσεις σας. Έτσι θα έχω χαμηλότερες θερμοκρασίες μέσα στην φούσκα.
Έκανα πολλές τρύπες με το τρυπάνι περιμετρικά της περσίδας πάνω στην φούσκα
Και έτσι με λίγα χτυπήματα με το καλέμι άνοιξε το παραθυράκι πολύ εύκολα χωρίς πολλές σκόνες από δίσκους και ποτηροτρυπανα.
Βρήκα και το σίδερο που κραταει το πλαϊνό πρέκι του τζακιου.

Η συνέχεια ήταν όλα τα λεφτά. Σοβάντισμα φούσκας με Durostic D8 πυρίμαχο τσιμέντο για πυροτουβλα και στοκάρισμα αρμών.
Άρχισα με την σπάτουλα αλλά ήταν πολύ δύσκολο μια που δεν χωραγα μέσα στην φούσκα και ήταν δύσκολο να δουλέψω .
Τελικά συνέχισα με τα χέρια και ήταν το τέλειο σεξ με το τζάκι μου χαχαχα. Χάιδεψα όλες τις καμπύλες του από πάνω μέχρι κάτω. Κούκλα το έκανα.
Έτσι δεν υπάρχει πουθενά καπνιά και μονώθηκε και η φούσκα με το τσιμέντο. Η φούσκα ήταν σαγρέ και βοηθούσε πολύ στο να γεμίσουν τα κενά και να γίνει λεία.








Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #51235 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Ferlux C18
Μπραβο φίλε πολύ καλή δουλειά.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #51248 από dimostg@gmail.com
Απαντήθηκε από dimostg@gmail.com στο θέμα Ferlux C18
Ανώμαλε τύπε τώρα τη βρίσκεις και με το τζάκι; :P

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #51748 από maraplus
Απαντήθηκε από maraplus στο θέμα Ferlux C18
Χαχαχα
Δήμο μου με παιδεύει αλλά το κάνω κούκλα
Δες το και μετά το δεύτερο χέρι πυρίμαχο τσιμέντο για πυρότουβλα


Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.122 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ