Ferlux C18

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #111317 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Ferlux C18
Για φουλ χρήση θα το ρισκάριζα (γιατί δεν έχει δοκιμαστεί από κανέναν συνφορουμίτη) και θα έβαζα την c21.
Την έχω δει και από κοντά και πλην της πόρτας , που δεν μου γέμισε το μάτι, από πάχος μαντεμιού και κατασκευή, την θεωρώ αντίστοιχη της ινβίκτα. Τα στοιχεία που έχει δώσει το κατάστημα είναι λανθασμένα. Το βάρος της είναι σίγουρα μεγαλύτερο.
Το 735 είναι κασέτα και προορίζεται για συγκεκριμένες εγκαταστάσεις που δεν θέλεις πολλά γκρεμίσματα. Και γι αυτό η τιμή είναι καλή.
Η εταιρία είναι ισπανική αλλά η παραγωγή των εστιών γίνεται στην Σερβία.
Για την τοποθέτηση γίνεται άνετα να μπει ξαπλωτα και να σηκωθεί μέσα, μην το φοβάσαι, μόνο μέτρησε ύψος πριν το κάνεις για να είσαι σίγουρος ότι χωράει.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": georgiou.cr

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #111325 από georgiou.cr
Απαντήθηκε από georgiou.cr στο θέμα Ferlux C18

Stavrax έγραψε: Για φουλ χρήση θα το ρισκάριζα (γιατί δεν έχει δοκιμαστεί από κανέναν συνφορουμίτη) και θα έβαζα την c21.
Την έχω δει και από κοντά και πλην της πόρτας , που δεν μου γέμισε το μάτι, από πάχος μαντεμιού και κατασκευή, την θεωρώ αντίστοιχη της ινβίκτα. Τα στοιχεία που έχει δώσει το κατάστημα είναι λανθασμένα. Το βάρος της είναι σίγουρα μεγαλύτερο.
Το 735 είναι κασέτα και προορίζεται για συγκεκριμένες εγκαταστάσεις που δεν θέλεις πολλά γκρεμίσματα. Και γι αυτό η τιμή είναι καλή.
Η εταιρία είναι ισπανική αλλά η παραγωγή των εστιών γίνεται στην Σερβία.
Για την τοποθέτηση γίνεται άνετα να μπει ξαπλωτα και να σηκωθεί μέσα, μην το φοβάσαι, μόνο μέτρησε ύψος πριν το κάνεις για να είσαι σίγουρος ότι χωράει.


Όταν λέμε ότι η minos δεν είναι για φουλ χρήση εννοούμε ότι δεν κάνει να δουλεύει 12+ ώρες ?
Η 753 που είναι κασέτα θα έχει την ίδια απόδοση με την minos και τη δημιουργία θερμοθαλάμου ? Απ οτι διαβαζω στο φορουμ οι περισσότεροι προτιμάνε απο πλευράς απόδοσης τα foyer.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #111366 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Ferlux C18
Φουλ χρήση, εννοώ να έχει τόσες ενεργειακές ανάγκες το σπίτι ώστε να χρειάζεται καθημερινά να ανάβει για 12+ ώρες και να καίει τουλάχιστον 50 κιλά ξύλα τη μέρα. Για την περιγραφή χρήσης που έκανες στην πρώτη δημοσίευση σου, δεν ισχύει κάτι τέτοιο. Αν το σκ το καις για 12+ ώρες αυτό θα είναι στο ρελαντί και δεν θα υπάρξει πρόβλημα για όποιο κι αν διαλέξεις.
Μπαίνει και η κασέτα, στα ίδια περίπου είναι τα χαρακτηριστικά της και με λιγότερη δουλειά στην εγκατάσταση. Όμως δεν θα αντέξει όσο το φουαγιέ και θα έχεις και λίγο θόρυβο.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #111374 από georgiou.cr
Απαντήθηκε από georgiou.cr στο θέμα Ferlux C18
Μόλις γύρισα απο το LM της πειραιως οπου ειχα πάει να τα δω απο κοντά. Πρωτα απ ολα το Minos αισθητικά δεν μου άρεσε καθόλου. Το Ferlux στα 350 μου φάνηκε καλύτερο ως κατασκευή για να είμαι ειλικρινής αλλά όχι τόσο ώστε να με πείσει να το αγοράσω. Ο πωλητής απ όλα μου πρότεινε την κασέτα τηε ferlux, στα 500 με το βεντιλατερ μαζί, σαν την καλύτερη προσφορά.
Ωστόσο εμένα το μάτι καρφώθηκε σε ενα της ABX ντεζαινάτο www.abx.cz/cs/krbova-kamna-na-drevo/berg...-otocny/kachle-bordo που είχε πουληθεί χθες και με τιμή 600Ε απο 1200Ε ως τελευταίο κομμάτι !!! Μου φαίνεται πρέπει να βγω στη γυρα και να τσεκάρω αρκετές εταιρίες μέχρι να βρω κάποιο που θα με καλύψει αισθητικά και στα χρήματα που θέλω να διαθέσω.
Αν έχεις κάποια πρόταση σε ποιον έμπορο μπορώ να βρω γενναίες εκπτώσεις στείλε μου ενα πμ να περάσω ;)
Last edit: 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν by georgiou.cr.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #111394 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Ferlux C18
Αν σε ενδιαφέρει και η εμφάνιση δες κυρίως ιταλικές πχ la nordica. Μια πολύ ωραία κασέτα έχει βγάλει και η kratki. Βέβαια όλα μαζί και εμφάνιση και απόδοση και ευκολία εγκατάστασης είναι κάπως δύσκολο να το πετύχεις με περιορισμένο μπάτζετ. Οι προσφορές αυτήν την περίοδο είναι λίγες. Εγώ είμαι και στην Θεσσαλονίκη οπότε για προσφορές Αθηνών γνωρίζω πολύ λίγα.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #111397 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Ferlux C18
Δηλαδή πήγες για τζάκι και θα αγόραζες σόμπα? :P


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.083 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ