Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #25604 από Nick25
Απαντήθηκε από Nick25 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Γειά σε όλους..

Είμαι καινούργιος στο forum και επειδή διαπιστώνω οτι είστε expert στο θεμα τζακι και λοιπα θα ήθελα την βοήθεια σας σε κατι.
Χτίζω καινουργιο σπίτι ειναι στα 100 τετραγωνικα και βασικά σκεφτόμουν όσο αφορά την θέρμανση να βάλω ενεργειακο τζάκι.(θα υπάρχουν και αναμονές για σωματα καλοριφερ.) Βέβαια διαβαζω απο το forum για τζακι αεροθερμο,νερου,καλοριφερ και ενα σωρό ακόμα αλλα δεν ξέρω πιο μπορει να έχει καλύτερες αποδόσεις.

θέλω να ρωτήσω αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει, ποιο ειναι πιο αποδοτικό σε θερμανση σε σχεση βεβαια και με το κόστος ενα τζακι-καλοριφερ ή ενα τζακι-αερόθερμο ή λέβητας ξύλου. Ξύλα υπάρχουν...(οχι λευτά...ξύλα).

το σπίτι ειναι 100 τετραγωνικα στην τηνο(οχι πολυ κρυο το χειμώνα) με ενιαιο χωρο σαλονι,καθιστικο,κουζινα και μεσοτοιχια 2 δωματια και ενα μπάνιο.

Αν μπορεί να απαντήσει κάποιος θα βοηθούσε παρα πολύ.

Ευχαριστω πολύ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #25640 από pduke
Απαντήθηκε από pduke στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

barbanikos έγραψε: Το λοιπόν και αμαν αμαν….!!!
Πήγα στο Leroy merlin Θεσσαλονίκης, για να δω την κασέτα Invicta 800VT turbo.
Ο υπάλληλος αρχικά μου είπε πως δεν την ξέρει την εστία και πρώτη φορά ακούει πως υπάρχει τέτοια εστία.
Στην επιμονή μου πως πολλοί έχουν προμηθευτεί αυτή την εστία από τα καταστήματα της αλυσίδας πηρέ τηλέφωνο τον προϊστάμενο του και του έδωσε τον κωδικό που είχα εγώ.
Το λοιπόν αυτή η εστία δεν έρχεται και δεν ήρθε ποτέ στο κατάστημα της Θεσσαλονίκης, τουλάχιστο έτσι είπαν..
Υπάρχει όμως στα καταστήματα της Αθήνας και του Πειραιά.
Θεσσαλονίκη έρχεται μόνο κατόπιν παραγγελίας.
Επίσης μου τόνισε πως δεν γίνετε δεκτή η επιστροφή της σε περίπτωση που μετανιώσω.
Επιστροφή γίνετε μόνο σε περίπτωση που υπάρχει ελάττωμα στην εστία.
Τιμή 1299€
Όποιος θέλει μπορώ να του στείλω το όνομα του προϊστάμενου και του υπαλλήλου που ασχολήθηκε με την υπόθεση.
Επίσης είναι παραδοτέα από την παραγγελία σε ένα μήνα περίπου.
ΑΑΑΑ και το καλύτερο…
Μέχρι της 30 Οκτωβρίου έχει δωρεάν μεταφορικά για τον νομό Θεσσαλονίκης από αγορές 200€ και πάνω……γλιτώσαμε και τα κουβαλήματααααα….γιουπι

Αυγαααα B)

Μπράβο! επιτέλους λύθηκε ο γρίφος!
Είχα πάει την προηγούμενη εβδομάδα και μου είπαν ότι δεν έχουν, δεν είχαν και δεν θα έχουν. είμασταν με τον κατάλογο στο χέρι και δεν το βρήσκαμε. Οπότε μιας και το φόρουμ δεν έχει πμ αν πάω και δεν βγάλω άκρη πάλι θα σου ζητήσω όνομα προιστάμενου
Εν τω μεταξύ στην απόγνωση επάνω βρήκα άνθρωπο που φέρνει τα Salgueda στην θεσσαλονίκη (Περαία πιο συγκεκριμένα) και το αδελφάκι 800 GV το έχει 1350. Το καλύτερο είναι ότι μου φάνηκε άνρωπος που δεν πάει για αρπαχτή. Αν τελικά κάνω τη δουλειά με αυτόν θα ενημερώσω.\
Ευχαριστώ και πάλι για την διαλεύκανση!

Ναι έβαλα το τζάκι μου στο προφίλ μου και έτσι ξέρεις για τι πράγμα μιλάω!!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": barbanikos

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #25643 από barbanikos
Απαντήθηκε από barbanikos στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Μπορείς σε παρακαλώ να μου στείλεις την διεύθυνση του τύπου από την Περαία να πάω να δω την Salgueda.
Την έχει βιτρίνα?
Έψαχνα να βρω εδώ Θεσσαλονίκη την εστία αυτή για να την δω από κοντά.
Η ποιότητα φινιρίσματος της Invicta που είδα Leroy merlin δεν μου άρεσε ιδιαίτερα.

Να είσαι καλά και εσύ.

Invicta Insert 800Vt turbo
Και τα μυαλά στα κάγκελα….
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by barbanikos.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #25665 από pantelis1973
Απαντήθηκε από pantelis1973 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

barbanikos έγραψε: Μπορείς σε παρακαλώ να μου στείλεις την διεύθυνση του τύπου από την Περαία να πάω να δω την Salgueda.
Την έχει βιτρίνα?
Έψαχνα να βρω εδώ Θεσσαλονίκη την εστία αυτή για να την δω από κοντά.
Η ποιότητα φινιρίσματος της Invicta που είδα Leroy merlin δεν μου άρεσε ιδιαίτερα.
Το mail μου είναι Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. .
Να είσαι καλά και εσύ.


θα με ενδιεφερε και εμενα..

Δεν κανει κρυο στην Ελλάδα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #25676 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Φωτό από την μετατροπή που έκανα στο Selenic 700 για να μπει σωστό μέγεθος περσίδα πάνω, και τοποθέτηση κάτω περσίδας που δεν είχε.

Οι δύο πάνω-πάνω περσίδες εκτόνωσης, είχαν μπει νωρίτερα, μπας και γλυτώσω το σκάσιμο στο γύψινο, αλλά τελικά το κακό είχε ήδη γίνει. Για όσους βάζουν τώρα νέο τζάκι, δεν χρειάζονται, βάζεις την κεντρική περσίδα τέρμα πάνω.

Συνημμένα:
Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by Asteris.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": stergiosbik, sofix

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #25690 από GeoTa
Απαντήθηκε από GeoTa στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Ωραίο χρώμα B)

Την κάτω περσίδα την ειχες απο την αρχη ή την εβαλες τωρα; Επίσης πίσω απο την κεντρική περσίδα διακρίνω κάποιο αεραγωγό ή κανω λάθος;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.459 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ