Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #25730 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Οι γρίλιες κάτω είναι όντως για την εισαγωγή αέρα δωματίου στον χώρο του θερμοθαλάμου, προς θέρμανση. Οι συγκεκριμένες είναι όντως ρυθμιζόμενες. Δεν έχω ρυθμιζόμενη παροχή έσω-έξω αέρα, είχα πει ότι καλό είναι να βάλει κανείς, για να πετύχει και είσοδο φρέσκου αέρα και χαμηλότερη κατανάλωση μαζί.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #25741 από abc
Απαντήθηκε από abc στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Ευχαριστώ, μάλλον τα έμπλεξα.
Μήπως γνωρίζει κανεις κάποιo κατάστημα στην Αθήνα που να πουλάει αξεσουάρ τζακιού π.χ περσίδες με ρυθμιζόμενες γρίλιες:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #25865 από nafplio
Απαντήθηκε από nafplio στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
asteris προτοτυπο και καλο...θα αρεσει και ας εχεις σκονη παντου.........

ποσο ειναι η κάτω περσίδα ? ειναι σχεδον η μισή απο την πάνω?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #25869 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
25 x 13 καθαρό, συν τις εισαγωγές του Selenic, συν 1.5 πόντο χαραμάδα του τζακιού από κάτω και 1.5 από πάνω, τα περνάει τα 500cm2 εισαγωγής. Από πάνω 65 x 16, συν 26 x 16 στο πλάι, συν 100 x 5 οι εκτόνωσης, 1950cm2, μείον 300 οι αεραγωγοί, σύνολο 1500cm2 εξαγωγής. Και μην μου πείτε είναι πολλά, διότι άμα καείς στο γάλα, φυσάς και το γιαούρτι, γύψινα σκασμένα και σαθρές γυψοσανίδες δεν θέλω να ξαναδώ...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": nafplio

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #25877 από gatos20vt
Απαντήθηκε από gatos20vt στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

Asteris έγραψε: 25 x 13 καθαρό, συν τις εισαγωγές του Selenic, συν 1.5 πόντο χαραμάδα του τζακιού από κάτω και 1.5 από πάνω, τα περνάει τα 500cm2 εισαγωγής. Από πάνω 65 x 16, συν 26 x 16 στο πλάι, συν 100 x 5 οι εκτόνωσης, 1950cm2, μείον 300 οι αεραγωγοί, σύνολο 1500cm2 εξαγωγής. Και μην μου πείτε είναι πολλά, διότι άμα καείς στο γάλα, φυσάς και το γιαούρτι, γύψινα σκασμένα και σαθρές γυψοσανίδες δεν θέλω να ξαναδώ...


και με όλα αυτά στη φυσική ροή όταν το τσιτώνεις τι θερμοκρασίες αέρα πιάνεις στην έξοδο της περσίδας?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #25878 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Στην αρχή με τις μικρές περσίδες είχα 140, μετά την εγκατάσταση των εκτόνωσης είχα 110-120 και τώρα με την εγκατάσταση της μεγάλης περσίδας και της κάτω εισαγωγής ελπίζω να είναι κάτω από 90. Κάπου εκεί θεωρώ το φυσιολογικό για να έχει καλή θερμοκρασία ο εξερχόμενος αέρας, αλλά χωρίς να στρεσάρονται τα στοιχεία της κατασκευής...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.520 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ