Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #26410 από liakjim
Απαντήθηκε από liakjim στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Λοιπον, παραθετω φωτογραφιες γκρεμισματος και τοποθετησης νεας εστιας , με μεταλλικο θερμοθαλαμο στο σπιτι του κουνιαδου μου (το οποιο ειναι συμμετρικο του δικου μου) . Η εστια ειναι αυτη : www.turbofonte.com/fr/foyer/categorie-fo...foyer-eliseo-77.html, ο θερμοθαλαμος εγινε με λαμαρινα 0,5mm και επενδυση με κεραμοβαμβακα. Η εστια κοστισε 1350Ε κ συνολικα υλικα κ εργασια μαζι με βεντιλατερ 900μ3/ωρα με αυτοματη ρυθμιση με πανελ , πηγε 2900Ε. (αουτς :S )

Παρουσίαση εγκατάστασης τζακιού εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=57920&Itemid=384

Ορθός Τρόπος Δοκιμής Τύπων Μπρικέτας εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=58124&Itemid=384
Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by liakjim.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": GeoTa

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #26411 από liakjim
Απαντήθηκε από liakjim στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Συνεχεια:

Παρουσίαση εγκατάστασης τζακιού εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=57920&Itemid=384

Ορθός Τρόπος Δοκιμής Τύπων Μπρικέτας εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=58124&Itemid=384
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": GeoTa, sofix

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #26448 από barbanikos
Απαντήθηκε από barbanikos στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Αστέρη θενξ για τις πληροφορίες.

Και μία σελίδα με ανταλλακτικά για invicta
www.piecedetache.fr/fr/70-

την γλώσσα τους μέσα…..πρέπει να βάζεις το μεταφραστική για να καταλάβεις τι λέει.

Invicta Insert 800Vt turbo
Και τα μυαλά στα κάγκελα….

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #26457 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

liakjim έγραψε: Συνεχεια:


Εισαγωγή αέρα από που θα πάρει για να τον βγάλει από πάνω ρε παιδιά? Και την καμινάδα γιατί την τυλίξατε? Γιατί δεν διαβάζετε λίγο, αν όχι αυτά που λέμε εδώ μέσα, τουλάχιστον τις οδηγίες του ίδιου του τζακιού, κι εκεί μέσα αναφέρει πως εγκαθίσταται ένα foyer...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #26469 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Αστερη δες καλα εισαγωγη αερα εχουν αφησει απο τα αριστερα για το βεντιλατερ φαινεται.Τωρα την καμιναδα γιατι την μονωσαν ουτε εγω καταλαβα φιλε

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #26478 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Δεν είδα πουθενά στις φωτό βεντιλατέρ και ο σωλήνας που φαίνεται αριστερά, είναι νομίζω για την αναπλήρωση του αέρα καύσης. Οπότε μιλάμε για φυσική ροή, που όμως δεν έχουν φροντίσει να κάνουν την κατάλληλη εισαγωγή αέρα δωματίου κάτω από την εστία. Άρα η ροή που θα έχουν θα είναι υποπολλαπλάσια από αυτήν που πρέπει και είμαι σίγουρος ότι σύντομα θα ακούσουμε για μειωμένη απόδοση και μυρωδιές...

Ας μας κάνει ο liakjim μιά περιγραφή του τι κάνανε στο τζάκι, να δούμε μήπως μου ξεφεύγει εμένα τίποτα, ή δεν φαίνεται κάτι στις φωτό...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.594 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ