Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #10739 από χρηστος8
Απαντήθηκε από χρηστος8 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

erimitis έγραψε: Παιδια σημερα εκαψα το τζακι απο της 15:30 μεχρι το βραδυ και δειτε τελικα εκανα κατι μετατροπες και κατι γινεται






Το βαλες σκοπο τελικα να βγεις απο το κλαμπ εεε; :P
Δεν πιστευω να εβαλες INVICTA και να μας το κρυβεις... :)



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #10743 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Oxi ρε χρηστο σημερα περασεο τζακας απο το σπιτι και μου ειπε οτι εκανε μια μετατροπη και οτι τωρα δουλευει
Τι εκανε ?εκανε τρυπες στο κλαπετο και εβαλε πανω στο συλεκτη και εναν κατα καποιο τροπο κοφτη
Τσαπατσουλεις φιλε απλα απο το να εχω κερια μεσα η να σκασω κανα 1200 για αλλαγη ας το δουλεψω ετσι να κανουμε κατι
Αλλα μην φανταστεις απο της 15:30 εως τωρα δυο κουτια μπριγκετες δηλαδη 7 ευρω δηλαδη για μια ολοκληρη μερα θελω τρια κουτια δηλαδη 10 ευρωχ30 ημερες =300

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #10753 από giannis1
Απαντήθηκε από giannis1 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Ενα μεγαλο χαιρεται και απο μενα στην παρεα.
Εχω διαβασει ολες τις σελιδες απο την αρχη και βεβαια
βρισκομαι στη διαδικασια αναζητησης κασσετας.
Αυτο που εχω διαπιστωσει είναι μια "αισχροκερδια"
καποιων που προσπαθουν να εκμεταλλευτουν την αναγκη μας
για οικονομική θέρμανση και καπελώνουν τις τιμές των προιοντων.
Ειπαμε να βγαλουν αλλα οι περισσότεροι το βαζουν το ενα αλλο ενα
τουλαχιστον εδω στην Αθήνα.
Οποτε μας βαζουν στη διαδικασία του diy και της παραγγελιας απο
το εξωτερικό.


Θα ήθελα να ρωτήσω αν εχετε γνώμη για τις κασσετες bronpi (ισπανικες)
Ενα ωραιο site με καλες τιμές και φπα18% που βρήκα είναι το ακόλουθο

www.proiner.com/chimeneas-lena/cassette.html?vendor_id=2

μου φαινεται πως πρεπει να οργανώσουμε καμια ομαδική παραγγελία

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #10770 από THEKKVV
Απαντήθηκε από THEKKVV στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Καλημερα! Θα ηθελα τη γνωμη εκεινων με περισσοτερες γνωσεις..
Η Νordpeis δινει με εξτρα χρεωση κιτ τροφοδοσιας με εξωτερικο αερα..
Οπως το βλεπω εγω ισως ειναι προτιμοτερο αυτο μιας και για την καυση το τζακι
θα τραβαει απεξω οποτε δε θα χανει ο εσωτερικος χωρος θερμοτητα που του εχει ηδη αποδωθει..
αν τελικα επιλεξω να παρω αυτο το κιτ η εσωτερικη τροφοδοσια αερα καταργειται η παραμενει και το τζακι τραβαει τοσο απο μεσα οσο και απεξω?επισης,τα κιτ τροφοδοσιας εξωτερικου αερα δουλευουν παντα με βεντιλατερ?η απλα βγαινει μια σωληνα απο τον τοιχο που επικοινωνει με το τζακι κατω απο το χωρο καυσης και λογω ελκυσμου τραβαει απο κει αερα εξωτερ. περιβαλλοντος?
ευχαριστω εκ των προτερων

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #10776 από vaxevana
Απαντήθηκε από vaxevana στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

THEKKVV έγραψε: Καλημερα! Θα ηθελα τη γνωμη εκεινων με περισσοτερες γνωσεις..
Η Νordpeis δινει με εξτρα χρεωση κιτ τροφοδοσιας με εξωτερικο αερα..
Οπως το βλεπω εγω ισως ειναι προτιμοτερο αυτο μιας και για την καυση το τζακι
θα τραβαει απεξω οποτε δε θα χανει ο εσωτερικος χωρος θερμοτητα που του εχει ηδη αποδωθει..
αν τελικα επιλεξω να παρω αυτο το κιτ η εσωτερικη τροφοδοσια αερα καταργειται η παραμενει και το τζακι τραβαει τοσο απο μεσα οσο και απεξω?επισης,τα κιτ τροφοδοσιας εξωτερικου αερα δουλευουν παντα με βεντιλατερ?η απλα βγαινει μια σωληνα απο τον τοιχο που επικοινωνει με το τζακι κατω απο το χωρο καυσης και λογω ελκυσμου τραβαει απο κει αερα εξωτερ. περιβαλλοντος?
ευχαριστω εκ των προτερων


Η ιδανική λύση είναι, νομίζω, να φέρνει οπωσδήποτε μόνο εξωτερικό αέρα για το χώρο κάυσης, και να φέρνει εξωτερικό αέρα για θέρμανση και διάχυση στο σπίτι της θερμότητας που παράγει το τζάκι. Το βεντιλατέρ χρησιμεύει για τον εξωτερικο/εσωτερικό αέρα θέρμανσης.
Ρώτησε περισσότερες πληροφορίες για αυτό το κίτ ...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #10788 από house
Απαντήθηκε από house στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Μετα το κινημα για της πατατες , θα κανουμε και κινημα για τα τζακια ! Καλα κινημα λαλακιας εχουμε ειδη με 300ους πρωταθλητες!
thekw μαλλον δεν διαβασες καθολου , κολισες στην συγκεκριμενη , που για να αποφυγεις τις γυψοσανιδες καλη φαση πρεπει να ειναι ! Αλλα απο λεφτα δεν μας ειπες , τεσπα ψαχτο και για τζακι οπωσδηποτε αερα καυσης απεξω ! Τωρα για τα βιντιλατερ , εγω εβαλα και στην εισοδο καυσης , αλλα ειμαι αλλο φρουτο , και μαλλον μονο εγω εχω κανει τετοιο πραγμα στον κοσμο με αμφιλεγομενα αποτελεσματα ! (το αναβω μονο για να καουν τα 20 εκατοστα καρβουνα που εχει εκει μεσα , και για να καψω κανενα χλωρο ξυλο που δεν καιγετε με τιποτα ) Αλλιως δεν κανει τιποτα απολυτος και μερικες φορες αμ το ξεχασεις μπορει και να κρυωνει και το τζακι ! Τωρα αν εχεις ξερα και κανενα με ρετσινι και θες να σπασεις και πλακα , παλι μπορεις να δεις θαυματα και θαματα με αερα στην εισοδο καυσης ! Αλλα αφου τωρα σε μπερδεψα , ξαναδιαβασε απτην αρχη το thread !
Α και που εισαι , πραγματικα δεν τα εχω δει τα τζακια που λες , αλλα απ την αλλη την ιδια φασαρια θα κανεις μεσα στο σπιτι , η' με την μια κατατσκευη η' και με την αλλη(γυψοσανιδες) .

Προεδρε που τις βρηκες τις μπρικετες με 3,5 ευρο ??? καλος!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.498 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ