Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #11382 από kox
Απαντήθηκε από kox στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Αγαπητε (πρωην πια) προεδρε τι εννοεις απο εδω και κατω " Το τζακι εχει το θερμοθαλαμο μεσα στην εστια κατασκεαστηκε με λαμαρινα 5 χιλ ενα πλαισιο που μπηκε απο πανω ωστε να κοψει τα καυσαερια και να κρατησει την φλογα κοντα στο θαλαμο.Την λαμαρινα σκεφτομαι να την προσαρμοσω επιπλεον σε ολο το τζακι ωστε να κοψω και αλλο την ροη των καυσαεριων.." μηπως παρω καμια ιδεα και για το δικο μου βασανο!! γιατι με βλεπω να διεκδικω με αξιωσεις την θεση του προεδρου!!
Αν δεν σου εκανε κοπο ... καμια φωτο ισως να μας βοηθουσε μπας και σωσουμε το 2χιλιαρο που δωσαμε!!
Last edit: 12 Χρόνια 1 Μήνας πριν by kox.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #11397 από kwnmix
Απαντήθηκε από kwnmix στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
erimitis @
Χαίρομαι για σένα που τέλειωσε η προεδρία σου και βρήκες λύση στο πρόβλημά σου. Ελπίζω και γω με την προσθήκη της συστολής να λυθούν τα προβλήματά μου και να αποχωρήσω και εγώ από το club. :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #11481 από kadafi
Απαντήθηκε από kadafi στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Οχι δεν ειναι YTONG. Μου το είπε ένας τζακάς, αλλά δεν αποκαλύπτει περισσότερα για να μπορέσω να το βρω στην αγορά.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": bill

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #11492 από GeoTa
Απαντήθηκε από GeoTa στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

erimitis έγραψε:
Καλο εεεεεεε.Του χρονου παω για δεκα τοννους ξυλα.


Συγχαρητήρια για την διαγραφή σου από το σύλλογο !

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #11498 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Λοιπον απο κατασκευης του τζακιου ο θαλαμος που ζεσταινεται ο αερασ ειναι μεσα στην εστια(ελληνικη πατεντα)
Στηνφωτογραφια φαινεται η κοφτρα που μπηκε η οποια θα την επεκτεινω σε ολο τον θολο με σκοπο να κοψω και αλλο την ταχυτητα των καυσαεριων.
Σιγουρα την μεγαλυτερη δουλεια γινεται απο το κλαπε που κλεινει με την αλυσιδα.
Ολα αυτα γιναν για να μην ανοιγω την φουσκα και βαζω εναλλακτη.
Επισης τοποθετηθηκε κορδονι σε ολη την πορτα ωστε να περιορισω τον αερα καθως ο μηχανισμος της αεροκουρτινας ειναι διακοσμητικος.
ΠΡΟΤΕΙΝΩ σε ολα τα εγγεγραμενα μελη του κομματος των αποτυχημενων τακιων
1.Τοποθετηστε αλυσιδα και προσαρμωστε την ωστε να κλεινει το κλαπε με το κλεισιμο της πορτας
2.Κοψτε τον αερα με υαλοκορδονο και σαλαμαστρες η και εν αναγκη σιλικονη κοκκινη.Υαλοκορδονο θα βρειτε στην δωδεκανησου σιλικνη κοκκινη πυραντοχη λερου μερλιν.
3.Ριθμιστε τον θερμοστατη να ανοιγει στους 55 βαθμους και ρωτηστε τον παιχτη που σας ρβαλε το τζακι τη βεντιλατερ σας εχει βαλει καθως εαν ειναι μεγαλο θα πρεπει να δουλευει σε χαμηλοτερες στροφες.
Μην εγκαταλειπεται την προσπαθεια παιδια μετα απο πολυ καπνα ενα τζαμι κεραμικο σπασμενο απο τα νευρα μου τσακωμους με την γυναικα μου βρισιμο με τους τζακαδες που το βαλανε βρηκα την ακρη και γλυτωσα 4000 ευρω καθως του χρονου σκεφτομουν να παω για αλλαγη λεβητα και να βαλω πελλετ.
Οπως ειπα τωρα στροφη 180 μοιρες παω για αγορα ξυλου και μαλιστα ειμαι σχεδον ετοιμος να κλεισω απο βουλγαρια
Ετσι ενδεικτικα για να ξερετε τα ξυλα στην βουλγαρια παιζουνε την τρεχουσα περιοδο 45 λεπτα το κιλο.Για να δειτε για μια ακομη φορα καποιοι τι κερδος βγαζουνε.
Συνημμένα:
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": kox

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #11505 από kox
Απαντήθηκε από kox στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Σε ευχαριστω για τον κοπο που εκανες να μας βγαλεις φωτο , σκεφτομαι δε να εφαρμοσω το κολπο με την κοφτρα ωστε να οδηγω τα καπναερια στην πλατη της εστιας και να τα καθυστερω κιολας. Την αεροκουρτινα την εχω κλεισει και εγω με υαλοκορδονι , οσο για το κλαπε , θα εφαρμοσω την ιδια μεθοδο κλειστο με τρυπες!! Η τιμη που ειπες για τα ξυλα ειναι ακριβη!! (450 ο τονος) ... καλες ζεστες!!! :cheer:
Last edit: 12 Χρόνια 1 Μήνας πριν by kox.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.477 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ