Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #23522 από str1979
Απαντήθηκε από str1979 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

Asteris έγραψε: Γιά βάλε φωτό, γιατί κάτι λάθος μου μυρίζεται...



???

Invicta Compact 700

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #23523 από papanfot
Απαντήθηκε από papanfot στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

Asteris έγραψε:

papanfot έγραψε: Οπως πάντα άμμεση απάντηση και περιεκτική

Ευχαριστώ


Γιατί δεν αλλάζεις τις παροχές, στα 6 μέτρα να στείλεις από την εστία και στα 11 από τον εναλλάκτη, που έχει το δυνατό μοτέρ? Ποιός έξυπνος διάλεξε να φυσάει στα 11 μέτρα με τα ανεμιστηράκια?



Μία από τις βλακείες του τζακά-γυψοσανιδά, που μπέρδεψε τους δύο αεραγωγούς
και γαι να είμαστε και δίκαιοι, και δική μου που α) δεν το παρατήρησα κατα την εγκατάσταση και β) επειδή βιαζόμουνα να τελειώσω κλείσαμε τις γυψοσανίδες πρίν κάνουμε τελικές δοκιμές.

Πιστεύεις ότι τα ανεμιστηράκια (2 Χ 75 κ.μ.) θα μπορέσουν να στείλουν επαρκή ποσότητα αέρα στα 6 μέτρα;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #23525 από fiwi
Απαντήθηκε από fiwi στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Asteri τα 1000 € είναι για τοποθέτηση τζακιού, καμινάδα και επένδυση εξωτερική (γυψοσανίδες)για τη διακόσμηση .

Αεραγωγούς όχι, απλώς θα βγει πίσω από τον τοίχο που θα είναι το τζάκι μια περσίδα στο χολ.
Πρότεινε μας κάτι για να πάρουμε μια ιδέα, ευχαριστώ.
Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by fiwi.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #23569 από KOSTASGR2000
Απαντήθηκε από KOSTASGR2000 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Καλησπέρα σε όλους. Βλέπω οτι υπάρχουν αρκετοί που κατέχουν το θέμα και μερικοι που με εκπλήσουν με τις γνώσεις τους (π.χ. Αστέρης).
Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής σε μεζονέτα 160 τμ. (80 και 80) θέλω στο παλιό τζάκι το οποίο είναι με πυρότουβλο να τοποθετήσω κασσέτα ώστε να το κάνω ενεργειακό μπας και μπορέσω να θερμάνω όσον χώρο περισσότερο μπορώ. Θα ήθελα να ρωτήσω τους γνώστες για κάποια οικονομική η οποία θα μπορεί να τοποθετηθεί από γνώστη στην Αθήνα. Ευχαριστώ πολύ.
Συνημμένα:
Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by KOSTASGR2000.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #23573 από Στελιος1
Απαντήθηκε από Στελιος1 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

nickmylonas έγραψε: Καταρχήν αγαπητέ Στέλιο την δημόσια προσφορά δεν την έκανες προς εμένα αλλά προς άλλο μέλος του forum.
Προσωπικά δεν έχω μπει σε κανέλα άλλο forum για να γράψω ούτε τα ίδια ούτε και διαφορετικά. Έχω ένα πρόβλημα (δεν μπορώ να βρω έναν τεχνίτη που να ασχολείται με ενεργειακές κασέτες μόνο για εγκατάσταση) και απευθυνθηκα προς τα μέλη του forum ως πιο γνώστες από εμένα. Δεν γράφω για να χρησιμοποιούνται τα λεγόμενά μου για τις προσωπικές σας αντιπαραθέσεις. Αν κάποιος θέλει να βοηθήσει ας το κάνει διαφορετικά απλώς αγνοήστε με. Ευχαριστώ και πάλι.


Αγαπητε Μυλωνας τ προσφορα τ εκανα δημοσια προς τ καθ εναν και δεν ισχυει μετανιωασα, αλλα την εκανα δημοσια προς ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ, νασαι πιο προσεκτικος. Ο .. Ερημος σε αναφερε και σε αυτον απαντησα, αν σ ενοχλησε αυτο τοτε τα παραπονα σου στον Ερημο οχι σε εμενα. Εγω αναγκαστηκα να αναφερθω (οπως ακριβως με αναγκαζεις εσυ τωρα να ξαναμιλησω εδω) σε εσενα λογω τ αναφορας (σαν πχ το ειπε ο ανθρωπος νομιζοντας οτι ψαχνω πελατες τετοια εποχη..))του Ερημου προς εσενα (εννοουσε.. οριστε βαλε το τζακι σου εκει..) κανενα θεμα δεν εχω μαζι σου εσυ γιατι εχεις? Προσωπικα ειδα σε αλλο φορουμ παρομοια ''εκληση'' και το.. συνδιασα.
Αμα δηλωνεις οτι δεν ησουν εσυ τοτε φιλε μου δεν θα σουν εσυ.
Καλη καρδια και καλη τυχη.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #23577 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Ο λογος που κουραστηκα να ακουω βλακειες και θλιβομαι ιδιαιτερα ειναι καθως μεσουρανουσης της κρισης οι ελληναραδες τζακαδες περι αλλα τιρβαζουν.
αντι να στρωσουν τον κωλο τους κατω και να παραγουν κατι ασχολουνται μονο με τοποθετησεις.
Θα κανω χρηση την ερευνα αγορας καποιου αναγνωστη για να δειτε ποσο λαθος ειμαστε
Κασέτα Ιταλίας 13 kw 1100€

Κασέτα Γαλλίας 18 kw 1600€

Εστία tekno 15 kw edilkamin 2200€

Εστία Νordpeis N25 2300 €
Eστία Nordpeis N27 3000 €

Που ειναι οι γαματες ελληνικες εστιες?πουθενα γιατι δεν υπαρχουν.
Για αυτο μπουχτησα γιατι οι παραπανω εταιριες μιλανε με πραξεις και οχι με λογια οπως εμεις.
Καταλαβες στελιο!δειξε μου εναν να ειναι ευχαριστημενος με ελληνικο τζακι και οζι απλα θα ζητησω δημοσια συγνωμη θα σιωπησω και θα εξαφανιστω απ το φορουμ
Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by erimitis.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.504 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ