Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #68311 από glf
Απαντήθηκε από glf στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
στο πατάρι δε χρειάζεται ντύσιμο με πετροβάμβακα;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #68325 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Όχι και τις δύο έξω, αν είχες την μια μέσα και την άλλη έξω θα έφευγε η θερμότητα από το σπίτι.
Π/Β δεν βάζεις γιατί δεν έχεις και τόσο υψηλές θερμοκρασίες στο πατάρι. Ειδικά αν βάλεις διπλό τον π/β στο ταβάνι του θερμοθάλαμου μέσα στο πατάρι θα έχεις κάπου 60-70°C.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": johnym30

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #68646 από esteban
Απαντήθηκε από esteban στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Ειμαι σε αναζητηση ενεργειακου τζακιου αλλα δεν εχω ιδεα ποιες εταιριες ειναι καλες ή τι πρεπει να προσεξω γενικως πριν παρω μια αποφαση.
Ποιες εταιριες ειναι καλες και αξιοπιστες?
Απο αυτα που εχω δει μεσα στο ιντερνετ μου αρεσαν 2 συγκεκριμενα.
Το ενα ειναι αυτο www.edilkamin.com/el/focolari_chi...focolare_side_2.aspx
και το αλλο ειναι αυτο invicta-sa.com/portail/en/produits/chauf...yer-700-selenic.html αλλα το μοντελο 6769-02 που εχει και αλλο τζαμι στα πλαινα.
Απο κοντα ειδα και τα nordpeis και μου ειπαν οτι ειναι καλα αλλα δεν μου αρεσαν πολυ εμφανισιακα.Λιγο τσιμπημενες τις ειδα τις τιμες τους.

Τωρα καποιες ερωτησεις:
1.Αυτα ποσο εχουνε περιπου το καθενα για να συγκρινω τιμες και ποια ειναι τα καλυτερα(σε ολους τους τομεις) απο αυτους που ξερουν και τα εχουν δοκιμασει?
2.Τι να προσεξω και τι να ρωτησω πριν απο την αγορα τους για να μην με κοροιδεψουν?
3.Το τζακι με τι ειναι καλυτερο να επενδυθει για να μην εχω προβληματα καθε ειδους τυπου.Μου αρεσει να γινει με γυψοσανιδα ποιο πολυ.
4.Ο χωρος ειναι 70 τετραγωνικα ημιυπογειος με πετρα τουλαχιστον 50-60 ποντους αν αυτο βοηθαει στην επιλογη.

Δεν ξερω τι αλλο να ρωτησω οποιος μπορει να βοηθησει ευχαριστω εκ των προτερων.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #68693 από madbad31
Απαντήθηκε από madbad31 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
καλησπερα φιλοι,μετα απο αρκετη δουλεια απο χθες το πρωι μεχρι βραδυ, και σημερα εφτασα σε αυτο το αποτελεσμα που βλεπετε.δυστηχως η καμιναδα δεν ταιριαξε ωστε να το αναψω σημερα και δεν θελω να βαλω 40 ποντους σπιραλ οποτε θα περιμενω αυριο τα καταστηματα.
πως σας φαινεται ως εδω?λετε να εχω απωλειες δεξια της εστιας μου ειναι ο τοιχος κομενος απο την παλια εστια?επισης δεξια το πλαινο του θερμοθαλαμου δεν ετασε μεχρι το προσωπο της εστιας αλλα 6 ποντους πιο πισω και 3 ποντους αριστερα.αν μεινει ετσι και βαλω π/β στην προσοψη της γυψοσανιδασ στο κλεισιμο θα εχω πολλες απωλειες?αν μπορειτε να καταλαβεται απο το σχεδιο τι εννοω..τελικα εναλλακτη δε θα βαλω γιατι δεν το παιρνει(μονο 60 αρι αλλα ειναι μικρος νομιζω)..καθε συμβουλη προταση δεκτη..
και ευχαριστω πολυ για την καθοδηγηση και βοηθεια τον φιλο μου Στρατο (Str1979)
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #68724 από str1979
Απαντήθηκε από str1979 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

madbad31 έγραψε: καλησπερα φιλοι,μετα απο αρκετη δουλεια απο χθες το πρωι μεχρι βραδυ, και σημερα εφτασα σε αυτο το αποτελεσμα που βλεπετε.δυστηχως η καμιναδα δεν ταιριαξε ωστε να το αναψω σημερα και δεν θελω να βαλω 40 ποντους σπιραλ οποτε θα περιμενω αυριο τα καταστηματα.
πως σας φαινεται ως εδω?λετε να εχω απωλειες δεξια της εστιας μου ειναι ο τοιχος κομενος απο την παλια εστια?επισης δεξια το πλαινο του θερμοθαλαμου δεν ετασε μεχρι το προσωπο της εστιας αλλα 6 ποντους πιο πισω και 3 ποντους αριστερα.αν μεινει ετσι και βαλω π/β στην προσοψη της γυψοσανιδασ στο κλεισιμο θα εχω πολλες απωλειες?αν μπορειτε να καταλαβεται απο το σχεδιο τι εννοω..τελικα εναλλακτη δε θα βαλω γιατι δεν το παιρνει(μονο 60 αρι αλλα ειναι μικρος νομιζω)..καθε συμβουλη προταση δεκτη..
και ευχαριστω πολυ για την καθοδηγηση και βοηθεια τον φιλο μου Στρατο (Str1979)



Βλεπω ακομη εναν που θα ζεστανει το κοκαλακι του χωρις πετρελαιο ;)

Το κενο που υπαρχει απο τα σπασμενα τουβρα δεν επηρεάζει την αποδοση-λειτουργια του θερμοθαλαμου

Invicta Compact 700
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by str1979.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #68896 από PANOS 21
Απαντήθηκε από PANOS 21 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
καλησπερα.ξερει καποιος ποσα κυβικα ειναι τα βεντιλατερ το καθενα στη κασετα nordica?ευχαριστω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.484 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ