Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #93078 από degeor
Απαντήθηκε από degeor στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Βάλε φ125 αντί για φ100 για σιγουριά ντύσε το με γυψοσανίδα για να φαίνεται πιό όμορφο αν θες και νομίζω δεν έχεις πρόβλημα ;)

Ένας άγνωστος, είναι ένας φίλος που δεν έχεις γνωρίσει ακόμα !!!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": nasos02

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #93080 από nasos02
Απαντήθηκε από nasos02 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

degeor έγραψε: Βάλε φ125 αντί για φ100 για σιγουριά ντύσε το με γυψοσανίδα για να φαίνεται πιό όμορφο αν θες και νομίζω δεν έχεις πρόβλημα ;)


Σίγουρα θα ντυθεί με γυψοσανίδα, ο΄τι μέγεθος σωλήνας και να μπει.
Εάν χρειαστεί μπορεί να μπεί και φ 200 εαν είναι να "γλυτώσει" το μοτέρ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #93082 από Στελιος1
Απαντήθηκε από Στελιος1 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Μην δωσετε αερα απο την ταρατσα, 99% θα μπει ο ανθρωπος σε περιπετειες. Κατω, απο το μαγαζι πρεπει, δεν χρειαζεται καν σωληνας (για μεγαλυτερο ωφελιμο εμβαδο), μια γωνια με γυψοσανιδα 200-300 τ.εκ. και ειναι οκ.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": nasos02

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #93087 από degeor
Απαντήθηκε από degeor στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
@nasos
αν τον αέρα αυτόν τον θέλεις μόνο για καύση τότε δεν έχεις πρόβλημα δεν χρειάζεται μοτέρ για να τον στέλνει. Βάλε φ125 το οριζόντιο κομμάτι και φ100 το κάθετο στη τρύπα με συστολή για να μην ανοίγεις μεγάλη τρύπα στη πλάκα, αυτό που λέει ο Στέλιος λογικά είναι σωστό αλλά καλύτερα να το βγάλεις εκτός μαγαζιού γιατί θα μεταφέρεται και ο ήχος και ο κάτω θα ακούει τον πάνω και αντίθετα

Ένας άγνωστος, είναι ένας φίλος που δεν έχεις γνωρίσει ακόμα !!!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": nasos02

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #93334 από pontios74
Απαντήθηκε από pontios74 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Απλα μου κάνει εντύπωση γιατι πρόκειτε για το ίδιο μαγαζί και σαν ευρωπαική χώρα θα έπρεπε να είναι ίδια τιμή παντού αλλα τα λαμόγια τα δικά μας τα έχουν κάνει έτσι ωστε με τους φόρους να βλέπουμε τέτοιες διαφορές όσο για τα μεταφορικά η τιμή των μεταφορικών είναι φίξ είτε φέρεις ένα κοντέινερ με μια καμινάδα είτε ένα κοντέινερ με 100 τζακια και 1000 καμινάδες ίδια τιμη είναι.Οι εκτελωνιστές παίρνουν τα χοντρα χρήματα! Όσο για τα selenic περιμένω να μπει καμμια προσφορά μπάς και κατέβει η τιμή και το χτυπήσω και ζεσταθούμε λιγάκι του χρόνου!Κλείνω εδω την παρένθεσή μου και θα ήθελα να ρωτήσω κάτι που δεν το έχω συναντήσει στο φόρουμ τοποθετούμε το τζάκι μας σε μια γωνία ωραία?Άν η καμινάδα μας φεύγει προς το ταβάνι θα πρέπει να ανοίξουμε μια τρύπα!Τρυπώντας το ταβάνι αν συναντήσουμε σίδερα τί τα κανουμε? τα κοβουμε?ή τα στραβώνουμε?Γιατί όταν ρώτησα έναν μηχανικο μου είπε πως απαγορεύετε δια ροπάλου να τα πειράξουμε.
Απλά το αναφέρω γιατι συνάντησα αρκετά σίδερα στο ταβάνι μου κάνοντας μερικές τρύπες και δεν ξέρω τι να κάνω!Κι έχω την υποψία πως υπάρχει πλέγμα!!!
Ευχαριστώ!!Και Αστέρη συγνώμη για τις ευρωπαικές τιμές αλλα δεν αντέχω σε όλα τα πράματα έχουμε γίνει χειρότεροι απο την Αγγλία και την Ελβετία όλο φόροι...φόροι ..και στα ύψη τα προιόντα!!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #93335 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

pontios74 έγραψε: Απλα μου κάνει εντύπωση γιατι πρόκειτε για το ίδιο μαγαζί και σαν ευρωπαική χώρα θα έπρεπε να είναι ίδια τιμή παντού αλλα τα λαμόγια τα δικά μας τα έχουν κάνει έτσι ωστε με τους φόρους να βλέπουμε τέτοιες διαφορές όσο για τα μεταφορικά η τιμή των μεταφορικών είναι φίξ είτε φέρεις ένα κοντέινερ με μια καμινάδα είτε ένα κοντέινερ με 100 τζακια και 1000 καμινάδες ίδια τιμη είναι.Οι εκτελωνιστές παίρνουν τα χοντρα χρήματα! Όσο για τα selenic περιμένω να μπει καμμια προσφορά μπάς και κατέβει η τιμή και το χτυπήσω και ζεσταθούμε λιγάκι του χρόνου!Κλείνω εδω την παρένθεσή μου και θα ήθελα να ρωτήσω κάτι που δεν το έχω συναντήσει στο φόρουμ τοποθετούμε το τζάκι μας σε μια γωνία ωραία?Άν η καμινάδα μας φεύγει προς το ταβάνι θα πρέπει να ανοίξουμε μια τρύπα!Τρυπώντας το ταβάνι αν συναντήσουμε σίδερα τί τα κανουμε? τα κοβουμε?ή τα στραβώνουμε?Γιατί όταν ρώτησα έναν μηχανικο μου είπε πως απαγορεύετε δια ροπάλου να τα πειράξουμε.
Απλά το αναφέρω γιατι συνάντησα αρκετά σίδερα στο ταβάνι μου κάνοντας μερικές τρύπες και δεν ξέρω τι να κάνω!Κι έχω την υποψία πως υπάρχει πλέγμα!!!
Ευχαριστώ!!Και Αστέρη συγνώμη για τις ευρωπαικές τιμές αλλα δεν αντέχω σε όλα τα πράματα έχουμε γίνει χειρότεροι απο την Αγγλία και την Ελβετία όλο φόροι...φόροι ..και στα ύψη τα προιόντα!!!!!



Ο μηχανικος σου ειπε να μην πειραξεις τα σιδερα κι εσυ ακομα ρωτας εμας; :ohmy:
Αν δεν υπαρχει αλλος τροπος να βγαλεις την καμιναδα εξω να μη βαλεις τζακι.
Κατσε εκει που εισαι φιλε μου γιατι με αυτα δεν παιζουν. ;)

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": pontios74

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.523 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ